Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valóban akkora a hiány szoftve...

Valóban akkora a hiány szoftverfejlesztőkből, hogy a kormány már milliárdos összeget költ az új emberek kiképezésére?

Figyelt kérdés

[link]


Én egyszerűen képtelen vagyok elhinni ezt a cikket. Én eddig laikusként úgy tudtam, hogy sok az informatikus. Bár hallottam olyan híreket is, hogy szoft.fejlesztőkből kevés van.


Ti is tapasztaltátok ezt a nagy méretű hiányt? Az ilyen hírek szerint már mindenkit felvesznek, aki csak egy kicsit is tud programozni. A továbbfejlesztésére meg majd ők költenek.


2016. júl. 13. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egyetemi képzés megtanít Mindennek az alapjaira, hogy eldöntsd mi érdekel és azzal foglalkozz, képezd magad, de az sem elég.

Sokan azt hiszik, hogy egy informatikus mindenhez ért ami informatika, de ez hülyeség. A legtöbben értenek 1-2-3 dologhoz nagyon, meg a többihez egy kicsit. És a többi az nem 10es nagyságrendű, hanem ezres.

Sok informatikus van, de ez nem olyan szakma, hogy kell 3 országonként, hanem minnél több van annál jobb

2016. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

A cikk informatikusról ír, nem szoftverfejlesztőről, kedves laikus kérdező. A szoftverfejlesztő csupán egy részhalmaza az informatikusnak.


Hasonlat: az 'informatikus' olyasmi, mint az autós terület tekintetében az 'autókkal foglalkozó'. Az autómosó is autókkal foglalkozik, gondolom, nem szeretnéd, ha az autódat autómosó javítaná, vagy ne adj' Isten tervezné.

2016. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az előbbihez:


"...az Epam a debreceni és szegedi egyetemeken duális képzésekkel segíti majd azt, hogy friss diplomások azonnal piacképesek legyenek, másrészt a cég saját programozói képzésén, az Epam Akadémián belül olyan kurzusokat indítanak, ami lehetővé teszi a szoftverfejlesztői utánpótlást hosszú távon."


Tehát támogatják az egyes szakirányok azonnal piacképessé válását, és egy konkrét szakirány, a szoftverfejlesztői esetén saját kurzusokat indítanak. És ez még mindig nem fedi le közel sem a teljes IT-t.

2016. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló. Az első mondat így kezdődik:

Főleg informatikusokat, informatikus mérnököket, EZEN BELÜL IS szoftverfejlesztőket keres az Epam Systems Kft.


Szóval az egy dolog, hogy részhalmaza, a szöveg azonban erről szól.

2016. júl. 13. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor konkrétan a kérdésre válaszolva: Igen, valóban akkora a hiány általában az informatikusokból, amit a cikk állít. És az informatikusokon belül a szoftverfejlesztőkből is nagy a hiány.
2016. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SimkoL ***** válasza:
'Én eddig laikusként úgy tudtam, hogy sok az informatikus.' Valóban az informatikusok száma nagy, csak éppen fölöttébb nem értenek a szakmához. Papír van tudás bányász béka feneke alatt. Sajnos tapasztalat.
2016. júl. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!