Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikusként hogy lehetne...

Informatikusként hogy lehetne Londonba kijutni és ott jó munkát találni? Mikre kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék Londonban értelmes pénzért dolgozni (akár junior, de inkább junior feletti, de azért még nem senior programozói állást keresek intelligens rendszerek, gépi tanulás, adatbányászat, mesterséges intelligencia témakörökben), de sajnos nem tudok semmit a kijutás mikéntjéről, az ottani viszonyokról..


Sem ismerősöm nincs odakint, akinél el tudnék lakni pár hetet/hónapot amíg munkát nem találok és megtakarított pénzem sincs sok, amiből az ottani méregdrága albérletet meg tudnám fizetni..


Hogyan lehet legkönnyebben kijutni ismertség nélkül, lehetőleg szakmán belülre? Nem szeretném mosogatással a mekiben kezdeni ha nem szükséges..

Mikre kell odafigyelni odakint? Ti hogy kezdtétek el? Mi volt fura, mi az amit nem lehet megszokni?


Bármilyen infó jól jön, attól aki tudja miről is beszél. Thx!



2016. jan. 18. 18:02
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
50%

"Véleményem szerint 2000 font alatt londonban normális színvonalon megélni nem lehet. És az is rettenetesen necces."


Nem tudom te hogy élsz, mit eszel? Talán beluga kaviárt reggelizel minden nap és libamájat eszel vacsorára. A főétkezést pedig nyilván képtelen vagy kihozni 50 GBP alatt.

Én mindenesetre max. 650 fontot költöttem egy hónapban, pedig nem eszek meg mindenféle szemetet, ráadásul dohányzok is.


"Aki Londonban segédmunkát csinál, az szarul él a magyar középosztályhoz viszonyítva. Kvázi nyomorog, még akkor is, ha magyar viszonylatban "rengeteget" is keres. Room share-ben lakik, ami magyar viszonylatban a középosztályra soha nem jellemző. Nem jár el sehova, se nyaralni, se szórakozni, alacsony minőségű élelmiszert eszik. Így tud annyit félretenni, hogy lehet vagánykodi az otthon maradt haverok előtt,"


Hogyne, nyilván nyomorogni ment ki úgy 200 ezer ember. Kb. ennyi ugyanis azon Angliában, Írországban, Skóciában, Walesben munkát vállaló magyarok száma, akik képesítés nélküli munkát végeznek.

Az merő hülyeség, hogy nyomorogna ott bárki, aki a minimálbért megkeresi. Ha ugyanis ezt a pénzt megkapja, két lehetősége van:

1. Él belőle és igen, rendszeresen szórakozik, akár utazik is, legalább évente egyszer.

2. Lemondással él, spórol ahol csak tud, ebben az esetben valóban nyomorog, olcsó kaját fogyaszt, de nyilván valami céllal. És azt hiszem, ha havonta csak 150 fontot félretesz, már megtakarított annyit, amennyiért itt dolgozott egy hónapon át és szerintem az a nyomorgás, ha Magyarországon dolgozik valaki 66 ezer forintért, netán 100-ért, nem pedig az, ha Londonban teszi ezt utóbbi összeg négyszereséért.


Ha nektek Cambridge-ben az 5000 font (évi 60 ezer) neccesen elég, hát akkor én csak sajnálni tudlak. Ne is haragudj, de ez már-már nevetséges.. :)))

Echte Britek dolgoznak ennél lényegesen kevesebb pénzért (per kopf).

2016. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:

Még annnyit a nagy nyomorgáshoz, hogy akad Londonban part time-os, de még full-os is, aki nem ritkán kevesebbet keres 1000 fontnál is, mert nincs elég órája, mégsem megy haza.

Talán nem véletlenül.

A megélhetés pedig összességében ugyanannyiba kerül mint Magyarországon. A lakhatás persze nem olyan rózsás, de valamit valamiért.


Nyilván más elvárása van annak az 50 éves kőművesnek, aki az itthoni egzisztenciáját már megteremtette és egy maga építette, 120 nm-es családi házat hagy hátra a szokott komforttal, mint annak a fiatalnak, aki itthon is csak arra keresett, hogy az albérlete bérleti díját kitermelje a tulajdonosnak és emellett lehetőleg ne pusztuljon éhen.

