Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programozási nyelvet...

Milyen programozási nyelvet érdemes először megtanulni?

Figyelt kérdés
Iskolában most tanultuk meg a Pascalt nagyon alapszinten, de elkezdett érdekelni a téma. Egyetemre szeretnék menni, mérnökként dolgozni, ahhoz melyik passzolna??
2015. dec. 28. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Kezdésnek Pythont szoktam javasolni, mert gyorsan lehet haladni a tanulásával, próbáld ki te is!

G.

2015. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Esetleg azt tudja valaki, hogy egyetemen ilyen szakokon milyet fognak tanítani?
2015. dec. 28. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Tökmind1. Ha megtanulsz programozni, akkor átállni egy új nyelvre 1 nap, de max. 1 hét.
2015. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Pythonról c-re megnézem, hogy "állsz át" egy nap alatt..

Amúgy valószínű azt fognak tanítani egyetemen, szóval a python mellett barátkozz azzal is majd.

2015. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyetemen C++-t tanítanak most első nyelvként általában, próbáld ki magad abban. C-t elsőként ne tanulj, a manuális memóriakezelés benne sok fejfájást okozhat egy kezdőnek és kedvét szegheti.
2015. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2015. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha műszaki egyetem akkor 100% hogy C-vel kezdtek.

Utána miskolcon pl Java és C# van.


Én Visual Basic .NET-tel kezdtem, majd C#. Most egyetemen C. Pascallal is volt dolgom, valahogy nem jött be :D

2015. dec. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyannal kezdj amit nem tanítanak egyetemen akkor. Azért fogsz járni egyetemre hogy majd akkor, ott, megtanuld. Szerintem Python jó nyelv kezdésnek és sok hasznát veszed később. Túl sok embert látok akik csak azért nem oldják meg programozással az egyszerűbb feladatokat mert túl "körülményes" megírni. A Python pont ebben lesz hasznos tanulmányaid során.
2015. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SimkoL ***** válasza:

Pascal nagyon kiváló a programozás alapjainak elsajátításához DE !! szintaktikailag nem hasonlít egyik elterjedt nyelvhez sem. Lehet(ne) maradni Delphi vonalon, DE !! nagyon húzás ára - szó szerint értem - van.

Én leginkább a C++ Builder 6 - ot ajánlanám, a Delphi 7 -tel egyidőben jelent meg, a környezet szinte ugyanaz, csak a nyelvezet más. Hamar lehet benne 'látványosat' alkotni, nagyon jó help-je van, gyors.

2015. dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az Ada jelen van a piacon, min Pascal szerű nyelv, de a következők sokkal népszerűbbek:

Java, C , C++, C#, Python.

2015. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!