Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozók tényleg olyanok,...

A programozók tényleg olyanok, mint amilyennek beállítják őket?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett nekem a programozás és ilyen téren szeretnék elhelyezkedni. De egy dolog vissza tud tartani. Mégpedig az, hogy milyennek állítják be őket. Tényleg 0-24-be a gépet nyomják és kövérek? Vagy ez csak egy vicc? Napi 8 órát dolgoznak aztán mennek haza boldogan? Itt főleg olyanokra gondolok akik külföldön vannak és nagyobb játékokat (pl. AC, COD, NFS stb.) írnak.

2015. jan. 24. 21:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Én az vagyok. A programozás életforma, szerelem. Az nem egy munka, vagy foglalkozás, azt szeretni kell. S nem azért vagyunk fenn sokat, mert csak, hanem mert érdekes, kihívás, szeretjük csinálni. Nevezzük megszállottságnak. Ha alapvetően nem érdekel az ügy, akkor bele se kezdjél. Kell hozzá türelem, rengeteg kreativitás, jó grafikai látásmód, türelem, problémamegoldó képesség. Én már a főiskolán is szívesebben mentem a gépterembe programozni, mint berúgni a haverokkal.
2015. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

> szívesebben mentem a gépterembe programozni, mint berúgni a haverokkal.


A kettő között kell, hogy legyen egy egészséges egyensúly.

Én szeretek a haverokkal inni, szeretem a feleségemet, és minden vele töltött időt; és persze szeretek lehetetlennek tűnő problémákat megoldani, tiszta kódot írni és a feladatban megfelelő robusztus vagy teljesítmény orientált kódot kiadni a kezemből.


Work hard, play hard!

2015. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Két egykori fejlesztőmérnök munkatársam kint volt egyszer gyárban beüzemelni egy mikroprocesszor-vezérelt műszert. Egy dolgozó megkérdezte az egyiket: "a kollégád szoftveres?" Bent elmesélte, és viccesen megkérdezte: "Miről jöhetett rá?" Egy jó beköpésekre hajlamos kollégánk válasza szerint "mert pillantása mint a mélabús mélytengeri halé" :-)


Egyébként, ismertem sokat, aki ha tehette volna 24 órában a gép mellett ül, bár nem voltak kövérek. És olyanokat is akinek egyéb témája sem volt még evés közben sem, mint, hogy "ilyen proci, olyan vinyó", de azért jó "csávók" voltak mind.

2017. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

A sztereotíp kép szerinti programozó (szerintem):

10-20 éve: szemüveges, szakállas, sápadt, vékonydongájú, kiseggelt nadrágot és elnyúlt pullovert, papucsot hord. Oldaltáskája van.

Ma: mint fent, de ritkább a szakállas és rövidnadrágban, sportcipőben jár, hátizsákkal. Kezében okostelefon, aminek fülhallgatója általában a fülében van.

2017. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!