2016. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:

"Nem tudom te hogy élsz, mit eszel? "

Amikor én kimentem, akkor az volt az elvem, hogy semmiképpen nem vagyok hajlandó rosszabb életszínvonalon élni, mint az Magyarországon tettem. Rendes másfélszobás lakásban laktam a barátnőmmel, magunk főztünk, de jó minőségű élelmiszerekből, sportolni jártam, rendszeresen túráztam, időnként koncertekre jártam. Magyarországon 2 tanársegédi fizetéssel ezt meg lehet oldani. Mondjuk kocsim akkor nem volt, most van. Ezt az életszínvonalat 2000 fontból, Londonban nem lehet megoldani. Ennyi pénzből nem lehet normális lakást bérelni, és akkor el is fogyott a pénzed.


"Hogyne, nyilván nyomorogni ment ki úgy 200 ezer ember."

Nagyon sokan nem minimálbéres segédmunkát csinálnak, és nagyon sokan nem Londonban élnek, ami már önnmagában az árakat rettenetesen megdobja. És aki Londonban segédmunkát csinál, az nyomorog. Ez ellen hiába hápogsz. Aki Londonban segédmunkát vállal, rossz körülmányek között él, osztozik a lakáson, rosszabb esetben a szobán is, ócsak kaját eszik, és minden garast a fogához verve spórol, hogy minél többet hozhasson haza. Ez az életmód egy magyarországi középosztálybelinek nem pálya hosszútávon. De szerintem ez nem a tipikus kivándorló. Londonba kiment ismerőseim túlnyomó része felsőfokú végzettségüknek megfelelő munkát végez 2-3000 font felett keresnek jóval, de még nekik is nehézséget okoz a drágaság.


"Ha nektek Cambridge-ben az 5000 font (évi 60 ezer) neccesen elég, hát akkor én csak sajnálni tudlak. Ne is haragudj, de ez már-már nevetséges."

Nézd, mi családdal jöttünk ki, harmincas éveinkben járunk, nem érünk rá tökölni. Itt egy normális ház 300 ezer font. Számold ki, hogy a Londoni ezer fontos mosogatással mikor rakod össze. Havi 5000 font arra elég, hogy normális időn bellül össze lehessen rakni egy saját ingatlanra valót, és a gyereknek biztosítani tudjuk az oktatást. Nézd, mi középosztálybeli magyarokként nem akarunk proli angolként élni, mert az nekünk nem pálya. Nem érdekel, hogy az angolok hány százaléka él rosszabbul.


"A megélhetés pedig összességében ugyanannyiba kerül mint Magyarországon"

Ez most valami vicc? De most komolyan... nem szakadt rád a plafon, miközben ezt pötyögted?

2016. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:

"A megélhetés pedig összességében ugyanannyiba kerül mint Magyarországon. "


Szerintem teged fizetnek a hazudozasert.

2016. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

# 43


" Nézd, mi középosztálybeli magyarokként nem akarunk proli angolként élni, mert az nekünk nem pálya"


Bizony. Ezt magyaraztam feljebb, de lathatoan Round Robin marhara nincs tisztaban a kozeposztaly fogalmaval.

2016. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
50%

Lakhatás - London a világkereskedelem központja, emellett egy jóléti ország fővárosa. Értelemszerűen ez határozza meg a lakhatási költségeket is. Londonban lakni valóban nem olcsó. Ugyanakkor, egy single room-ot, vagy ha van barát, barátnő double room-ot találhat bárki heti 100-180 fontért (bill incl.). És nem osztozik senkivel.

Amit említesz, 2000 fontot, annak feléért, vagy még alább, szép, világos studio lakást lehet bérelni.


Gépkocsi - A jármű olcsó. Akár 500 fontért is lehet vásárolni, de nagyon drága a fenntartása, szervizelése, ez kétségtelen. Ám az nyilvánvaló, hogy akik minimálbért keresnek, azok nem fognak autóval közlekedni.


Közlekedés - Drága, de az órabérekhez mérten mégis jóval olcsóbb, mint Budapesten. Gondoljunk bele, itthon egy napijegy mennyi is, 1600, vagy több? Londonban 4 font. Egy buszjegy ott egy font, vagy még kevesebb, itt 350 HUF.



Ruha - ugyanannyi vagy olcsóbb mint Mo.-on.

Kaja - ugyanannyi mint Mo.-on. Csak nem kis boltokban kell vásárolni.

Pub - kicsit drágább mint Mo.-on.

Mozi - kb. ugyanannyi mint Mo.-on.

Fodrász - drágább mint Mo.-on (Kb. duplája).

Műszaki cikk - általában olcsóbb mint Mo.-on. A számítástechnikai eszközök abszolút olcsóbbak. Laptop: ott 200 000, ugyanaz itt 240 000.


