Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemen, mérnökinfó szakon...

Egyetemen, mérnökinfó szakon milyen programnyelvet tanítanak? Melyiket kezdjem el tanulni?

Figyelt kérdés

Tudom... Már előbb el kellett volna ezen gondolkozni de úgy tudom az alapoktól kezdik az oktatást. Konkrétan Pécsre megyek ha összejön.



Esetleg van olyan aki a PTE-Pollackra jár/járt és ráírhatnék további kérdésekkel?


2015. júl. 5. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Miskolcin idáig nekünk c, c#/java volt(első éves vagyok), nem tudom később lesz-e még valami, de emlékeim szerint nem
2015. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

SZTE-n van C, Java, Assembly, C++, C#...


Ha még sosem programoztál, akkor mindenképp ne objektum orientált nyelvvel kezd, mert tök felesleg. Kezdésnek C szerintem jó lehet, tekintve, hogy ~2 hónapod van (sokan elsőnek Python vagy Pascalt mondanák, de most egyetem előtt szerintem nem lenne már célravezető). Ha már van tapasztalatod, akkor lehet már valami komolyabb (Java, C++ stb), hogy megismerd az OOP előnyeit. De ha már ezen is túl vagy, akkor felesleg nyelvspecifikusan gondolkozni.

2015. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenhol C nyelveket nyomatnak, tehát C, C++, C#, Java, amik a legfontosabbak. Hogy mi van ezek mellett, az már helyenként változik.
2015. júl. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pascalt informatika órákon csinálgattunk és elég könnyen bele lehet jönni. Legalábbis elég jó érzékem van hozzá. Egyetemen lehet választani mit tanuljak vagy hogy van?


A C++ mennyivel nehezebb a C-nél?

2015. júl. 5. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy idő után vannak választható dolgok, de a kötelező kurzusokon azt kell használni ami van (ritkán engednek mozgásteret, de ott már nem a nyelvtanuláson van a hangsúly).


C++ pl. támogatja az objektumorientáltságot.

2015. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kettő közül inkább a C-t mondanám nehezebbnek.
2015. júl. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A C++ a nagyobb nyelv, a C kisebb. Ha a teljes nyelv megtanulását kérdezed az a C++ esetében több idő. A C++-nak van olyan részhalmaza, amit egyszerűen és gyorsan meg lehet tanulni. A C esetén a nehezségek a repetitív kódrészekből jönnek. A nyelv maga egyszerű, csak használni nem olyan jó: pl. nincs set vagy map alapból, hanem neked kell megírnod.
2015. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!