Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valami módszer a programoz...

Van valami módszer a programozás tanulására?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a könyvet de úgy érzem nem tudok sokat belőle például a változókat tudnom kéne mindegyik típust, méretét, mit tárolhat? A könyv írja, de nem tudom megtanulni.

#könyv #tanulás #programozás #Visual C# #C# programozás lépéről lépésre
2015. júl. 8. 18:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne is könyvből tanuld - gyakorolj! Próbáld ki, ismerd meg, tapasztald ki!


A könyv alapozást adjon, hogy mit próbálj ki, de ne csak elolvasd, hanem gyakorolj!

2015. júl. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
Mindent, amit a programozásról tudok, angolul tanultam. Az összes általam olvasott magyar tankönyv hibás, pontatlan vagy elmaradott. Egy angol egyetemen két szemeszter alatt többet tanultam a szaktárgyamról, mint a BME-n négy év alatt.
2015. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak az a baj alapok nélkül nem tudok gyakorolni.
2015. júl. 8. 18:31
 4/24 A kérdező kommentje:
Angol nem megy olyan jól :(
2015. júl. 8. 18:31
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Akkor gyúrj az angolra is, mert anélkül halott ügy a programozás.

Amit én javaslok, és amivel én legjobban rá tudom magam venni a programozásra, az egy olyan érdekes cél kitalálása, amit szívesen csinálok, kíváncsiságból, vagy azért, hogy valamit elvégezzen nekem a cucc.

A jó programnyelv és fejlesztői környezet is fontos, én pl. a Python-t szoktam ajánlani, viszonylag hamar ad sikerélményt és nagyon, nagyon jó a közössége.

Tanulni meg először jó az elavult, itt-ott pontatlan könyv is, később majd úgyis átlépsz netes tutorialokra és cikkekre majd végül konkrét dokumentációkra.

Ami szerintem hülyeség, és nagyon hamar elveszi az ember kedvét, az a magolás. Tehát jelenleg ne is érdekeljen, hogy hány bites az integer, azt tudd, hogy egész szám megy bele, minden más ráér később is, ha már magabiztosan tudod, hogy mikor milyen típusú változót kell létrehoznod. Meg idővel amúgy is rád ragadnak az ilyen dolgok, ez jön majd magától.

Sok sikert!

G.

2015. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Angolt folyamatosan tanulom.
2015. júl. 8. 18:57
 7/24 A kérdező kommentje:
Iskolában hogy tanítják?
2015. júl. 8. 19:20
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában eléggé rosszul tanítják. A könyv nem rossz kiindulás, de a példákból kell megérteni. Lehet a könyv nem neked készült, hanem haladóbbaknak. Az elején ne az legyen a fontos, hogy mekkora a típus maximális mérete, hanem a változó koncepciója legyen világos. A típus megértése fontos ehhez, mert a típus a változóhoz kapcsolódik.
2015. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyszerűen nem igaz, hogy az összes magyar programozáskönyv hibás. (Persze, felettébb divat mindent szidni, ami nem angolul van.)

Tényleg vannak rosszak, jellemzően a tankönyvnek szánt kiadványok, de vannak jók is. A Computerbooks kiadványait kifejezetten kezdőknek csak ajánlani tudom.

Viszont a baj a tanulási módszereddel lehet. Ez nem szorzótábla, hogy be kell nyalni. Persze, tudni kell, hogy az integer az egész, a double tizedestört (szándékosan nem lebegőpontost írtam), és hogy melyiket milyen értékeknél kell használni, de nagyon rossz gyakorlat ezt benyalni.

Programozni csak rengeteg gyakorláson keresztül lehet. Mihelyett megtanulsz valamit, írsz egy programocskát, amiben azt alkalmazod. (Meg utána gyakorlás gyanánt írsz még két tucat hasonlót.) Ha sokat látod az adattípusokat, egy idő után rögzülni fog, hogy melyik milyen értékeket tárol.

2015. júl. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy hiába tudom a változókat amíg nem tudok mást is.
2015. júl. 9. 07:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!