Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valami módszer a programoz...

Van valami módszer a programozás tanulására?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a könyvet de úgy érzem nem tudok sokat belőle például a változókat tudnom kéne mindegyik típust, méretét, mit tárolhat? A könyv írja, de nem tudom megtanulni.

#könyv #tanulás #programozás #Visual C# #C# programozás lépéről lépésre
2015. júl. 8. 18:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Onnan már csak kb. 2 oldal, hogy eljuss a vezérlési szerkezetekig.

Kiírni meg gondolom már tudsz, minden valamire való könyv a szövegkiírással kezdi.

Milyen könyvből tanulsz?

És legyél egy kicsit talpraesettebb!

2015. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Reiter Istvánéból
2015. júl. 9. 07:55
 13/24 A kérdező kommentje:

Console.WriteLine("akármi új sorba";

vagy

Console.Write("akármi")

2015. júl. 9. 07:56
 14/24 A kérdező kommentje:
kihagytam egy )-t
2015. júl. 9. 07:58
 15/24 anonim ***** válasza:
25%

A programozásra születni kell.


Ez azt jelenti, hogy 7-8 évesen nem tudtam angolul, mégis írtam töménytelen programot, köztük segédprogramokat, oktatást segítő programokat, még játékokat is.


Tehát ezt nem iskolákban tanulod meg, ha nincs motivációd, járhatsz külföldre suliba, meg a BME-re is... ...és tudhatsz folyékonyan angolul... :-)

2015. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Magánvélemény, de én - főleg egy olyan embernek, akinek úgy alapjáraton nincs a vérében a programozás - nem a C#-ot javasolnám kezdésnek.

De ezt ne vedd sértésnek, volt egy barátnőm, aki szintén hasonló kezdeti problémákkal küzdött, mint Te, most pedig a Nokiánál szoftverfejlesztő. Nem mindenki lehet amolyan "született kocka", de ezzel nincs semmi baj, a képességek fejleszthetőek.

Persze, kell hozzá némi programozói véna - mint ahogy énekes sem lesz egykönnyen valakiből, ha nincs hangja -, de ez azért elég nagy mértékben fejleszthető. És van, hogy valakinek tényleg csak a kezdőlökés hiányzik.


Mondom, magánvélemény, amivel sok informatikus ismerősöm nem ért egyet - viszont több, mint egy évtizedes pedagógiai múltam rendszeresen igazolja a helyességét -, hogy egy lazább nyelvvel kéne kezdened, amolyan tipikus tanulónyelvvel. Free Pascal például. Aztán ha már megy a programozás, akkor utána egy új nyelvet megtanulni már nem olyan nehéz.

Ha emellett dötnesz, én személy szerint ezt a kiadványt javaslom:

[link]

2015. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy már megvettük a könyvet és a szüleim mérgesek lesznek :(

Pythont meg azért hagytam abba, mert túl könnyen ment

2015. júl. 9. 18:04
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Programozni nem elméletben vagy papíron kell. Indítsd el a szövegszerkesztőt, írd meg a programot, fordítsd le, futtasd! Kezdd a Hello World-del! Ha elég sokáig gyakorolsz, akkor már tudni fogod.
2015. júl. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy Python vagy C#, a lényeg ugyanaz.
2015. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"Pythont meg azért hagytam abba, mert túl könnyen ment"

Mit írtál benne, az Eve online-t? A Pythonnak éppen ez az előnye. Jól tanulható, de ez messze nem jelenti azt, hogy nem lehet eszeveszettül komplikált dolgokat összehozni benne.

G.

2015. júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!