Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Minden hanyadik ember tud...

Minden hanyadik ember tud programozni?

Figyelt kérdés
Ide azokat számítom, akik legalább file-t kezelni és dinamikus memóriát kezelni tudnak
2014. dec. 13. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon alacsonyan húztad meg a határt. Így is szerintem simán 40 felett lehet ez a szám.
2014. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez amiket te felsoroltál kb "semmi" szint.

Így elég sok ember.

2014. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan gyakori ez. Meg kérdés: milyen viszonylatban? Világviszonylatban maradjunk annyiban, hogy minden 40. ember használt már számítógépet, de töredékük sem tud programozni, sőt, a legtöbb még normálisan használni sem tudja a gépet sajnos.


Ha leszűkítjük az informatikai egyetemre akkor minden 4. (A dékán is megmondta annó, hogy többit kirúgjuk. Vagyis akarom mondani "feladja".)

2014. dec. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért ettől magasabbra tenni a lécet szerintem nem lehet úgy hogy sok olyan ember ne maradjon ki, aki viszont tud. pl.: a driveresek, akik csak azt tudnak, azzal viszont dolgoznak, ahhoz nem kell egy hú de hatalmas programozói tudás. Ismerni kell a hardvert, jobban, mint a saját családtagjaidat, és írni rá valamit. Vagy valaki tud mondjuk egy objektum orientált programnyelvet, de abban mindent, akkor már programozó szerintem , akárcsak a driveres. Vagy ha tud 10-15 programnyelvet, de csak file kezelés, meg dinamikus memóriakezelés. Nézd a webeseket. Némelyik.. jó, bocsánat, abbahagyom :D
2014. dec. 14. 00:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok olyan nagy programozó ász, de ettől még nem mondanám magam tökkelütöttnek hogy sosem tudtam dinamikus memóriát kezelni. Tudok viszont mást, és ha az ilyen alap akkor nyilván azt is meg tudnám tanulni ha éppen arra lenne szükségem, szóval nem kell ilyen lekezelően beszélni.
2014. dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nem sokat tudsz azért a programozásról, ez a legutóbbi válaszodban látszik.


Nem attól lesz valaki programozó, hogy ismert egy vagy több nyelvet, ráadásul nincs olyan, hogy "egy nyelvben mindent" ismer valaki.

Maga a programozói szemlélet mód a fontos és az ahhoz köthető absztraktabb gondolkodás.


Attól, hogy valaki végignyom 1-2 tutorialt és meg tud magától írni egy hello world-öt még nem lesz programozó, ahogy attól sem, hogy le tud dinamikusan foglalni memóriát, vagy ki tud olvasni egy fájlból.

(Amúgy előbbi manapság egyre kevésbé jellemző, mivel a modernebb nyelvekben automatikusan megy a dolog.)

2014. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Illetve azt érzem rajta, hogy elkezdték foglalkozni a programozással, már pár dolgot (talán) meg tudtál magadtól is csinálni és most azt gondolod, hogy hú de jó vagy benne és önigazolást keresel, hogy valóban milyen ritka az a tudás, amit birtokolsz.


Ha ez a helyzet, akkor bizony tényleg még messze vagy a valódi programozástól. :)

2014. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"a driveresek, akik csak azt tudnak, azzal viszont dolgoznak, ahhoz nem kell egy hú de hatalmas programozói tudás."


MIVAN? A driverekhez nem kell "hú de hatalmas" programozói tudás? Hol élsz te?

2014. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na igen azt én ki sem akartam külön emelni, hogy ahhoz kell az egyik legtöbb tudás és tapasztalat... :D
2014. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Francba, pedig pont most akartam írni egy új drivert a videókártyámhoz hogy jobb legyen a teljesítménye.. :) Na jó én nem idegesítem tovább, magam, törlöm a kérdést a listámról. Minden jót... :)
2014. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!