Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valakinek nincsen mateklogi...

Ha valakinek nincsen mateklogikája, mennyi esélye van h bekerüljön mérnökinformatikus szakra?

Figyelt kérdés
Leginkább rendszergazda szeretnék lenni. A programozásban egyenlőre csak html/css-ből tanulgattam, de javascriptet is akarok próbálgatni. De ezen felül más nyelveket is meg akarok nézni, csak hiányzik az a matematikai gondolkodás, ami másoknak van, akik ezen a pályán akarnak továbbmenni. Mindig is négyes voltam matekból, de csakis azért, mert a szabályokat megtanultam(és mára kb el is felejtettem). Ha olyasmivel találkozom, aminél nem egyértelmű, hogy mit kell csinálni, el se kezdem, mert úgyis rossz lesz. És szerintem programozáshoz ez eléggé kell, és félek, nem tudnám megtanulni, mert nem vagyok elég okos a matekhoz. Le is mondhatok az álmaimról?
2015. dec. 9. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezekhez a szakokhoz pedig nagyon kemény matek kell, úgyhogy ha tényleg nincs hozzá érzéked, akkor spórold meg a csalódást.
2015. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Felvételivel bekerülhetsz, de ha 3x meg buksz egy tantárgyból akkor eltanácsolnak.

Magyarul kiszóródsz.


Szegedi tudományegyetem Informatikusok közül is nagy a szórási ráta. Olyan 400-500 kezdő emberrel indul egy évfolyam. 2év elteltével 200 emberrel kevesebb. Legtöbben első évben buknak ki, mert nem tudják felvenni a tempót.


Míg középiskolában 1 tantágy olyan 100-200 oldalas könyvekből áll, addig ez egyetemen jobb esetben is 600-800 oldalas könyvekről van szó. Persze kivétel a célorientált jegyzetek. Amik, ugyebár csak jegyzetek.


Meg egyébként is. Informatika az olyan tudomány ág, hogy könyvből megtanulható.

- Programozói könyvek

- Számítástudományi könyvek

- Matematikai könyvek


Volt, hogy 1db előadásra/órára se mentem be. Közben pedig olvastam az anyagot könyvből (én úgy jobban szeretek tanulni). Majd vizsga érdem jegy [Ko: 4 (jó)].

2015. dec. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Meg egyébként is. Informatika az olyan tudomány ág, hogy könyvből megtanulható. "

:DDDDDDDDDD

2015. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én meg pont úgy vagyok, hogy otthon csak azt vagyok képes tanulni, amihez kedvem van, órán meg megjegyzem a dolgokat. Amúgy még két és fél évem van középiskolából, ha esetleg megpróbálok rákoncentrálni a matekra, tudok ilyen logikát "növeszteni"?
2015. dec. 10. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, a matematikához érzék kell, bemagolhatsz definíciókat, de attól még nem tudsz majd olyan problémákat megoldani, amihez kell matematikai szemlélet. Én ELTE-s vagyok, itt nagyon kell, de nézelődj, hátha van olyan főiskola/egyetem, ahol nem olyan vészes.
2015. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyik előadónál tananyag 19 tételre volt felosztva, és a vizsgáról ez volt a tapasztalata.

Lényeg: kapsz egy tételt, amit helyben kidolgozol majd szóbeli résznél belekérdez.


Előadó fórum hsz-e:

-------------------------------

a tapasztalatokról annyit, hogy a tételnél

- ha valaki nem tudja, hogy amit leírt bizonyítás, visszavezetés miért jó úgy, az nem nagyon jó,

- ha valaki leír egy visszavezetést, de nem tudja példán végrehajtani, az nem tudja azt a visszavezetést,

- ha valaki leír egy tételt, de valamelyik szót nem érti belőle, az nem tudja a tételt,

amit meg a vizsgázó nem tud, az ott sincs :)


Nem az érdekel, hogy ki mennyire tud számára ismeretlen hieroglifákat kínaiszoba üzemmódban fotografikus memóriából előhívni, hanem hogy mennyi rálátása van arra a nagyobb témára, amit dob a gép :) lehet maxolni üreslappal és nullázni a komplett előadásanyag pixelhű copyjával is :)

---------------------------------


Azaz ebből következik, hogy nem az a kérdés, hogy egy tételt tudod-e, hanem az, hogy mennyire ÉRTED! A kettő nem ugyanaz.


A gondolkodás logikát a matekkal lehet fejleszteni. Ha össze tudod rakni a lego darabokat, és rájönni a nyitjára, akkor érted a matekot.

Mellesleg a hétköznapi logika nem ugyanaz, mint a matematikai/számítástudományi logika (lásd pl.: ítéletkalkulus)

2015. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tanulj egyből rendszergazdának, oda valószínűleg nem kell annyi matek. Sajnos elvették az egyetemektől a felsőfokú szakképzéseket, így nem mondhatod azt, hogy egyetemre jártál. Felsőfokú OKJ képzés, érettségi kell hozzá.
2015. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendszergazdának egyáltalán nem kell mérnökinformatikusnak lennie...
2015. dec. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van, aki ostoba matekból, mégis MSC-t végez.

Két út van: mérnöki és manageri.

Az egyik matekzseni haverom,aki végzett, most IBM-nél dolgozik 180 nettóért. Matek analfabéta szaktársam a Perzinél van megbecsülve. Másik matek analfabéta szerver parkban 350 nettóért üzemeltető.


Nem csak a matek határozza meg. Inkább az életre valóság és a szorgalom. Ez a kettő legyőz mindent.

2015. dec. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!