Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók! Nem féltetek...

Programozók! Nem féltetek attól, hogy mit szólnak a kódolásotokhoz az első munkahelyeteken?

Figyelt kérdés

Decemberben kezdek az első backend fejlesztő munkahelyemen, ez lesz az első munkahelyem. Kértek projekteket, hogy eldöntsék mennyire értem, nem mondtak rá semmit, csak azt, hogy felvesznek és kezdhetek. Eddig minden projektben csak egyedül vettem részt, és félek attól, hogy a kódom minősége esetleg nem tetszik a kollégáknak.


Ti hogy reagáljátok le ezeket az eseteket? 19 éves vagyok, egyetem melletti munka lesz.


2016. nov. 18. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Fogd fel tanulásnak.
2016. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem para, majd megtanulod. Az első pár év úgyis arra megy el, hogy kitaláld mikor lehet anyázni és mikor kell csöndben bólogatni.
2016. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ne problémázz ezen. Ha baj lenne vele, úgyis szólnak, hogy mire kell figyelned.
2016. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Van kis szád, kérdezel.

Én is valahogy ilyentájt kezdtem, nem volt semmi.

2016. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Kezdő vagy, természetes, hogy sokat kell tanulnod, eleinte sokat fogsz hibázni, de ha ezket megmondják, segítenek, akkor gyorsan fogsz fejlődni. Nem minden főnök és csapat jó. Ha úgy érzed, hogy nem kapsz visszajelzést, akkor kérj. Fontos, hogy a munkahelyed ne csak munkahely legyen, hanem, amit ott csinálsz, az fejlesszen. A fejlődés sokkal hatékonyabb, ha a kollégáktól, főnöködtől kapsz rendes, akár pozitív, akár negatív kritikát. Professzinális munkahelyek komoly hangsúlyt fektetnek arra, hogy megfelelő kommunikáció legyen minden szinten, és a kommunikáció minden dolgozó és az ő főnöke között elősegítse a dolgozó fejlődését.
2016. nov. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha működik, örülnek; ha nem működik, nem örülnek. Ez a nyolcadik munkahelyedre is igaz.
2016. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
A legelején úgyis még csak ismertetnek a rendszerrel, mi hogyan néz ki, nézegess kódokat, stb. Gondolom nem mondok újat, hogy nem a 0-ról kell általában fejlesztened, hanem egy már alaposan kiépített rendszerbe, projektbe kell bedolgoznod. Az, hogy 0-ról (ami rendszerint szintén messze nem 0-ról értendő) rádbízzanak egy projektet, arra jódarabig nem kell számítanod. Tehát lesz egy nagy halom kész kód, amivel ismerkedhetsz, és megtanulhatod, mi a módi, mik a konvenciók.
2016. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtatóak, zöldek mentek! :)
2016. nov. 19. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!