Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes funkcionális programoz...

Érdemes funkcionális programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Milyen feladatoknál lehet hasznos?

#funkcionálisprogramozás
2015. nov. 20. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért is érdemes mert a deklaratív programozás egy teljesen más programozási szemléletet kíván amit nem árt ismerni. Vannak olyan főleg matematikai problémák amiket sokkal egyszerűbb megoldani deklaratívan mint imperatív módon, de ehhez ismerni kell a szemléletmódot.


Konkrétan a funkcionális programozás szerintem a párhuzamos programozásnál jeleskedik pl. többprocesszoros rendszereknél. Sokkal egyszerűbb párhuzamos kódot írni funkcionális programozási nyelvekkel mint az imperatív nyelvekkel, és nem csak egyszerűbb lesz a kód de biztonságosabb is mert sok mindenre nem kell figyelni (nincsenek állapotváltozók, mellékhatások).


A jövő a párhuzamosításban van ezért egyre több helyen üti fel a fejét ez a paradigma.

2015. nov. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 yoshino_t válasza:

Már csak azért is megéri tanulni, hogy egy más programozási "irányzatban" próbáld ki magad. A funkcionális programozás igencsak eltér a C/C++/ehhez hasonlók világától, kell egy kis idő mire átáll az ember agya, de miután átáll, egész jó buli tud lenni.

Magyarországon nem tudom, mennyire elterjedt dolog funkcionálisan programozni.

Én nagyon felületesen, de tanultam, és nem lettem tőle rosszabb programozó.

2015. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!