Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE proginfora mennyire kell...

ELTE proginfora mennyire kell tudni a matekot?

Figyelt kérdés
Kozepszintu erettsegi eleg hozza? Es annak hanyasnak kell Lennie?

2016. szept. 28. 15:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni. Baromi erős ott a matek, hamár így futsz neki, hogy "milyen jegy kell", akkor nem valószínű, hogy sokáig bírnád.


Egyébként a bekerüléshez egy pontszám kell, itt tudsz kalkulálgatni:

[link]


+ Megnézed, tavaly hány pont kellett ehhez a szakhoz.

2016. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira kell tudni, hogy az egész szak a matekról szól.
2016. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Ertem. Es nincs valami mas infos szak, Ami jol is fizet?:/ az a Baj hogy egyaltalan nem vagyok biztos abban hogy birnam azt a matekot. Koszi a valaszokat
2016. szept. 28. 15:40
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Jól csak olyan munkakör fizet amiben profi vagy, erre az egyik egyetemi kar sem garancia, egyiktől sem elvárható, hogy utána épkézláb és értelmes fejlesztő legyél utána, és egyik sem szükséges hozzá. Nem akarlak lebeszélni róla, csak jelzem, hogy nem ez a legfontosabb a karrierhez.
2016. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Termeszetesen tisztaban vagyok azzal, hogy nekem kell jonak lennem a szakmaban. Csak a matekhoz nincs akkora erzekem, es nem szivesen kockaztatnam az eveimet, hogy aztan az elso felevben kihulljak. Emelt matek Ki van love
2016. szept. 28. 15:55
 6/31 anonim ***** válasza:
mérnökinfón meg gazdinfón kicsit lightosabb a matek
2016. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
az egyetemi matekot meg lehet érteni, csak tengernyi kitartás kell hozzá, de rááll az ember agya..
2016. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha a matek a nagy mumus, ELTE proginfót felejtsd el. Mérnök informatikus karokon ez nem ilyen hangsúlyos, de itt is jelen van, és pl BME-n igen csak szóró tárgynak számít.

De az a gond, hogy matematikára szükség van a szakmához. Na nem arra, hogy minden összefüggést, tételt tökéletesen tudjál, hanem a szemléletmódra, és különösen a logikára.

Szavaidból úgy vettem ki, hogy még messze van az érettségi. Próbálj meg szabadidődben egy programozási nyelvvel (pl Python) megismerkedni, hogy ki tudd próbálni, mennyire áll rá az agyad, mennyire tudsz egyedül megvalósítani egyszerűbb dolgokat.

2016. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Utolso, koszonom neked is a valaszt.

Ket ev mulva lesz erettsegi. Az emelt matek faktot megprobaltam, nem ment (lehetetlen volt, hogy ott is es a tobbi erettsegis targybol is otos legyek)

Pont ma vettem Ki egy C++ konyvet a konyvtarbol, meglatjuk hogy megy majd.

2016. szept. 28. 18:51
 10/31 anonim ***** válasza:
#9: C++ elég fajsúlyos, nagyon kéne gondolkoznom, hogy milyen "hagyományos" (imperatív) nyelvet tudnék kevésbé ajánlani egy kezdőnek.
2016. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!