Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az elgondolás jó, de a leprogr...

Az elgondolás jó, de a leprogramozása nem megy. Ti hogyan éritek el, hogy ilyen ritkán vagy sose legyen?

Figyelt kérdés
Pl. a 2 irányban láncolt listát megértitek, de nem sikerül hibátlanul.
2015. febr. 19. 03:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyakorlással.

Ha valami hibát találok, akkor átgondolom, hogy miért is rossz, ahogy csináltam, és hogy lehet kijavítani.

2015. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:
100%

Egyszerű programoknál papíron követem a változók értékeit, és nézem, hogy a program is így követi-e (persze nem 100-as nagyságrendben).

Kicsit bonyolultabb programoknál elhelyezek a program különböző pontjain kiírásokat, amik jelzik, hogy hol tart, milyen értékek vannak ilyesmi.

Java alatt az IDE-knek elég jó a debugerük, akkor azt szoktam használni.

2015. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előttem szólóhoz tudok csatlakozni csak. A legtutibb módszer egy futtatható kód működésének ellenőrzésére, hogyha mindent kiíratunk futás közben. Kiírja hol tart, mit csinál, milyen változóval dolgozik, stb. Így a leggyorsabb hibát keresni szerintem.
2015. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!