Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyha lediplomázok programfej...

Hogyha lediplomázok programfejlesző informatikusként, akkor biztosan lesz olyan állásom amivel könnyedén meg lehet élni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem a mágocsalsómocsoládi pusztaságban próbálsz munkát keresni, akkor igen.
2015. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Plusz FOLYAMATOSAN tanulnod kell, képezned magad, mert hónapról hónapra jönnek új módszerek és technológiák. Ha egy-két évet kihagysz, őrületes lemaradásba fogsz kerülni a kollégáiddal és a konkurenciával szemben. Ez egy ilyen szakma.
2015. aug. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szakma olyan, hogy csak az megy oda, aki élvezi és nagyon érti. Érzéke van hozzá.

Ha te ilyen vagy, akkor a legkevésbé az fog érdekelni, hogy hogyan lehet megélni belőle (az ilyen embernek gond nélkül, csak még angolul is kiválóan kell tudnia).

2015. aug. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy lediplomázol, nem garantál semmit. A diploma ÉS mögötte használható tudás ÉS elhivatottság a programozás felé már egy nagyságrendekkel előnyösebb kombináció.
2015. aug. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem igazán.


- Pályakezdő 0 tapasztalattal nem fog túl nagy kezdőbért kapni, akár nemzetközi egyetemi verseny első helyezettje is lehet, akkor sem.

- Kerüld az olyan munkaerő kölcsönzős cégeket, amik magyar tulajdonban ÉS vezetésben vannak! (a saját jól felfogott érdekedben)

- Nem az első munkahelyen fogsz nyugdíjba menni

- Nem a kreativitást fizetik meg, hanem inkább azt, hogy milyen jól tűröd-e a monotonitást, a verzióváltozásokat és a szűk határidőket

- Készülj fel arra, hogy a nem eu pályázatos cégek olyan eszközöket biztosítanak, amin "éppenhogycsakmég" elindul a fejlesztőkörnyezet, és ki tudsz csekkolni gitből projektet. Kezdőnek nem fogják a legkorszerűbb kacsalábon forgó leptopot adni, és ez igaz lesz váltások során a későbbi próbaidőidre is más munkahelyen. Próbaidő után már lehet kérni erősebbet, de nincs is rá szükség.

- Céges gépen nem fogsz tudni játszani, minden integrált, és nincs opengl (csak directx, de az is IT korlátozott enterprise kivitelben, hogy a játékoknak mindig hiányozzon valami dll)

- az internethasználatot már a Windows logolja, és küldi fel az IT részlegbe. Még akkor is, ha hazaviszed

- Rugalmas munkaidőben nem létezik a túlórabér fogalma. Csúsztatás van és punktum.

- Ennélfogva nem is van nagyon értelme hazavinni a céges gépet, kivéve ha nem vagy olyan idióta, hogy a szabadidődben is ingyen dolgozz a cégednek, vagy munkaidőben annyit smúzolsz a többiekkel, vagy a beosztott kezdőid annyira nem hagynak élni, hogy a feladatod nem lesz kész határidőre.

- Multinál 15% programozás, 65% dokumentáció értelmezés és írás, 20% meeting-training-review

- Közepes cégnél 75% program (meg-át-el-vissza-újra)írás, 5% dokumentáció és 20% meeting-training-review

- Kis cégnél nincs tapasztalatom, de kb 99% program (meg-át-el-vissza-újra)írás, 0% dokumentáció és 1% meeting-training-review


Hát kb ennyi ami épp eszembe jutott.


Ha ezek után még mindig azt hiszed, hogy ez olyan könnyű szakma, akkor az nem csak engem nevelt félre az egyetem.

2015. aug. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha értesz is hozzá akkor biztosan megélsz belőle.
2015. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Eleg nagy az a HA lediplomazol. Sokan mennek proginfre es irdatlan sokan kibuknak.


HA sikerul es erdekel es tanulsz sokat, magadtol is, akkor nem lesz gond.

2015. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Az #5 eléggé le van szavazva, pedig teljesen jól leírja a helyzetet. Az arányok is stimmelnek (tapasztaltam).
2015. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Engem érdekel a programozás, meg érdekes szerintem hogy mi és hogyan... még van egy évem a gimiből és csak utána egyetem... ott biztosan bele fogok adni mindet a szorgalomba és a tanulásba, az angollal meg nincs gondom. Tehát ha megvan az elhivattotság, meg a folyamatos tanulás, meg a tudás akkor menni fog mint a biciklizés ahol nem is kell figyelni hogyan tekerjünk?
2015. aug. 27. 13:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De áruld már el, miért nem akarsz figyelni, hogy hova tekersz? Gondolod így fogsz létezni egyetem után?
2015. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!