Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit érdemes egy kezdő szoftver...

Mit érdemes egy kezdő szoftverfejlesztőnek tanulni? C++ -t vagy JAVA-t inkább?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus leszek 1 év múlva (Bsc), Budapesten. Bevallom nem tudom hogy melyikre fókuszáljak jobban C++ vagy JAVA? Tudom hogy a JAVA keresettebb itthon és külföldön is, és sok szempontból könnyebb egy kezdőnek, de én valamiért a C++ -t kezdtem el komolyabban nyúzni, talán mert ez volt az első programozási nyelv amivel találkoztam az egyetemen.

De megfordul a fejemben egyre gyakrabban hogy inkább JAVA-val kellene foglalkoznom, mert ez így elpocsékolt idő....

Nyílván nem lehet valaki egyszerre profi mindkét nyelvben, választanom kell melyik legyen a fő, és melyik a mellék, nem akarok rosszul dönteni. A pénz sajna számít, családi hátterem nem a legjobb :(



2016. aug. 15. 18:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

# 10/11 Időpont tegnapelőtt 22:48



"Az én személyes tapasztalatom az hogy számonkérés van, szigorúak, de azt kérik számon amit leadtak, nem mást."

Nem tudom, hogy ezt most ellenérvnek szánod-e, de én erről nem beszéltem. Egyébként nappalin párszor előfordult, hogy nem leadott anyagot kértek számon. De ez tényleg elenyésző eset. Mondjuk kevésbé lenne probléma, ha nem analízis vizsgán játsza el SP...


"A rendszer bizonyos szempontokból laza: pl. a tandíjam befizetését mindig halasztom ameddig tudom, ha pl. ősszel a határidő Október, én simán befizetem December első hetében, és nincs semmi para."

Ez valóban így van, ezt alátámasztom. A TH igyekszik ilyen tekintetben hallgatóbarát lenni.


"Mikor szegeden voltam hallgató, valamiért 1-2 nappal(!) később tudtam volna csak utalni a tandíjat, az már baj volt: kitettek az egyetemről (a beiratkozás vált így semmissé....)"

Ezt meg sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom.


"A másik legfrissebb élményem: analízis 3-ból az első ZH-t megoldottuk gyakorlaton, de a gyakorlat 2 fele van osztva (2 külön csoport), egymás után. Én a második gyakra mentem volna, és egyedül voltam (!) senki nem jött el. A tanár ennek ellenére megtartotta csak nekem a gyakot, készésgesen elmagyarázott mindent, stb."

Analízis gyakvezek szerelmesek a tárgyukba. :-D Nem pejoratívként mondom, ne értsd félre. De tudok mondani ellenkezőt is, volt, hogy többször voltam bent gyakorlaton mint az oktató...


"Amúgy nekem van már munkatapasztalatom, és hidd el: senkit nem érdekel a diplomád "értéke" meg hírneve. Ha jelentkezel egy állásra, behívnak, kapsz teszteket (programozási, meg angol nyelvi általában), ha jó vagy akkor oké, ha nem akkor nem. Sehol nem fogsz plussz pontot kapni mert te ELTE -re jártál, vagy BME-re, vagy Harvarda..."

Ezt meg nem tudom miért mondod, elég sok éve a szakmában dolgozom már, tudom hogy működik. Pont én is azt mondtam, hogy az ELTE képzésének neve van, értéke nem igazán.

Szimplán látom miket nem tudtunk gyakornokként az ELTE-ről jövet, és miket tudtak az SZTE-ről vagy BME-ről jövet.


Mindhárom szakirány még mindig progmat, csak próbálják álcázni. Progmatra meg nincs ennyire (évi 600+ hallgató??) szükség, bármennyire ezt propagálják.

2016. aug. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
"Szimplán látom miket nem tudtunk gyakornokként az ELTE-ről jövet, és miket tudtak az SZTE-ről vagy BME-ről jövet." Tehát azt mondod hogy aki a SZTE-ről vagy BME-ről jött az többet tud mint az ELTE-s. Oké. Kifejtenéd?
2016. aug. 18. 15:25
 13/17 anonim ***** válasza:

# 12/12 Időpont ma 15:25


Nyilván nem reprezentatív a mintám, így nem fogható fel univerzális igazságnak, meg isteni kijelentkeztetésnek, szóval ne annak vedd, de pl.:


- Verziókezelőkről 0 szó esik ELTE-n alapvetően. (Egyik szakirányon van egy fél tárgy, ami erről szól. Juhú...)

- Dokumentációépítőkről (vagy hogy mondják ezt szépen magyarul?) szó sem esik. A jól dokumentált kód az ELTE-n azt jelenti, hogy rizsázz 4-5 oldalt pdf-ben róla.

- A szoftverfejlesztési modelleket csak érinti az ELTE képzése, a "létezik ilyen" viszont nem marad meg a hallgatóban.


Most hirtelen ez a három ami eszembe jutott. Nem azt mondom, hogy szar az ELTE képzése, de túlságosan minimális, és a matekszámonkérések fölöslegesen erősebbek az informatikaiakhoz képest. Inkább tudjon elmagyarázni a szoftverfejlesztő a tucatnyi fejlesztési modellt, mint fejből bizonyítsa a Bolzano-Weierstrasst vagy az SONB-ről regéljen órákat.


És továbbra is, ezek BSc, nappali képzésre értendőek.

2016. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha a c++ -t rendesen megtanulod, a java már nagyon könnyű lesz. Gyakorlatilag csak a függvények es osztályok használatát kell begyakorolni, minden mást teljesen érteni fogsz.


Ellenben ha a javával kezded, a c++ nehéz lesz, mivel nem fogod megérteni még a logikáját sem. És akkor persze ott is vannak api -k amiket be kell vágni.

2016. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést, ezt én is így gondolom :) Most tanulok egy 1300+ oldalas könyvet a C++-ról, másodjára olvasom végig, nagyon jó, komoly, mindent elmagyaráz. Már most látom a JAVA mennyivel egyszerűbb: nincsen benne referencia, pointer, copy / move constructor, rvalue, lvalue, a const-tal való játékok, stb. Meg sztem a JAVA szintaxisa is jóval könnyebb. No, 5-6 hónap múlva írok újból, meglátjuk igazunk volt-e :)
2016. aug. 18. 22:53
 16/17 anonim válasza:

Szia kérdező.

Melyik könyvet olvasod amelyiket érdemes megvenni ? Engem is érdekelnee ez az egész igaz én nem járok info egyetemre csak hobbbybol érdekelne.Láttam neten csomo mnden van tutorial van mindenhez de azért könyvből könnyebb lenne átmenni ezen.

Bárki irhat választ amugy :D :)

2017. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Kedves kérdező! Engem is nagyon kíváncsivá tett a dolog és tudni szeretném az említett könyv címét! :)
2019. aug. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!