Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE proginfora mennyire kell...

ELTE proginfora mennyire kell tudni a matekot?

Figyelt kérdés
Kozepszintu erettsegi eleg hozza? Es annak hanyasnak kell Lennie?

2016. szept. 28. 15:02
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Akkor legyen Python? Melyikben van a jovo?
2016. szept. 28. 19:46
 12/31 anonim ***** válasza:
Egy nyelvre amúgy sem szabad a jövődet alapozni, érettségire jó a python, de mivel van még 2 éved ezért más nyelven sem okozna gondot (ha időben elkezded tanulgatni). A Python szkriptnyelvet kevesebb területen használnak, inkább kiegészítésnek szokás programnyelv mellé, vagy linuxra szerverszkripteket írni, esetleg webes dolgokhoz, de arra sem igazán céleszköz. Így tehát hosszútávon a c++ -al járnál jobban, ha megérted (első nyelvnek nagy falat tud lenni).
2016. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

#11: Python kezdetnek, majd ha otthonosan mozogsz benne, akkor jöhetnek a bonyolultabb nyelvek. Pl a C++, ha éppen az tetszik.

Szokj hozzá a gondolathoz, hogy informatikában nincs joker megoldás, ami mindent visz - ez igaz nyelvekre is, nincs Egy Igaz Nyelv, amit ha megtanulsz, utána csak használnod kell. Mindig feladatfüggő, hogy mit a legcélszerűbb használni.

2016. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

A válaszok első harmadjához szólnék hozzá.

Nem csak Budapest van a világon.


Én Szegedre utazok SZTE-re proginfóra. Nekem 3óra csak a busz, és innen Bp. 2,5óra vonattal.


SZTE proginfóján azért jóvolta kevesebb a matek mint ELTE-n. Nem azt mondom, hogy nincs de nem csak matekról szól itt. Inkább a számítástudományokat tolják.


Ennyi a matek kurzusok listája:

- Analízis 1-2 (ami itt kalkulusnak hívnak)

- Diszkrét Matematika 1-2-3

- Sztochasztika, - Alkalmazott Statisztika (R statisztikai program)

- Közelítő és szimbolikus számítások ami Matlabos, mátrixos


Ez 8 kurzus a közel 30ből. Ennyi a matek. A többi számítástudomány, program nyelvek + egyéb.

2016. szept. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

"De az a gond, hogy matematikára szükség van a szakmához. Na nem arra, hogy minden összefüggést, tételt tökéletesen tudjál, hanem a szemléletmódra, és különösen a logikára. "


Itt görbüljek meg, ha az egyetemi mateknak bármi hasznát vettem volna valaha programozás közben. A szemléletmód ami ehhez kell az a józan paraszti ész, ami matematikai szinten szerintem valahol az érettségi szintjén van. Az hogy megtanulok és/vagy bemagolok több száz tételt és bizonyítást, meg integrálgatok, deriválgatok még soha nem vált a hasznomra (legalábbis programfejlesztés közben biztosan). És nem hiszem, hogy én lennék az egyedüli olyan, akitől nem kérdezik ki a rendőr tételt munka közben. Természetesen nem mondom, hogy értelmetlen a matematika, az egyik legfontosabb tudomány, de egy hétköznapi programozó tudásához kb. semmit nem ad hozzá.

2016. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

"Itt görbüljek meg, ha az egyetemi mateknak bármi hasznát vettem volna valaha programozás közben. "


Az lehet, de te nem is fejlesztettél még komoly dolgokat.

Te nem programozó vagy, hanem egy sima kódverő.

2016. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"Az lehet, de te nem is fejlesztettél még komoly dolgokat.

Te nem programozó vagy, hanem egy sima kódverő."


Igen, nyilván ilyen vonalon elindulva semmi komolyat nem csináltam, az hét szentség. De gondolom nem te már több űrszondának írtál szoftvert, ahol mondjuk valóban lenne értelme, meg az egyetemről kikerülők tömegei is ilyen munkakörben helyezkednek el, ugye? Nyilván te is azért vagy annyi százalékon amennyit, mert nagyon vágod a témát és sok a hasznos hozzászólásod a beleböfögésen kívül, ugye?

2016. szept. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

"Igen, nyilván ilyen vonalon elindulva semmi komolyat nem csináltam, az hét szentség. "


Igen, abból amit magadról leírtál, kb. ez következik.


A magas szintű matek nem csak űrszondákhoz kell, de olyan triviális dolgokhoz is, mint egy nagyvállalat, netán egy légitársaság moduláris ügyviteli rendszere, vagy egy hatékony fft implementálása egy mp3 kompresszorba, netán egy jól optimalizált huffman, stb.

2016. okt. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 dq ***** válasza:

Ebből nyugodtan lehúzhatod az űrszondát, a nagyvállalati rendszereket, a fft transzformációt (ez utóbbit már megírták).


A légitársaság rendszere meg csak egy kis matematika, és nem kell hozzá éveket tölteni a minél jobb és gyorsabb kézzel való integrálással, bőven belefér akkor hozzányúlni, ha odaér az ember.

2016. okt. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

"a fft transzformációt (ez utóbbit már megírták)."


fft transzformáció nem létezik.

Ha az fft-t megírták, akkor már el is lehet lopni? Vagy hogy képzeled?


"A légitársaság rendszere meg csak egy kis matematika,"


Bele is halnál te abba a kis matematikába.

2016. okt. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!