El lehet látogatni pl. az alábbi oldalakra csekkolni:


[link]

[link]


Ehhez még tedd hozzá, hogy a Londonban szakképzettséget nem igénylő munkakör jobbára a vendéglátás. Kitchen porter, szobacica, felszolgáló. Előbbi kap kaját, a szobalánynak leesik heti 10-50 font jatt, a pincérnek szintén.


Aki nem alkoholista, nem önjutalmazó, akinek van esze, az képes spórolni még 1000 fontból is, aki meg nem, mert feléli a keresetét, azon persze nem lehet segíteni, de hogy jobban él mint itthon, az 100.

Különösen, ha itthon esetleg vidéken élt és olyan helyen, ahol még minimálbéres munkához sem jutott.

2016. jan. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:

Ezeket nem én írtam, itt találtam a gyk-n:


"Én párommal költöztem ki Londonba, jelenleg egy szobát bérlünk ketten, fejenként 75 Ł ba kerül hetente, ez így 300 Ł, ezen kívül diétázni kezdtem, meg súlyzós edzést végezni ami miatt az élelmiszer nálam csirke / rizs / zöldségre korlátozódott, párom velem csinálja és így a havi étel 120Ł ból jön ki :) ezen kívül 80Ł az utazásunk, Wembley ben lakunk, 30 perce van tőlünk egy hotel, ahol mind ketten dolgozunk :) Két hetente hétvégén elszoktunk menni hétvégente, moziba, sétálgatni, múzeumba és csodálatos érzés végre nem félni attól, hogy lesz-e elég pénz jövő hónapra :) Így kb.: 660Ł ból jövünk ki fejenként. Ő takarító, 900 Ł ot keres havonta, én Super Visor és 1200 Ł at keresek. 1320Ł ot költünk el, és marad 780 Ł. Tudom elég furcsa hogy másik 4 emberrel osztozunk 1 konyhán meg WC n, de ha az ember toleráns és türelmes, akkor sikerre viheti céljait :) "


"Londonban havi 1000 fontból, ami a minimálbér, körülbelül úgy élsz, mint Budapesten nettó 150-200-ból. Annyi különbséggel, hogy a buszon mindig van ülőhely, nincsenek mocskos cigányok, mindenki kedves, gyönyörű parkok vannak, szép az idő, olcsók a ruhák, és végül, de nem utolsó sorban az étel amit megveszel (legolcsóbb, sajátmárkás) sokkal jobb minőségű mint otthon a minőségi ételek."


"Vidéki városban élünk, nem messze Oxfordtól. Mi 3 szobás lakást bérelünk, és csak mi lakunk itt, vagyis nem élünk egy fedél alatt idegenekkel.

- Mennyit visz el a rezsi és mennyit tudtok félretenni?

A lakbérrel együtt a rezsi olyan 750-800 font. De fizetni kell még a netre, telefonra, kocsi fenntartására, a gymre, a párom önvédelmi edzésére, és időnként vannak egyéb kiadások is. (tagjai vagyunk egy hagyományőrző eseménynek is,ami évente egyszer rendezik meg, és kiadással jár) Mivel mi minden évben hazamegyünk nyaralni, de mindig teszünk kitérőt más országokban való pihenéssel, így nem sokat spórolunk. Jobban mondva amit megspórolunk az el is megy a nyaralásra.

- Az élelmiszerek mennyibe kerülnek a boltokban? Olcsóbb vagy drágábbak mint itthon?

Van ami olcsóbb van ami drágább"


"Budapesten egy szoba újépítésű lakásban 40-50 körül van rezsivel (tudom hogy Békásmegyer panel akár kijön 30-ból is...). Kaja egy hónapra szintén 50, bérlet 10. Tehát 110 a megélhetés pesten. Ha emellett még a havi 300 fontot félre akarom tenni, akkor az pont 200-250 nettó magyar forintot jelent. És akkor Pesten még nem számoltam fel a sushit meg a sört.

És tudom hogy itt gyakori kérdéseken mindenki nagyon gazdag, de én, és sok ismerősöm, Budapesten sem engedhette meg magának hogy étteremben egyen minden nap, meg hetente kétszer járjon bulizni. Meg operába, meg moziba.

