Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy informatikusi pályán...

Egy informatikusi pályán állásinterjún milyen jellegű/nehézségű feladatok szoktak lenni? Tudtok említeni párat?

Figyelt kérdés

Én még csak most kezdtem a programozást ; a legelején vagyok, éppen hogy csak ismerkedek vele - csak kisebb tapasztalataim, próbálkozásaim voltak a területen.

Tudom, hogy még évekig kell tanuljam, hogy jó legyek benne, meg azt is, hogy mire eljutok egy szakképesítésig/diplomáig, addigra már túlképesítés lesz az informatikusi szakterületeken.


Éppen ezért érdekelne, hogy állásinterjún majd mikre számíthatok, hogy tudjam követni majd útközben, hogy már mennyire vagyok a cél fele, vagy esetleg sokkal többet kell gyakoroljak, hogy elég tudásom legyen egy ilyen kihíváshoz.



2014. szept. 15. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk állásinterjún a főnök feltett egy logikai feladványt, illetve kérte, hogy papíron írjon a delikvens egy kis programot, amit lehet iteratívan és rekurzívan is csinálni. Ezután én a Java nyelvre ismeretére mentem rá pár papíros feladattal, öröklődés, autoboxing, ilyesmi. Oracle minta tesztfeladatsorról merítettem ötleteket.


Korábban egy másik cégnél olyan állásinterjút láttam, ahol a fickó elé tettek egy PHP-s webalkalmazást, és keresse meg a hibát benne - amit egyébként direkt belepakoltak, és banális volt önmagában, de megtalálásához végig kellett futni szemmel, hol megy a vezérlés a fájlok között.

2014. szept. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, egyébként lehet keresgélni (leginkább angolul - nyilván) állásinterjú kérdésekre. A JavaRevisited blog például sok ilyen cikket tartalmaz, Java témakörben.
2014. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ezekre szoktak azért pár percnyi gondolkodásidőt hagyni?
2014. szept. 15. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2014. szept. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hála a jó égnek! :)


Mert én még azt se tudom sokszor kapásból, amit saját magam tanultam és a kedvencem. Hát még ami nem az.... :/

2014. szept. 15. 22:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvű C, C++ teszttel találkoztam eddig, meg IQ (Raven) teszttel. Nagy cégeknél szoktak ilyenek lenni. Jelenlegi munkahelyemen az volt a teszt interjú után, hogy otthon írjak programot, ami megtalálja egy random síkbeli ponthalmaz konvex burkát és el kellett küldeni a kódot. Más meg olyat kapott, hogy a programnak meg kellett mondania, hogy egy random pont egy random síkidomon kívül, vagy belül van-e.
2014. szept. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!