Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy profi informatikus képes...

Egy profi informatikus képes lenne otthon a lakásában egy operációs rendszert létrehozni? Mennyi időbe tellene neki?

Figyelt kérdés
Olyan speciális rendszert is létre lehet hozni, amiben az alapszoftverek mondjuk azok a szoftverek, amiket amúgy úgy kell letölteni? Pl a vírusírtó alapból a Avast, a böngésző a Mozilla, paint helyett Photoshop van, stb. Létre lehetne hozni ilyet?
2015. márc. 18. 21:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyébként megkérdezhetem, hogy miért merült fel a kedves kérdezőben ez a dilemma? Nem kötözködni akarok, csak nem teljesen tiszta, mivel viszi előrébb az életét a rá kapott válasz.


Pár lehetőség, ami felmerült bennem:

- Egyszerű merengés

- Vita/fogadás a haverokkal

- Magad is azon gondolkozol, hogy belevágj, de mivel nem tudod, mi fán terem az ilyesmi, mit kérdezz ezért előbb feldobtál egy ilyen kérdést, hátha tovább tudsz belőle lépni.

2015. márc. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 SimkoL ***** válasza:
Egy profi informatikus nem egyenlő egy profi programozóval és talán itt van pont.
2015. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Egyébként megkérdezhetem, hogy miért merült fel a kedves kérdezőben ez a dilemma? Nem kötözködni akarok, csak nem teljesen tiszta, mivel viszi előrébb az életét a rá kapott válasz."


Egyszerű merengés :)

2015. márc. 19. 20:07
 14/15 anonim ***** válasza:

"Egy profi informatikus nem egyenlő egy profi programozóval és talán itt van pont."


Kivéve, ha valaki nincs otthon ebben az egészben. Akkor én neki "informatikus" vagyok, nem szoftverfejlesztő.

2015. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 tabaki ***** válasza:

Szerintem amit a kérdésedben írsz, az nem annyira egy operációs rendszer nulláról való létrehozása, mint inkább egy Windows egyszerű átbütykölése. Ez jóval kisebb ügy, és alapjában véve nem programozási, hanem jogi probléma. Végülis az IE, Paint, stb. ugyanolyan Windows-alkalmazások, mint a többi, csak az teszi őket a rendszer részévé, hogy vele együtt adják. Egy jó programozó számára nyilván nem túl nagy feladat kicserélni őket, vagy újabbakat melléjük csapni -- amennyire tudom, léteznek is hasonló berhelt változatok.

De ha nem ragadunk le a Windowsnál, az összes linux-disztró pont ezt csinálja: A fejlesztők tetszés szerint válogatják össze a nekik rokonszenves linux-programokat, így az egyikben ez van alapból, a másikban meg amaz. Csak ott ez a magától értetődő, ezért senki nem esik töprengésbe miatta.

2015. márc. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!