Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelven kellene elkezde...

Melyik nyelven kellene elkezdeni programozni? C# vagy Python?

Figyelt kérdés
Első nyelvnek.
2016. febr. 9. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
C#
2016. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Python.
2016. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
C#, C++ és így tovább ha ezt a vonalat szeretnéd. :-)
2016. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azzal amelyik tetszik, vagy láttál olyan programot ami tetszett és abban írták. Teljesen mindegy melyikkel kezded amíg érdeklődésből csinálod, nem kényszerből, vagy határidőre vizsga miatt. Ha határidő akkor Python.
2016. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lényegében még éveim vannak. Addig sok mindent ki akarok majd próbálni az informatika terén.
2016. febr. 9. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha Linuxon vagy, akkor válaszd a Pythont. Ha Windowson, akkor azt választhatod, amelyiket akarod.
2016. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel akarsz foglalkozni. Ha komolyabb terveid vannak, akkor C#.
2016. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tanuláshoz Python, pénzt keresni Python, SOK pénzt keresni C# :D
2016. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyira szeretem ezt a mivel kezdjek mizériát, meg sok pénzt hoz a konyhára a C#...

Esetenként a fejjel mennék a falnak.

Legyen az bármelyik nyelv mindre igaz, hogy annyit ér a munkád amennyit fizetnek érte.


Tanulni vagy megérteni BÁRMELYIK nyelv megfelelő. Lényegében csak paradigma változás történik. Az adatszerkezet ill. algoritmus aligha. Egy rendezést ugyanúgy kell megírni mindenhol, amennyiben persze nem beépített fgv.-t használsz.

Én személy szerint C-vel kezdtem. Majd jött a Java, azután a C++. Ráadást Python-t azóta se ismerem.


Minden nyelvnek meg van az előnye ill. hátránya. Webalkalmazást C-vel nem igazán fogsz írni. Ahogy Grafikai motort se Pythonnal, se C#-al. Cisco hálózati eszközökben Java fut. És még sorolhatnám...

2016. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9-esnek igaza van!


[link]


(mellesleg én láttam már egy architechtúrán hogy Python-t használtak egy 3D-s alkalmazáshoz)


Mindenkinek az a szimpatikus, amit a legtöbbet használ.


Én BASIC-el kezdtem, majd jött az Assembly, Pascal, Java (Applet, Swing, JWS, stb.), "HTML" (Flash, PHP, Ajax, JQuery, MyQSL, JavaScript, stb.), C (OpenGL, DirectX, Direct3D, stb.), C#... stb. Linuxban: prolog, smalltalk, occam, haskell, meg az előbbiek Linuxos változatai (kivéve a C#-t), plussz egy csomó scriptnyelv (BC, AWK, stb.)... ...jelenleg pedig alternatív (subkulturális) rendszereket programozok...


Mindezt kiváncsiságból, nem kerestem magam halálra anyagilag, mert nem volt olyan haver aki eladta volna az ötleteket jó marketinggel... :-) ...ja és ezeket nem csak éritőlegesen ismertem meg, a legtöbbre építettem is egy saját motor-t... :-)


Ha pénzt akartok, akkor lovagoljátom meg azt a vonalat, amelyet Mark Zuckerberg meglépett a Facebook-al... :-) ...egy meglévő bugyuta ötlet (MyViP, Iwiw, stb.), ami alapoz az emberi gyarlóságra (magamutogatás, kivagyokiság, stb.) :-)

2016. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!