Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP guestbook túl hosszú...

PHP guestbook túl hosszú komment, sor törés hogyan?

Figyelt kérdés
PHP-ben tesztből készítettem egy guestbookot, ami nem a MySQL-t használja adatbázisként, hanem egy jegyzettömböt.Szóval minden oké, berakja az adatokat a jegyzettömbbe, és amikor beolvasom ezeket, majd kiírom egy div belsejébe, túlcsordul, azaz ahelyett, hogy új sorba kezdené amikor a div végére ér, kimegy a divből. Mi lehet a gond? Már szinte minden sortörős függvényt próbáltam.

2015. jún. 22. 11:46
 1/10 Tengor ***** válasza:

Formázd a div-et megfelelően, fix szélességűre!

(a Jegyzettömb a Windowsos program neve, ami megnyitja a szövegfájlokat)

2015. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Formáztam már, a doboz, ami megjeleníti a kommenteket, úgy néz ki, hogy van egy section, ebben van a fejléc és a tartalom. A fejlécben van a név és az idő, a tartalomban van a komment. Nos, a tartalomnak adtam már mindent a css-ben, pl. a width-t már mindenhogy megadtam, pixelben, százalékban is de sehogysem jött össze.
2015. jún. 22. 11:56
 3/10 Tengor ***** válasza:
word-wrap:break-word;
2015. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Írtam már, felhasználtam az összes függvényt, egyikse segített
2015. jún. 22. 12:05
 5/10 Tengor ***** válasza:
Akkor ott valami más lesz a gond. Tedd fel valahova a kigenerált HTML kódot és esetleg a CSS-t is!
2015. jún. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2 fáj határozza meg a guestbook működését jelenesetben: guestbook.php, feldolgozo.php. A guestbook.php-ben van az űrlap, az űrlap alatt pedig kilistázza a kommenteket. Ha a felhasználó kitölti az űrlapot, átmegy a feldolgozo.php re az actionnal, és beírja a jegyzettömbbe(adatok.txt) az adatokat, majd ha ez meg van, akkor a header függvénnyel visszalép a guestbook.php-ra. Itt beolvassa az adatok.txt-ből a cuccokat, majd mindenféle függvénnyel (explode) feldarabolja őket. Majd ezek alapján kiírja.
2015. jún. 22. 13:05
 7/10 Tengor ***** válasza:
Azt a HTML fájlt mutasd meg, amit a böngésző megjelenít! Mindegy, hogy a PHP mit csinál, a HTML tartalom a lényeg.
2015. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

<nav class="comment_box">

<header class="commentb_header">

<div class="comment_name"><?php print $data[$n]["comment">;?></div>

</header>

</nav>

2015. jún. 22. 21:49
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsi javítom, ez a listázó kód:

<nav class="comment_box">

<header class="commentb_header">

<div class="comment_name"><?php print $data[$n]["name">;?></div>

<div class="comment_time"><?php print date(Y.m.d H:i,$data[$n]["time"];?></div>

</header>

<section class="commentb_sec">

<div class="commentb_comment"><?php print $data[$n]["comment"];?></div>

</section>

</nav>

2015. jún. 22. 21:52
 10/10 Tengor ***** válasza:
A CSS fájl? Plusz ez PHP kód és nem HTML. Nyisd meg az oldalt böngészőben és Ctrl + U-val nézd meg az oldal kódját és azt tedd ide!
2015. jún. 23. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!