Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy végzős, programozó szakos...

Egy végzős, programozó szakos egyetemistának/főiskolásnak hol kellene tartania programozás "témában"?

Figyelt kérdés
2015. dec. 19. 19:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Itt gondolok arra, hogy milyen referenciákkal kellene rendelkeznie, esetleg a fejvadászok már utolsó előtti félévben megtalálják.
2015. dec. 19. 19:39
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Már a második évben jó lett volna elhelyezkedni. Azért a fél év is több, mint a semmi, de egy év még jobb.
2015. dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez eléggé relatív. Kihez/mihez képest? Szerintem az sem mindegy, hogy hol akar elhelyezkedni.


Viszonyítási alapnak: Én most januárban fogok záróvizsgázni proginfón, 2. év végén kezdtem el dolgozni egy cégnél, még mindig ott vagyok (másfél éve). De van olyan szaktársam, aki a 2. év elején kezdett el dolgozni.

2015. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más. Én most kezdtem harmadik félévemet (mérnökinfó), de már egy fél éve dolgozom mellette ugyanannál a cégnél. Speciel én jó pár éve űzöm az ipart, gond nélkül felvettek ide munkaerőnek. Ismerek olyat, aki most júniusban végez és alig dolgozott valahol, de ő az egyetemen kezdett el tanulni programozni.
2015. dec. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Igazából ott tartasz, ahová képezted magad. Egy idő után pedig nem árt ha olyanok is képeznek, akik aktívan dolgoznak a szakmában. Nem, az egyetemi oktató nem olyan.


Aki valamennyire tehetséges és ért a programozáshoz az már az egyetem közben is el tud helyezkedni gyakornokként, félállásban vagy kezdőként. Aki pedig nem, az diploma után is küszködni fog.


Egy programozó igazából akkor lesz használható egy cég számára, ha már legalább fél éve dolgozott munkahelyi környezetben. Akinek van egy kis sütnivalója az ezt még az egyetem alatt letudja.


Ha egy cég szemszögéből nézzük a dolgokat, akkor belátható, hogy senki sem akar Nyünyükéket foglalkoztatni, főleg, ha 1 hónap után kiderül, hogy tehetségtelen. Azokat akiknek van fél-egy év tapasztalata, agy több, bátrabban felveszik, hiszen valamennyire garancia arra, hogy valahol máshol volt nyünyüke és náluk már valóban pénzt fog termelni és nem x+1 erőforrást égetni. Ugye azért x+1 erőforrásról beszélünk, mert egy kezdő mellé mindig kell egy senior.


Szóval tessék elmenni és egyetem mellett/közben dolgozni aprópénzért valahol gyakornokként, vagy juniorként. Egyetem után nagyon rossz lesz.

2015. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!