Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » BME vagy ELTE? Informatikai...

BME vagy ELTE? Informatikai szak - programtervező informatikus vagy mérnök informatikus?

Figyelt kérdés
Sziasztok, látom már fel lett téve a kérdés körülbelül 5 éve, úgyhogy mostani viszonyokhoz képest, egyetemisták, mit ajánlotok? Informatikai szakirányban gondolkozom, és programozó szakterületen szeretnék elhelyezkedni, és néztem az ELTE Programtervező informatikust, de hallottam hogy rengeteg a matek meg az elmélet. BME-nél a mérnökinformatikus képzésen a fizika böki a csőröm. Szívesen terveznék és fejlesztenék is, de nem tudok dönteni a kettő közül. Mit ajánlotok és miért? Köszönöm előre a válaszokat :)

2016. jan. 24. 14:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Baromi egyszerű a képlet: szereted a fizikát vagy nem? Ezt egyértelműen meg kell tudnod válaszolni. Ha igen, akkor mehetsz mérnökinfóra, ha nem, akkor proginfó."


Te se jártál egyikre se az biztos :DDDD

2016. jan. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utsó válaszoló, neked mi a véleményed?
2016. jan. 25. 19:51
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy az egyetemi képzés sok szempontból csak egy szívatás, ami akadályt állít eléd, és a diploma bizonyítja, hogy sikeresen vetted.

Tanulsz a szakmáról sok dolgot egyébként, de ez a fizika is tipikusan olyan, hogy 2 tárgy össze vissza, az infós fizika meg nem is nehéz. Nem azért jöttem a bme-re mert itt van fizika, hanem mert bme. Igaz, itt van elektro, de az is egy ingyentárgy.

És tavaly óta új tanrend van, kivették az összes mérés labort, már kábeleket se kell kötögetned az oszcilloszkópba, helyette beraktak ilyen "webes és mobil szoftverek" meg külön "java programozás" és hasonló tárgyakat, úgyhogy egyre inkább távolodik a szak a fizikától meg elektronikától.

2016. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!