Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » RTS játékot hogyan szokás...

RTS játékot hogyan szokás progranozni? Hogyan jelöl hetek ki egy négyzetet a kő őr d in át A rendszer én?

Figyelt kérdés

Nem azt kérdezem, hogyan kell csinálni, hanem mi az alap koncepció, most Pythont tanulok, és azzal próbálnám meg, de a programnyelvtől független kíváncsi vagyok mások hogy csinálnak.


Már próbálkoztam többféleképpen, de nem tudom hogy adjam meg, hogy adott koordináták között rajzolt négyzet területe megegyezzen az egység területével. Amire ha rá kattint ők akkor aktiv lehessen az adott egység. (Hogy utána tudjam mozgatni)



2016. márc. 4. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Raycastingra keresgélj, röviden arról van szó, hogy a screen space koordinátákat átváltod world space koordinátákká, aztán végigszaladsz az egységeken, és megnézed, hogy beleesnek-e a kijelölésbe.
2016. márc. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a " kő őr d in át A rendszer én" valami betegség, vagy így akarsz komoly embernek tűnni, akire komoly emberek fordítják az idejüket, hogy válaszoljanak?
2016. márc. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Telefonon írtam, és a koordináta szót úgy tűnik, nem ismerte, ezért átalakította olyan szavakra, amelyeket ismer (a telefon szótára). Mondjuk kijavíthattam volna, de már elég unalmas amikor az ezredik ilyet javítom. Ha meg átállítom másik nyelvre, akkor meg az a baj, hogy nem írok "ő" és "ű" betűket, és akkor meg azt hiszik, rossz a helyesírásom, hogy a tűniket rövid ű-vel írom. tünik.
2016. márc. 4. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Aha. Ilyenekért kapcsolom ki minden telefonon az első próbálkozásnál ezeket a szótáras baromságokat.
2016. márc. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!