Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagy hátrány lesz ez nekem?

Nagy hátrány lesz ez nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok most szeptemberbe kezdem az egyetemet (bme).

És hát korántsem az a tipikus kocka stilusom,fejem van.

Egy picit sportosabb(kondi 3 eve, rendesen etrend stb) és a jobb kezem telli van tetoválva, ez munka keresésnél nagy hatrány lesz?

Amúgy mérnöki info.


2016. máj. 13. 08:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

"Tetelezzuk fel, felvesznek es utana az irodaba ugy mennek be hogy trikoba, az nagy gond lenne?"


Ki nem rúgnak miatta, de a munkahely az munkahely, nem edzőterem. Ha nincs is dress code a cégnél, akkor sem muszáj úgy kinézni, mint egy szakadt proli. Tisztességes zárt ruházat, ami méltó a cégnél betöltött pozíciódhoz.

2016. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"zsíros testű , vagy full gizda kocka fejű emberek még is többet keresnek"


Ha atomjól tudják a szakmájukat, akkor természetesen igen. Ez is része például egyik-másik tanulmánynak. De ők nem az átlag és a statisztikákat, amiket az előbbiekben említettem, valami alapján mégis megcsinálták.


"Results confirmed that physical attractiveness correlates positively with yearly income, although, surprisingly, the least attractive exhibited the highest yearly incomes." - Gvozdenodic, Vesna, "Beauty and Wages: The Effect of Physical Attractiveness on Income Using Longitudinal Data" (2013). Honors College Theses. Paper 128.


Vagyis a jó megjelenés egy hatalmas előny az életben, ami a fizetésben is lecsapódik, de nem behozhatatlan.

2016. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Amugy lenne meg egy hasonlo jellegu kerdesem.

Ez nem ram vonatkozik, csak erdekel hogy itt ebbe az iparba ez mennyire elterjedt dolog.

Szinten tetelezzuk fel hogy van egy csavo aki felig roma egyetemet vegzett informatikus, mondjuk programtervezo, o kisebb eselyekkel indul egy allasnal mint a tobbi jelentkezo?

Emellett beszel jol angolul, es adott nyelvben tenyleg nagyon mely a tudasa.

Ez mennyire hatrany?

Kinezetre mondjuk egy kicsit barnabb a bore, de konkretan nem mondhato ki ra hogy "roma" de feltetelezhetjuk rola?!?!

2016. máj. 13. 09:00
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy fog kinézni, hogy amikor behívnak állásinterjúra, akkor még nem tudhatják, hogy milyen származású a jelölt. De egyébként sem ilyen hülyeségek alapján fognak válogatni, ugyanis nagyon nagy a hiány informatikusokból és szükség van rájuk.
2016. máj. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki elvégez egy egyetemet, sőt, akár eljut addig, az addigra jó eséllyel már kinövi azokat a divathülyeségeket, amik igazán hátrányt jelenthetnének az álláskeresésben. Magyarok közt is vannak kreolosabb bőrűek, plusz a 40-es években több ezer görög is betelepült az országba. Ha tisztességesen beszél és néz ki, szerintem a kutyát nem fogja érdekelni, hogy kicsit barnább a bőre.


Amikor én kezdtem, a gólyatáborban velünk is volt egy cigány srác, senkit nem érdekelt a származása. Nem egy szakon voltunk, nem tudom, mi történt vele utána, de ha elvégezte, nem hiszem, hogy gondjai lettek volna az elhelyezkedéssel.

2016. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szinten tetelezzuk fel hogy van egy csavo aki felig roma egyetemet vegzett informatikus, mondjuk programtervezo, o kisebb eselyekkel indul egy allasnal mint a tobbi jelentkezo? "

Szerintem az informatikában van a legkisebb hátránya. Programozóknál megszokott, hogy a munkahely nemzetközi, iráni, indiai munkatársakkal dolgoznak együtt, igazából szerintem fel sem tűnik. Pláne ha mondjuk nyugat európában gondolkozik.

2016. máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Először is végezd el és ha sikerül a szakmában elhelyezkedned senkit sem fog zavarni. :D
2016. máj. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ilyen okos tetovált ki gyúrt állat romákból kellene több !! ilyen az integrálódott !! mert nem az a baj semelyikkel hogy tetkós vagy feszít ha nem nincs az esze a helyén mint neked ! de te megtartottad a stílust plusz agyat is növesztettél le kalappal.
2016. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!