Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valóban így megy a programozói...

Valóban így megy a programozói állásoknál, ahol programozókat keresnek? Mi a véleményetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egy programozó keresése így zajlik:



1. lépés:

önéletrajzok nagy részét kiszórni

2.: a megmaradottakat behívni tesztírásra, ami felméri a lexikális tudást

3.: ha már itt vannak, interjú

4.: akik megmaradtak a 2.es és 3as lépés után, tesztfeladat ingyen (valamit le kell programozni)



5. lépés:

akinek az ingyenmunkája a legjobb,azt felvenni

6. lépés:

aki fel van véve, próbaidővel dolgoztatni 3 hónapon át,majd a 3. hónap utolsó hetén felmondani neki, persze fizetést nem kap

7. lépés:

újrakezdeni az egészet az 1. lépéstől


2015. jan. 9. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6. lépés nem igaz, csak akkor, ha rossz a kolléga, sőt, általában akkor sem sajnos. Egész kevés cég csinálja ezt meg, de nagyon hamar híre megy, és feketelistára kerül a cég a munkahirdetés-oldalakon. Az, hogy fizetést nem kap, csak akkor oldható meg, ha nem volt bejelentve, és ha abba belemész 3 hónapig, akkor az félig a te hibád. Amennyire be voltál jelentve, mindig megkapod, különben több bírságnak néz elébe a cég, mint amennyit rád költene.
2015. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A betanítás maga több pénzbe kerül a cégnek, mint amennyit 1-1 "ingyenmunkás" 3 hónap alatt hoz. Ezt inkább a kevés betanítást igénylő munkákról tudom elképzelni.
2015. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6. pont úgy baromság ahogy van. Mire a delikvens felveszi a fonalat a projekt(ek)ben, mire magabiztosan tudna fejleszteni bennük, már le is telt a 3 hónap. Ez senkinek nem éri meg, legfőképp a cégnek nem.
2015. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam már kis cégnél, multinál, sehol nem volt ez: nem kellett felvétel előtt ingyen munkát csinálnom. A próbaidőre is kaptam fizetést és ez a szerződésemben is fixálva volt és nem mondtak fel a próbaidő végén...


Lehet inkább veled van a baj, ha ezt tapasztalod...

2015. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem érted a felvételi folyamatok lényegét...


1. lépés:

önéletrajzok nagy részét kiszórni

- igen. És? Probléma? Szerinted végig kellene interjúztatni a több tucat, vagy 100 jelentkezőt, aki egy pozícióra jelentkezik?


2.: a megmaradottakat behívni tesztírásra, ami felméri a lexikális tudást

- igen felmérik.


3.: ha már itt vannak, interjú

- Képzeld, nem unalmukban interjúztatnak meg. A hr-es interjú célja, hogy kiszórják az embereket, akiknek kiesik a kapa a szájából és megállapítsák, hogy emberileg be illesz-e az ott dolgozók közé.


4.: akik megmaradtak a 2.es és 3as lépés után, tesztfeladat ingyen (valamit le kell programozni)

- Mi az, hogy ingyen? Gondolod, hogy azokat az 1-2 órás lebutított feladatok megoldásait production kódban fel fogják használni?


5. lépés:

akinek az ingyenmunkája a legjobb,azt felvenni

- bocs. de. idióta.


6. lépés:

aki fel van véve, próbaidővel dolgoztatni 3 hónapon át,majd a 3. hónap utolsó hetén felmondani neki, persze fizetést nem kap

- egy nagyobb projectre 3 hónapnál jóval több idő betanulni, főleg pályakezdő szinten. Ez nem egy burger king, hogy az utcáról épp hogy beesett ember már az első nap használható munkát produkáljon.


7. lépés:

újrakezdeni az egészet az 1. lépéstől

- bocs. de. idióta.

2015. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyakornokokat dolgoztatják ingyen, igaz, ők addig dolgoznak ott, ameddig akarnak, vagy amíg tanulnak. Céljuk a tapasztalatszerzés; hozzájárulásuk a projektekhez másodlagos. Aztán sokkal könnyebben kapnak rendes állást a cégnél, mint a külsősök.


Felvételinél próbafeladat van, például írj láncolt listát háromféle módon. Ez teljesen felesleges a cégnek, hiszen a láncolt listának ezer féle megvalósítása közül válogathat a cég. Ez csak tesztnek jó. Az első három lépés igaz, a negyedik csak félig.

2015. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

kösz mindenkinek:)


Nem,nem voltam még állásinterjún, csak én valahogy így képzelem el ezt.


Az ingyen munka alatt azt értettem, amit nem egy nap alatt csinál meg az ember, főleg nem egy óra, fél óra alatt.

2015. jan. 9. 20:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ingyen munka az, hanem próba feladat.

Annak nem lenne értelme, hogy egy könnyű, pár perc alatt összerakható feladatot adjanak, mert abból nem derülne ki semmi.


Én 2 hetet kaptam a feladatra, ezzel szemben 4 nap alatt kész voltam, amikor jelentkeztem az Ustream-hez.

Fel is vettek.

2015. jan. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!