Szerintem igen logikus hogy ha egy szoba bérlet, buszbérlet, élelmiszer kategóriákat nézzük, akkor Londonban jobban megéri minimálbéren tengődni, mint Budapesten. "


"Es en egYetlen emert sem ismerek pesten akik egyedul berelnek egy lakast, mindenki csak szobat mint itt. Es az elelmiszerre csak annyit h rengeteg alapanyag van meg keazetel ami konkretan olcsobb, mint otthon. Senki nem beszelt kiralysagrol, csak arrol h itt nem halsz ehen. Olyan regen eljottetek magyarorszagrol h megszepultek az emlekeitek? "


"Csak azért hihetetlen számomra amit ti előadtok, mert minden magyar azért jön ki hogy pénzt gyűjtsön, és akiket én ismerek, mind tudnak is. Ha ti nem jöttök ki ennyi pénzből, akkor az nem azt jelenti hogy mindenki más hülye. Ha minden pénzüket elköltik, akkor pedig magyar viszonylatokhoz képest már nagy lábon élnek. Mert az iphone, heti kétszer eljárni bulizni, a Nobuban enni és a Harrodsban vásárolni szerintem nem tartozik a mai magyar társadalom mindennapjaihoz."

2016. jan. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom elég furcsa hogy másik 4 emberrel osztozunk 1 konyhán meg WC n"


Igen, ezt hivom nyomorgasnak. A magyar kozeposztalyhoz ennek meg messzirol sincs koze, igy a magyar betanitott melosok nyomorognak a munkasszallason.


Akiket felsoroltal azok mind nagyon szereny korulmenyek kozott elnek, nulla jovoperspektivaval Angliaban. Arra gyurnak, hogy minden fontot a fogukhoz vernek, es majd abbol vesznek lakast Magyarorszagon es visszakoltoznek.


Ez lehet egy cel, de hosszu tavu perspektiva semmikeppen.

2016. jan. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:

"Igen, ezt hivom nyomorgasnak. A magyar kozeposztalyhoz ennek meg messzirol sincs koze, igy a magyar betanitott melosok nyomorognak a munkasszallason."


Nézd, a magyar átlagkereset 147 nettó. Aki, ahogy mondtam, 150-230 között keres és ezt magára tdja fordítani, az középosztálybeli. Ráadásul, jobbára saját ingatlanban lakik.


Ha az ingatlanát kiadja hatvanért és Londonban, mondjuk másodmagával (barát, barátnő) bérel - a te elvárásaidnak megfelelően - lakást, akkor a 2 x 1000 fontos jövedelmükből kiesik kb. 600-700 font. A fennmaradó összegből vígan elvannak azon a színvonalon, amin Magyarországon egy középosztálybeli pár egzisztál.

Vannak különbségek persze, a magyar középosztálybeli könnyen fenntart akár egy drágább, nagyobb fogyasztású autót is, míg ugyanez már sokkal nehezebb, költségesebb odakint, de ezt figyelmen kívül hagyva, a Londoni életnívója szemernyit sem csökken. Ha felélik a maradék 1300 fontot, akkor semmiben nem szenvednek hiányt, szórakozhatnak, járhatnak koncertre, színházba, utazhatnak is. Ezt így kell viszonyítani.


Ha ellenben, mint ahogy írod is, megtakarít, akkor a "nyomorgásának" már lesz értelme, a pénzét nem veszi el tőle senki. Teljesen nyilvánvaló, hogy a legtöbben inkább kompromisszumra hajlanak, olcsóbban laknak és a különbözetet elteszik. Na de mennyit is? 100-150 ezret HUF-ban. Ennyit a magyar középosztálybeli átlagban nem képes megtakarítani, vagy ha igen, akkor Ő is nyomorog, ahogy a kinti.


Lehet persze rágózni azon, hogy akkor kinek mit is jelent a középosztálybeli, de kb az a definíció, hogy aki anyagilag ugyan gond nélkül él, képes önerőből gyarapodni is, de arra már nem, hogy a megtakarításaiból belátható időn belül tulajdonossá váljon, vagy az életnívóját jelentősen megnövelje. Ez utóbbi kategóriába a felső-középosztály tartozik.

2016. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:

A lényeg lemaradt. Tehát, nem az a fontos, hogy nyomorog-e, hanem az, hogy megvan-e rá a lehetősége, az 1000 fontos jövedelme megengedi-e, hogy ott az itthoni középosztály színvonalán éljen. Erre a válasz az, hogy igen.

Az már másodlagos, hogy ezt a többség nem teszi meg, hanem a jövedelméből inkább megtakarít, nyilvánvalóan többet, mint egy hazai középosztálybeli.

2016. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!