Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy excel programom és...

Tutuke691 kérdése:

Van egy excel programom és ott egy adott kockába péld a G8-as kockába szeretném ha autómatikussan megjelenítené a gépem ip cimét. Makrot kellene irni ha emailbe elküldöm az excelt? Nem vagyok programozó nem igazán értem a szak szavakat.

Figyelt kérdés

2016. febr. 28. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenkép szükséges exelbe? Nekem a makros exeleket nem engedi letölteni a gmail-ről gépre mert azokba könnyű vírust is írni ( vagy csak egy szívatós scriptet) cmd-ből ha le kérdezed ipconfiggal, akkor ki tudod írni elvileg és abból egy darab függvénnyel kiszűröd az ip cím hosszát, ha minden igaz.
2016. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SimkoL ***** válasza:
2016. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a helyzet ezzel azt szeretném elérni, hogy ne tudják másolni, lopni az excelt amit csináltam. Mert ha egy cellába beilleszti autómatikussan az IP címet. Alá egy másik cellába meg beírom kézzel ugyanazt. Akkor tudok minden képletnél erre hivatkozni, hogy ha a kettő cella egyezik akkor számolja ki a megadott műveletet, de ha nem eggyezik akkor ne csináljon semmit. Igy ha másolják másik gépre akkor nem eggyezik az autómatikus IP cím a kézzel beirtakkal és nem fog működni. Persze ezek a beállítások egy nagyon elrejtett részen van amit senki nem lát csak én. De ha van jobb ötlet?! Bár én az ecelhez értek ugy ahogy. A makro-hoz egyáltalán nem értek. Mág azt sem hogy hol kell előhívni. De ha kapok valakitől egy emailt szívesen átküldöm az excelt ahol ezt meg kellene csinálni. Email címem:kalman.janos1@gmail.com web: www.turi1.webnode.hu
2016. febr. 29. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!