Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz elhelyezkedni...

Mennyire nehéz elhelyezkedni java fejlesztőként?

Figyelt kérdés

Facebook-on szoktam látni Java fejlesztői tanfolyamot.


Mekkora esélyem van, hogy ha azt elvégzem, és meg is értem amit ott tanítanak, hogy munkát kapjak vele.


2016. jún. 10. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen keresnek Java programozót, de egy tanfolyam végigülése és "megértése" önmagában lószart ér.


Azért odáig legalább el kéne jutni, hogy van 1-2 vállalható referencia projekted, amit korrektül megcsináltál és ledokumentáltál, esetleg kiraktad a webre (pl. GitHub). És mindennek úgy van értelme, ha közben folyamatosan tanulsz és kipróbálsz új dolgokat, képezed magad.

2016. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
0%
2016. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#2 Ezt a 0% azért írod, mert hasonló területen dolgozol, vagy végeztél el ilyen tanfolyamot, amivel nem kaptál végül munkát ?

2016. jún. 10. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legújabb PC Word-ben éppen most olvastam egy cikket erről a 80-dik oldalon:


"Verseny a programozókért"

Szinte nem létezik informatikus munkanélküliség; csak itthon 11 ezer Java-programozó kerestetik. Összegyűjtöttük a legjobban fizető munkákat.

2016. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha ez valóbban igaz, akkor nem olyan rosszak a kilátások.


Köszönöm

2016. jún. 10. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Informatikus munkaerő hiány van. De ez nem azt jelenti, hogy mindenkit felvesznek!


Ha látják, hogy most kezdtél informatikát tanulni, akkor vajmi kevés esély van a felvételire, mivel nekik nem tanuló kell, hanem munkaerő.


Természetesen egyetemi tanulmányai vége-felé járó egyént szívesen látnak, mivel 1) már tud valamit, ha végez nemsokára, 2) ha egyetemi anyagot megtudta tanulni, akkor a céges dolgokkal se lesz baja. Meg egy újonc olcsóbb is, mint egy tapasztalt.


Meg a jelentkezők közül is ki kell tűnni. 1 céghez nem te jelentkezel egyedül. Ha te biztosítod a legjobb ár/érték arányt, cég szempontjából egy adott érték felett, akkor felvesznek.


Cégeknek az alábbiak a problémái:

- Magas a bérigény (inkább lemond róla a cég)

- Nem teljesíti a követelményeket (tapasztaltabb embert keresnek)

- Angol nyelv problémája (Magyarország polgárai összesítve nem áll jól vele)

2016. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán NINCS semmiféle munkaerőhiány. Eddig bárhol voltam állásinterjún, rajtam kívül még volt kb. 40 jelentkező, de végül felvettek egy jó céghez fejlesztőnek. Nem véletlenül van jobb helyeken többkörös felvételi rendszer. Csak a senior fejlesztőkből van hiány! Országszerte rengeteg az állás nélküli informatikus, nem ritkán programozók is gyárakba mennek ideiglenesen dolgozni.., ha épp nincs számukra megfelő állás a városukban. Nem tud mindenki Bp.-re költözni.
2017. jún. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Ha tanfolyamon akarsz megtanulni programozni, az már elég nagy baj. Ez nem egy olyan szakma, amit megtanulsz fél év alatt, egy élet is kevés hozzá. Ha képtelen vagy magadtól tanulni, akkor hogy akarsz majd komoly és nehéz problémákat megoldani a munkahelyeden? Nem áll majd mindig más a hátad mögött, hogy a szádba rágjon mindent. Kezdj el magadtól programozni, interneten mindent megtalálsz ingyen.. és ha jól megy, szereted csinálni, akkor lehet jövője. Nézni kell álláshirdetéseket, hogy milyen technológiákat szoktak kérni. Pl.: PL/SQL, Java SE + Java EE, JPA, kezdésnek megteszi. Emellett ajánlott ismerni legalább az Eclipse-t.

2017. jún. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!