Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sürgös! Kizárólag programozásr...

Sürgös! Kizárólag programozásra megfelelne ez a laptop?

Figyelt kérdés
Asus zenbook ux305ca. Java fejlesztésre kellene, semmi hardkor adatmodellezés, és ostoba játékok, vmint photoshop se kell. A proci elég lesz programozàsra, esetleg appok íràsàra?

2016. ápr. 15. 21:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
#8 Mint mondta, minimum. Nyilván nem baj, ha több. Vagy sokallod? Én azt mondom, hogy 16GB már bizonyosan elég bármilyen célra, a 8GB el-elfogyhat attól függően, mire használod pontosan.
2016. ápr. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Lehet én nézek el valamit (fenti válaszok tükrében), de úgy látom, hogy ez egy Core M-es notebook. Ezt pedig nehezen tudom ajánlani munkára, mivel alap frekvenciája 900MHz-1200MHz tartományban van (típustól függően), és csak rövid ideig képes ezt megemelni (amíg nem melegszik fel, s mivel passzív hűtéssel szokták ezeket kínálni...). Szerintem csak szenvednél vele, egy IDE elég rendesen tudja már önmagában is tekerni a procit (indexelés, code completion), de ha még te még emulátorokat is futtatni akarsz (app fejlesztéskor), akkor biztos ki fog vérezni.
2016. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
szép :/ meggondolom még.
2016. ápr. 16. 19:04
 14/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, sokkal egyszerűbb lenne, ha megmondanád mennyit tudsz rászánni. 110-130-ért már lehet kapni egész jókat, az alatt szerencsésnek kell lenni.
2016. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#8-as:

Nem, nem tudok programozni.

Magyar tulajdonú nagyvállalatnál vagyok C# fejlesztő. A 8 GiB RAMom úgy néz ki, hogy win10 + firefox (email kliens, msdn, stack overflow) + visual studio + db server.


Párom nemzetközi nagyvállalatnál 10 éve senior fejlesztő, ők Java-ban dolgoznak. Az ő gépében iCore 7 van, 16 GiB RAM, és 2 db 240 GiB-es SSD. (+ külső vinyók) Az utolsó bitig kihasználja, főleg a tárkapacitást, mert ő napi szinten virtuális gépekkel és adatbázismentésekkel foglalkozik, amik zabálják a ramot, a procit, és a vinyót.


A gépigény attól függ, hogy milyen fejlesztői környezeted van, mekkora, és milyen projektekkel foglalkozol.


Tudom, a GUI öl. butít, és nyomorba dönt.

Mennyivel egyszerűbb volt akkor, amikor full-stack php fejlesztő voltam és 1 db szövegszerkesztővel tudtam karbantartani egy 300 kLoC-os kódot. Érdekes módon, ahhoz az 1 db szövegszerkesztőhöz is a Win miatt kellett 4 GiB RAM 3 évvel ezelőtt.


Érdekes módon a Linux (GUI-val!) még most is bőven elfér 1 GiB-en, a Win-nek üresjáratban 2-3 kell.


Ha Kérdezőnek van hajlandósága rá, a legjobban úgy tud megtanulni fejleszteni, ha lemond a GUI-ról, feltelepít a gépére egy Linuxot, és vim-ben, vagy emacs-ban kódol, és paranccsorból fordít és debugol. Úgy 4 GiB RAMon több millió soros megaprojektek is el fognak férni, mert komolyabb memóriaigényt csak a virtuális gép kezelő fog benyújtani.

2016. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok, nagyon messze vagyok még attól, de java fejlesztésben találnék munkát, tanulni junior szinten nekem elég egy 8ramos, i5ös proci is, céges laptopot idővel úgyis biztosítani fognak, ha kinövöm a laptop hardver kereteit. Később be lehet ruhzni egy pcre de nem most.
2016. ápr. 16. 20:51
 17/26 A kérdező kommentje:
max.300ezer ft
2016. ápr. 16. 20:51
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

# 15/17 Időpont ma 19:50


Ez mind oké, - bár én nem SimkoL vagyok, ő majd elmagyarázza ő mit értett ezalatt - de gondolom te sem az akkori csúcsgépen kezdted a szakmát.


Azért az SSD, 2 monitor, i5/i7, 16 GB RAM már előteljes túlzás. Akkor is, ha van húszmilliója laptopra. Prociból is elég lehet az i3, bár laptop téren nem tudom mi a helyzet, asztaliban remekelnek az új 1151-esek.


Kérdező:


Ha ennyid van rá, akkor nyugodtan kövesd a #7-es hozzászólást.

2016. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
#15-ös azt azért megmondhatnád, hogyan oldható meg linuxon a java? elég szegényesnek tartom erre a linuxot, csakis emiatt kerestem win10-es laptopot. Ha linuxal minden megoldható, akkor gond nélkül rászállnék mint a légy a ...
2016. ápr. 16. 21:46
 20/26 anonim ***** válasza:

# 19/19 Időpont ma 21:46


Pont ugyanúgy oldható meg, mint Windowson.

2016. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!