Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha "felhasználói" programokat...

Ha "felhasználói" programokat szeretnék készíteni, akkor hogyan kezdjem el? (kezdő kérdés)

Figyelt kérdés

Elég rég óta érdekel, de a sok lehetőség (főleg programozási nyelvek terén) kissé elbizonytalanított. Meg úgy konkrét tervem sem volt, hogy minek is csináljam én azt.


Legelőször olyan grafikus felülettel rendelkező programokat szeretnék írni amik matematikai műveleteket hajt végre (pl pitagorasz tétel, négyzetre emelés, gyökvonás, hány nap telt egy bizonyos dátum óta...stb). Ezek szerintem nem olyan hű de nehezek (már egy kicsit ismerkedtem ezzel-azzal azért mondom).


A "végcél" természetesen minél nagyobb, összetettebb programok lennének pl játék formájában :D


(windowson szeretnék dolgozni)


2016. okt. 27. 19:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Szerintem a Python 2-3 megfelelne kezdésnek, vagy pl a C#


A kérdés az lenne, hogy milyen leírás alapján kezdjem el, melyek azok az algoritmusok amiket tudni "kell"...stb?

2016. okt. 27. 19:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a c#ot választanám. Visual Studioban borzalmasan egyszerű összelegózni a felhasználói felületet, plusz ha játékot akarsz majd akkor ott a unity.


Tanulni meg Online videó tutorialokkal lehet legjobban. C#hoz nekem Bob Tabor(vagy valami hasonló nevű) a kedvencem.

Magyar videókkal ne is próbálkozz

2016. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Delphi, vagy lazarus.
2016. okt. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!