Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programmal tudok...

Melyik programmal tudok nyomógombos alkalmazást készíteni?

Figyelt kérdés

Még általánosban tanultunk visual basicet, de itt a gimiben már c-t használunk egy ideje, de csak ilyen source file-okat írunk.


Én szeretnék olyan nyomógombos windows ablakos progit csinálni, mint amilyet visual basicben.


Melyik programot ajánljátok. Sajnos a dev c-ben nem találok ilyesmit.



2015. márc. 1. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha C-ben tanulsz programozni nehogy már azt a gagyi Basic-et akard használni, hanem programozz akkor C-ben...

Vannak e célra készített könyvtárak, mint a GTK és QT, én előbbit preferálom, de ismerd meg őket és dönts, hogy a te igényeidnek melyik felel meg jobban. Ha ilyet használsz, célszerű egy felülettervező programmal összeállítani a form-ot, majd betöltöd a forráskódban.

2015. márc. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, félreolvastam az egyik mondatod, tekintsd az első mondatomat tárgytalannak. :)
2015. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát sokmindennel tudsz nyomógombosat csinálni. :)

C, C++, C#, Java, etc...


Amúgy a programozásban nem az a varázslat, hogy "nyomogatható" a gomb, hanem a mögöttes algoritmust megírni. Kapcsolatot teremteni adatbázissal/szerverrel, adott eseményre hogyan/mikor reagáljon. Stb... Sorolhatnám napestig.


Szóval hogy source file-t írkálsz, az nem baj. Sőt! Hiába van grafikus felületed és húzgálod be a gombokat, akkor is 80-90%-ban forrás kódot kell, hogy írj.

2015. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni C-ben, csak kell hozzá valami, GTK vagy Qt, azokkal elkészítheted az ablakokat.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi srácok.
2015. márc. 1. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!