Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus ELTE vagy mérnökinfó BME?

Figyelt kérdés

nem tudok donteni :/

-inkabb bme fele mennek de felek a fizikatol

-mennyire nehez a fizika es a matek?

-milyen szinten kell tudnom a fizikat (BME) ugy tudom ELTE n nincs hatrany ha nemetbol van erettsegim es nyelvvizsgam?

-ebben az evben fogok erettsegizni

-programozok 2 eve C# ban (nagyon szeretem es mindig nagyon nagy orom ha sikerul osszehoznom vmit) es van egy kis alap ismeretem C++ ban

-informatikabol lesz emeltem a tobbi kozep

-matekbol 4es 5os vagyok alaporan

-a fizikat nem annyira szeretem, nincs is mar 2 eve, 3as 4es voltam belole de sokat felejtettem...ugy erzem semmit nem tudok mar :/

(lany vagyok)



2014. nov. 29. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Azt döntsd el, hogy mit akarsz csinálni.

1) Számítógépre írni szoftvereket? Látni akarod, hogyan készülnek a nagy szoftverek? Érdekel, hogyan dolgozhatsz egy programozó csapatban?

2) Informatikai rendszereket akarsz üzemeltetni, vagy alacsony szinten hardvert programozni?


1-es esetben irány a programtervező.

2-es esetben irány a mérnökinfó.


Én a Debreceni Egyetem Informatikai Karán vagyok harmadéves programtervező, ha kíváncsi vagy valamire, szívesen mesélek.

2014. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1%

elte = belepusztulsz

bme = elvégezhető


a kettő közül a mérnökinfót ajánlanom, bár ha nem szereted a fizikát, akkor inkább menj a corvinusra vagy a bgf-re gazdinfóra.

2014. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4%

ja tök más szak...

azt egyik programozó, a másik meg ipari gépeket állít be

2014. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő inkább programozni fogsz. Én annyit tudok, hogy ELTE proginfón nagyon nehéz a matek. Amúgy így diploma fele közeledve és látva, hogy máshol mennyit tanulnak én azt mondom, hogy egy egészséges szorgalommal a szakok 99%-a elvégezhető (és egyik sem abban az 1%-ban van ami nem), az alapszintről oktatnak mindent, persze feszített tempóban, szóval nem gáz, ha felejtettél.
2014. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ahol dolgozom, ott a fejlesztők (programozók) nagy része mérnökinfós, szóval belőlük is lehet programozó. Ez tipikusan olyan dolog, ami türelemmel és internetkapcsolattal bárhol bármikor megtanulható. Gazdinfón olyan sok programozás nincs, de onnan is kerülnek ki fejlesztők.
2014. nov. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

BME-n fizika valóban problémát szokott okozni, de pont most változott a tanulmányi rend, analízis 1-gyel van párhuzamban a fizika 1, ami érdekes lehet (erősen építettek a deriválásra, integrálásra).

Matek "nehéz" (értsd: legtöbb hallgatónak problémát okoz a Számításelmélet-ág, de nem teljesíthetetlen), de ELTE-n nehezebb, ott nagyobb hangsúlyt fektetnek rá.

Német érettségi nem hiszem, hogy problémát okozna, az már inkább, ha ez azt is jelenti, hogy angolul nem tudsz. Egyrészt informatika nyelve az angol, anélkül tényleg esélyed nincs munkaerőpiacon. Másrészt vannak tárgyak (emlékeim szerint 3. félévtől kezdve), ahol angolul van a diasor, aztán tanulj belőle...

Programozási előtanulmányokra nincs szükség az egyetem teljesítéséhez, persze nyilván jó, ha van (csak ne ilyen "addig pofozom a kódot, míg kb azt csinálja, amit akarok" szemléletű legyen:D).

Ez a "ha szoftvert akarsz fejleszteni, akkor csak az ELTE" dolog pedig téves. 1-2 embert leszámítva minden szintén BME-n végzett ismerősöm szoftvert fejleszt, rendszereket tervez, implementál. Alacsony szint is olyan, hogy max akkor fogsz vele találkozni komolyabban, ha ilyen szakirányra mész, üzemeltetés (jelentsen ez bármit is) szintén.

2014. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. nov. 29. 20:43
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
bme-n tényleg nem lenne rossz, ha kicsit több gondot fordítanának a programozásra, szoftvertervezésre, de amit itt mondtak hogy "ipari gépeket állít be" ez teljesen hülyeség, nem tudja, miről beszél..
2014. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#6 Mit értesz azon hogy addig pofozom a kódot míg kb azt nem csinálja amit akarok?
2014. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolta, hogy addig kontárkodik benne, amíg valami csoda folytán nem azt csinálja a program, amit kéne.
2014. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!