Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Magyarországon mit tudok...

Magyarországon mit tudok kezdeni Angliában végzett software fejlesztői szakmával?

Figyelt kérdés

El lehet vele helyezkedni Magyarországon? Ugye nem kell otthon is levizsgáznom? Elfogadják?

Nagy álmom, hogy végre Magyarországon éljek, nem szeretnék többet külföldezni, csak letudni az iskolát és vissza haza.

(U.i.: a szakma még csak folyamatban van, mèg nem tettem le)

Egyébként Software development level 2



2016. aug. 23. 23:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Attol fugg hova mesz. Van ahova diplomat ker a HR ribi, olyankor nincs mit tenni. De a legtobb helyen senkit sem erdekel a papirod, vagy hogy egyaltalan van-e.


Azt nezik meg hogy ertesz-e hozza, van-e eleg tapasztalatod.

2016. aug. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel kicsit megnyugtattál, hogy nem potyára választottam.

Egyébként az lemaradt, hogy "Software Development Diploma Level 2"

Dea diploma fordítása itt szerintem csak egy árva kis oklevelet jelent :/

2016. aug. 24. 01:02
 3/17 A kérdező kommentje:

Az írásomból kivehetted volna, hogy nem Magyarorszàgon tanulom a szakmát és ez nem is OKJ képzés.

Rendes főiskola Angliában. Sajna a kisérettségim úgy sikerült, hogy csak level 2-re elég. (Az én korosztályomban level 3 lenne az ideál, de az túl nagy falat lenne egy kicsit hiányos angollal)

Ez az oktatás csak 1 éves, így lehet utána majd újra jelentkezek, csak akkor már level 3-ra.

(Hogy a level 3-at elkezdhessem ahhoz jobb GCSE kéne, de azt is újra le tudom tenni ebben az 1 évben egyszerre)

2016. aug. 24. 09:36
 4/17 A kérdező kommentje:
Közben törölték az előző válaszát. Érdekes
2016. aug. 24. 11:55
 5/17 anonim válasza:

"Rendes főiskola Angliában" ha College-ra gondolsz az inkább közép iskola csak Mo.n szokás főiskolának gondolni, de nem az.

a lvl 2 meg igazából az alap fok a lvl1 bevezetés, lvl 3 meg középfok. általában


Szóval Mo.n ezzel a képzeltséggel, gyakorlat nélkül pont annyit érsz el mint ha egy itthoni okj-s végzést csinálnál. Illetve az angolod miatt kicsit előnyben vagy vagy ha a Hr-est megtudod vezetni.

2016. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Gyakorlat nélkül pont annyit érsz el mint ha egy itthoni okj-s végzést csinálnál."


Ez alatt mit értesz? Egyébként Level 3 lenne a célom, nem tudom ez Magyarországon mit ér. Mi az, hogy gyakorlat nélkül? Talasztalat szerzésre gondolsz?

Egyébként nagyon izgat a tèma, valószínűleg sok szabad időmet ebbe fogom áldozni és rengeteget fogok gyakorolni.


Magyarországon úgy is el lehet ebben a szakmában helyezkedni, hogy valaki nagyon ért hozzá de nincsen papírja?

Vagy az én esetemben, hogy mem lesz "csak" egy átlag angol diplomácska.

Köszi

2016. aug. 24. 16:20
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Helyfüggő. Van, ahol első körben kiszórják a CV-d, mert nincs egyetemi végzettséged, van, ahol behívnak, és aztán teszten bizonyíthatsz, hogy mit tudsz.
2016. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

,,Magyarországon úgy is el lehet ebben a szakmában helyezkedni, hogy valaki nagyon ért hozzá de nincsen papírja?"

Nem. Hivatalosan az adott munkakör betöltéséhez szükséges papírok kellenek. Még a takarítói munkához is (ha nem közmunkába van felvéve) hivatalos OKJ-s végzettség kell.

Szoftver fejlesztőként meg nem fogsz tudni itthon elhelyezkedni, mert az ilyen munkához mindenhol diplomát szoktak kérni.

2016. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

"Szoftver fejlesztőként meg nem fogsz tudni itthon elhelyezkedni, mert az ilyen munkához mindenhol diplomát szoktak kérni."


Na ne viccelj. Nagyon sok szoftverfejelsztot ismerek, vezetoket is akiknek nincs diplomaja. Torvenyileg nem kotelezo a papir.

2016. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amit te kapni fogsz, az nem diploma.

Pontosabban, nem egyenértékű azzal, amit hazánkban diplomának hívnak.

Oktatás keretein belül senkiből nem képeznek software developert egy év alatt.


Az a papír a semminél alig lesz több. Amivel mégis, az rajtad, a képességeiden múlik majd.

2016. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!