Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy csomó helyen olvasom,...

Egy csomó helyen olvasom, hogy ha programtervező szakea szetetnék menni akkor az ELTE-t hagyjam ki, mert nem jó?!

Figyelt kérdés
Ezt mialapjan mondjak? Ennyire rossz? Hat en ide adtam le elsonek a jelentkezesem es nagy valoszinuseggel bent vagyok(van egy elorehozott info 90%-om)
2016. ápr. 29. 08:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell aggódnod, ezt csak olyanoktól olvashatod, akik kiestek a szakról a harmadik félévben, mert lusták vagy gyengék matekból és irigykednek a teljesítőkre.

A legjobb infó kar az országban.

2016. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A harnadik felev mit jelent? Mitortenik ott?
2016. ápr. 29. 08:47
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra nem történik akkor, csak szeretnek az emberek felvágni arra, hogy iszonyatos méretű, teljesen fölösleges és haszontalan lexikális tudást képesek vizsgán visszaköpni, aztán fél perccel később törölni is az agyukból. Mert ez a jó programozó mércéje :-D


Egyébként az ELTE is ugyanolyan szar, mint a többi Magyarországon. A diploma csak annyit jelent a cégeknek, hogy "Na, ez is végigszopott 3+x évet egyetemen". Na, meg persze ugye jó magyar szokás szerint a papír számít mindenhol fizetés terén, nem a szaktudás. Mondjuk ezutóbbit az egyetem nem igazán ad, egyik sem.


Most kezdődött el némi változás, de amíg matematikus képzésként gondol az ELTE erre, addig nem lesz itt úttörés. Még mindig matematikus képzés van, aki egyébként egy kicsit tud programozni. Kár, hogy sem az iparban, sem a kutatásban (amire veri a mellét az ELTE, mert hát "kutatóegyetem"...) nem erre lenne szükség.


Szeged az egyetlen (proginf terén, mérnökinfón nem tudom mi a helyzet) aki kezd elmozdulni erről az álláspontról, a piacon kezd értékesebb diplomává is válni, ahol nem matematikusok kellenek (szóval a 90+%-ban).


Nem rossz képzés, csak nem az, amiért az emberek 99%-a jelentkezik egy informatikai egyetemre.

2016. ápr. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Most akkor ha felvesznek ne iratkozzak be?

En mar nem tudom mit csinaljak, annyi rosszat olvasok az egyetemrol, hogy elrentet az egesztol, es inkabb elmegyek erettsegivel valami ertekesitonek...

Nem tudom mit csinaljak, olvastam azt is hogy a marek nehez, itt kozep iskolaba nem jelent szamomra gondot a matematika, egy kis otthoni "gyakorlassal" 90-95"% -os dolgozatokat irok. Fogalmam sincs, hogy mit csinaljak, amugy nagyon erdekel a programozas, nagyon mely szinten, es inkabb a tervezes resze mint a kodolas, de az se rettent el

2016. ápr. 29. 09:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Menjél nyugodtan, ismétlem, csak irigykedők írkálják a negatív dolgokat.
2016. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

# 4/5 Időpont ma 09:24


"Most akkor ha felvesznek ne iratkozzak be?

En mar nem tudom mit csinaljak, annyi rosszat olvasok az egyetemrol, hogy elrentet az egesztol, es inkabb elmegyek erettsegivel valami ertekesitonek..."


Ezt egy szóval nem mondtam. Iratkozz be nyugodtan, több, mint a semmi. Csak programozni sokkal kevésbé tanítanak meg mint kellene, a híres-hírhedt analízis tanszék meg megragadt a "magolj be 30-40 oldalt" szinten, mert ezzel lesz kevés ELTE-s diploma ami szerintük az értékét növeli. Kár, hogy nem.


"Nem tudom mit csinaljak, olvastam azt is hogy a marek nehez, itt kozep iskolaba nem jelent szamomra gondot a matematika, egy kis otthoni "gyakorlassal" 90-95"% -os dolgozatokat irok."

A középiskolai eredmény nem számít. Akkor se, ha Radnóti vagy Fazekas...


"Fogalmam sincs, hogy mit csinaljak, amugy nagyon erdekel a programozas, nagyon mely szinten, es inkabb a tervezes resze mint a kodolas, de az se rettent el."

Beiratkozol az ELTE-re és megtapasztalod. Ha nem tetszik ez a képzés, akkor gond nélkül még átmehetsz Szegedre, minimális hátránnyal.

Mert hiába proginfó mindkettő, eléggé eltér.

(Pécset, meg a többit felejtsd el, az valódi katasztrófa. ELTE meg SZTE ami ad valami értelmes tudást is a szivatás mellé.)

2016. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat :):)

Lassan matek erettsegi

2016. ápr. 29. 09:49
 8/15 anonim ***** válasza:
Vagy alternatívaként ott a Mérnökinformatika, BME, Óbudai, picit más, mint a Programtervező, más irányból közelítika programozást, meg némi fizika is befigyel, de amúgy a megszerzett tudás/diploma tekintetében közel egyenértékű a kettő.
2016. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utalon a fizikat ezert is lettek kilove a mernoki szakok reszemrol, meg banki teruleten gondolkoztam, de oda meg magasak a ponthatarok igy maradt az informatika ami erdekel is
2016. ápr. 29. 11:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"a híres-hírhedt analízis tanszék meg megragadt a "magolj be 30-40 oldalt" szinten,"


Nem erről az egyetemről vagyok és nem is erről a szakról, de... mindenhol ez megy analízis néven? :D Magolj be akár 100 oldalnyi levezetést meg bizonyítást, anélkül meg be se gyere vizsgára? :D Zseniális.


Kérdező én például már bánom, hogy nem oda mentem anno. Igen, biztos nagy orál a matek, viszont normálisan programozni megtanulni egyetemen sehol sem fogsz, ott csak alapokat kapsz, amik viszont arra elégségesek, hogy te otthon szépen elkezdj foglalkozni ezzel és tudd mélyíteni a tudásodat.

De ez egyébként mindennel így van. Egy frissen végzett építész sem tudna egy bazilikát építeni és nem is bíznak rá ilyet. Egy orvosiról kikerült diplomás sem fog másnap lőtt sebet műteni és a számvitelt tanult ifjonc sem fog azonnal eredménykimutatást csinálni egy 20 ezer fős cégnek.

2016. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!