Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Üdv! Megtetszett programozói...

Üdv! Megtetszett programozói állás, mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, és a felvételi időszak közeledik. Közben nekem nagyon megtetszett a programozói állás. A nyíregyházi Széchenyibe szeretnék járni, angol ill. informatika szakra. Anyáék viszont szeretnék, ha maradnék. Apa ugyanis tanult ilyesmit, nagyon ért hozzá. Ha komolyabban szeretnék vele foglalkozni, akkor menjek szakra, vagy elég, ha apa megtanít az alapokra? És utána melyik egyetem v. főiskola szükséges?

2014. dec. 1. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit tegyél ? tanulgass angolul :)
2014. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én gimnáziumba mennék, aztán egyetem, mondjuk ELTE.
2014. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tanulok angolul, középfokú nyelvvizsgát készülök letenni.


A gimnázium miben jobb mint a szakiskola? Gimiben minden hülyeséget tanítanak, nem azt amit én szeretnék.

2014. dec. 1. 18:28
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
A gimnáziumban jobban felkészítenek az érettségire, mert nincsenek "szakmai" tárgyak (amik fabatkát sem érnek). Mivel mindkettő iskola kimenete érettségi, a gimnáziummal jobban jársz.
2014. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A gimiben amúgy is reál tagozatra mennék, de akkor is ott maradnak az értelmetlen dolgok, mint pl. irodalom, nyelvtan, töri stb. A földrajz, kémia és biosz is emelt óraszámban lenne, és természetesen a matek is (amit szeretek). Heti egy infóórával pedig nem sokat érek, azokkal meg minek foglalkozzak, amiket úgysem használok? Csak rontják az átlagot. Itt meg gondolom matek, angol és infó lenne emelt számban.
2014. dec. 1. 18:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szakközépiskolában is tanulsz biológiát, földrajzot, kémiát, ezeket nem úszod meg sehogy sem. Én ha újra kezdhetném az életem, akkor szakközépiskola helyett gimnáziumba mentem volna. Azzal jobban jár az ember.

Ez a személyes véleményem, természetesen azt csinálsz amit szeretnél (vagy amit szüleid mondanak).

2014. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

GIMI, igyekszel hogy minél jobb évégit és utolsó félévit hozz ki, majd lehető legjobb értségit.

matekból emelt szintű, és választottnak Informatika vagy Fizika, de azt is emelten vidd.

(Fizika, ha inkább hardveres területre mennél)

Utána főiskola/egyetem, addig kiderül mit is szeretnél majd pontosan.

Aztán fogni a kis cókmókot, és irány anglia. :-)

De az se gond, ha már ott végzed el a főiskolát.

2014. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

"az értelmetlen dolgok, mint pl. irodalom, nyelvtan, töri stb."


FYI.:

Ezek nem értelmetlen dolgok, hidd el, hogy érdemes megtanulni. Nagyon égő lesz, ha egy társaságban derül ki, hogy alap irodalmi/történelmi tényekkel nem vagy tisztában.

Nagyon megalázó lesz, ha nyelvtani hibákkal teletűzdelt emailt küldesz egy ügyfélnek. Mind magad, mind a céged lejáratod vele, ha nevesebb földrajzi helyeket, országokat nem tudsz legalább kb. elhelyezni a térképen. Vagy milyen jó érzés lesz, ha egy lány előtt járatod le magad (mert hidd el, van, aki ad az ilyesmire ;) )

Persze vannak mélységei a témáknak, amik már feleslegesek. De ha nem akarsz kellemetlen pillanatokat, egy 4-es szint a minimum. Tényleg megéri foglalkozni vele.

2014. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor mindenképpen gimnázium. :)


Utolsó: Sokat olvasok, tudok helyesen írni, minden tantárgyból hozom legalább a 4-est.

Azt te sem tagadhatod, hogy képző, jel, rag, időhatározó, anyagnévi jelzős, viszonyszók, Japán ipara, alliteráció, metafora stb. dolgokat valóban nem használjuk a gyakorlatban. :)

2014. dec. 1. 20:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Valóban nem, de fontos hogy tanulj meg tanulni. Azzal, hogy 4 évet pihenteted, sorvasztod az agyad, nem kerülsz előrébb. Biztosan bekerülsz, és könnyebb lesz kicsit felvenni az a kegyetlengyors tempót. Inkább tanulj sok-sok matekot, fizikát, majd az egyetemen komolyan elmélyedhetsz a szakmában.


És persze ha nem tanulsz mindent kitűnőre, akkor szabadidőd is lesz bőséggel gimi alatt is. Ezt pedig akármire felhasználhatod.

2014. dec. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!