Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mérnökinformatikus hallgató...

Mérnökinformatikus hallgató vagyok. Már túl vagyunk a C+, C++ és a javan is. A jövőben java programozással szeretnék foglalkozni. Ismertek valamilyen jó könyvet?

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
oracle.com
2013. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 iostream ***** válasza:
86%
Ez mennyire durva. Egyetemre jár, és képtelen keresni, könyvekben kutatja az igazságot. Ember, már rég püfölnöd kéne otthon a billentyűzetet a háziprojektjeidet kódolva, ne egy könyvtől várd, hogy na majd ha azt elolvasom akkor tudok javául. Ez egy gyakorlati dolog.
2013. nov. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A C+ az mi? Mármint valahol abcl-t tanítanak magyarországon?
2013. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A C+ az C#, vagy C akar lenni.

Nekem van egy jó feladatsorom, amit végigcsinálva már bármilyen házi projektbe belevághatsz.

2013. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
iostream-mel értek egyet: ha jó fejlesztő szeretnél lenni, elsősorban gyakorolnod kell. Próbálj meg feladatokat kitűzni magad elé, majd old meg azokat. Használj minél több technológiát, csak így gyarapíthatod ismereteidet. Ha problémába ütközöl, keress Google-lel megoldást, ez sokkal többet ér, mintha egy könyvet olvasnál végig. Ugyan sok megoldásra csak angolul fogsz rátalálni, de ez már csak ilyen szakma, angol mellőzése nem megengedhető luxus...
2013. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármi, ami a témáról szól, hasznos lehet.


Például:

Angster Erzsébet: Objektumorientált programozás Java - ez jó, legalábbis szerintem, egész kezdő szinttől.

Java útikalauz programozóknak (ezt mondjuk személyesen nem ismerem, csak hallottam róla)

Együtt könnyebb a programozás, Java - Ez is alap szinttől (ilyen nekem való :D )

Nagy Gusztáv Java könyve (Ha elektronikusan megfelel, ez szabad felhasználású: [link]


Illetve bármi, ha bemész a könyvtárba, és keresgélsz a témával kapcsolatban. De mellette persze a gyakorlás is fontos.

2013. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Apafej, ez kemény lesz. Ha jót akarsz magadnak, eleve nem veszel a kezedbe magyar nyelvű könyvet, én ha kinyitok egyet 3 mondat után nem értem miről van szó, mert a szoftverfejlesztés nyelve az angol. Elég angolul tudni minek mi a neve, fordítsa már le valaki, pl. hogy dependency injection... Nem vagyok anglomán, de ebben a szakmában, ami nem angolul van az nem számít, nincs.

Ha már mindenképpen könyvet akarsz olvasni, akkor ne egy olyat olvass, ami megtanít alapgagyi System.out.println() meg ilyen OKJ-s dolgokra. Design patterns témában tanítottak valamit? Ha nem akkor sűrgősen pótolni kell.

2013. dec. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!