Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha dinamikus oldalt hozok...

Ha dinamikus oldalt hozok létre, akkor egyetlen egy php fájlra van szükségem csak?

Figyelt kérdés

Nyilván include-olom a fejlécet meg a láblécet, de egyébként minden más tartalmat adatbázisból hívok le? Van egy index.php, és a többi meg id szerint megy mondjuk úgy, hogy


if ($_GET["id"])="kezdolap"))

adatbázisból lehívom a megfelelő értéket


Így megy? Mert nem akadály, meg tudom csinálni, csak nem tudom hogy szokás. Egyetlen lapból is el tudom készíteni az egészet. Az a legjobb, vagy az a legrosszabb megoldás?



#adatbázis #MySQL #dinamikus weboldal #adatbázis weboldal #dinamikus honlap
2016. okt. 24. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A dinamikus tartalmakat Javascript tölti be ajaxszal. Amit betölt, az másik egy másik php, ami adatbázis alapján épül fel. Ez a tipikus megoldás.
2016. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legrosszabb megoldás.

Ha mindent egyetlen php file-ba sűrítesz bele, pláne ha nem csak a kód, hanem a HTML layout is benne van, abból egy átláthatatlan, kezelhetetlen katyvasz lesz, amit később nem fogsz tudni már te sem bővíteni, vagy hibát keresni benne!


1. Olyan lehet, hogy a web felé egyetlen php file szolgál ki mindent, legtöbb CMS és framework így működik, de mindegyiknél csak egy loader van az index.php-ben

2. Modulokra kell szedni. Egy funkció egy modul. Ne keverj pl egy user logint egy fórum post rögzítésével.

3. Kódot és HTML-t válaszd külön, használj template-eket, különben nagyon nehéz lesz a legapróbb design beli változtatás is


Ha nem használsz semmilyen keretrendszert, a fentiek akkor is állnak!

2016. okt. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Simán. Én úgy csinálnám, hogy mondjuk egy oldalak mappában tárolnám az oldalak tartalmát (mondjuk html formátumban), és a get változó a fájl nevét tartalmazná. Pl. az oldal1.html betöltéséhez a fejlécben az id változó az oldal1 értéket kapja (index.php?id=oldal1) és akkor a php így nézne ki:

if(file_exists("oldalak/".$_GET['id'].".html")){ //először is megnézi, hogy létezik-e a fájl

include("oldalak/".$_GET['id'].".html"); //ha létezik, betölti az oldal azon részére, ahol ez a kód található

}else{

include("notfound.html"); //ha nem, akkor egy notfound.html fájl tudatja a felhasználóval, hogy a keresett oldal nem található

}

2016. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok megint

#2-nek annyiban igaza van, hogy nagyobb terjedelmű oldalak átláthatatlanná válhatnak így, de kezdeti megoldásnak ezt javaslom.

2016. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez érdekes olvasmány lehet:

[link]

2016. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én így oldottam meg:

<?php

@$page = $_GET['page'];

if(empty($page)){

Header("Location: index.php?page=home");

}elseif(file_exists("pages/".$page.".php")){

include("pages/".$page.".php");

}else{

Header("Location: index.php?page=404");

}

2016. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!