Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ennyire érdemes lenne megtanul...

Ennyire érdemes lenne megtanulnom a Javaban programozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve kezdtem el programozást tanulni, C++al azután szépen áttértem c#ra, viszont másfél, két éve, csak a webprogramozás érdekel jobban, ezért hát megtanultam a php szerver oldali nyelvet, egész jó nyelv, dolgoztam is benne, megvoltak velem elégedve, viszont mostanság nem igazán dolgozok, és még tanulok is, sokszor látok hírdetéseket Java nyelvre, és más program nyelvre nem igazán, csak Javára? Ennyire keresett a java, mint programnyelv? Érdemes lenne vele foglalkoznom, web programozóként is? Mennyire érné meg váltani phpról? Nem mennék ilyen tanfolyamra, magam tanulnám otthon, úgy mint az eddigi nyelveket is, hobbiból.

Válaszokat előre is köszönöm. :)


2016. dec. 23. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmit nem vesztesz vele, ha nekiállsz, sőt. Már nem foglalkozom ilyenekkel, de úgy 10 éve azt láttam, hogy bizony nagyon kevés jó java-s szakember van. Nem tudom, hogy most mi a helyzet, és hogy mekkora a kereslet irántuk.
2016. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keresett, ahogy sok más programnyelv is.
2016. dec. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

"okszor látok hírdetéseket Java nyelvre, és más program nyelvre nem igazán, csak Javára? Ennyire keresett a java, mint programnyelv?"


Más programnyelvek is keresettek, de a JAVA előnyt élvez a platformfüggetlensége okán.

Ez a cégnek jelentős költség(elsősorban bér)megtakarítást jelent, így nem csoda, hogy népszerű.

2016. dec. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy épp a platformfüggetlensége lenne a fő oka a népszerűségének. Inkább az, hogy egyszerű benne fejleszteni, A C-szerű szintaxisa könnyen adaptálhatóvá teszi, és elég extenzív beépített függvénykönyvtárral bír. Meg hát mostanra a Java népszerűsége önmagát népszerűsíti, elterjedt, így az is marad, mert nehéz és költséges lenne mást használni. Hogy kezdetben mi okozta a népszerűségét, annak több oka is lehet, az ismerős szintaxis, és a platformfüggetlenség csak egy a számos közül.
2016. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Kétlem, hogy épp a platformfüggetlensége lenne a fő oka a népszerűségének."


Abban kételkedsz, amiben akarsz.

Ettől még a valóság nem változik meg.


"Hogy kezdetben mi okozta a népszerűségét, annak több oka is lehet, az ismerős szintaxis, és a platformfüggetlenség csak egy a számos közül."


Az ismerős szintaxis még egy nyelvet sem emelt a népszerűek közé. Az pedig mulattat, hogy a platformfüggetlenség mellé egyetlen okot nem tudsz felsorolni, de azért kételkedsz, biztos ami biztos, alapon.


Én viszont emlékszem, hogy lett lenyomva a fejlesztők torkán a java akkor, amikor a jelenleginél nagyságrendekkel rosszabb volt, ráadásul a sok igéret (pl. biztonság) sem valósult meg, viszont a platformfüggetlenség - minden előnyével - annyira előtérbe került, hogy már a szoftverhez tervezték a hardvert (JAVA processzor).

2016. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ismerős szintaxis segít átcsábítani a programozókat, akik már hozzá vannak szokva egy adott nyelvhez, szóval de, közrejátszhat abban, hogy oda jutott, ahova. Nem tudom, milyen volt a Java a kezdetek kezdetén, az igazat megvallva nem is kimondottan érdekel, ahogy maga a Java nyelv sem érdekel, de még ha a kezdetben a platformfüggetlenség döntő szerepet is játszott, ma már nem azt sorolják fel fő erényeként.
2016. dec. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom hány pascal programozót csábított a hasonszőrű szintaxisa okán az ADA. Félek ,hogy nem sokat, pedig az ADA korának lehgjobb, és legalaposabban kidolgozott programozási nyelve volt.


Hogy a JAVA milyen volt, meg hogy mennyire számított az elterjedésében a platformfüggetlensége, ahhoz itt egy 2003-as cikk:


[link]


Egy részlet belőle:


"Manapság nagyon divatos és nagyon keresett nyelv a Java. Rengeteg könyvet írnak róla, nagyon sokan használják, sok Java programozót keresnek és egészen elképesztő, hogy mit meg nem írnak Java-ban. Egy hozzá nem értő számára úgy tűnhet, hogy a Java valójában egy jó programozási nyelv.

(....)

A Java nyelvvel a legnagyobb probléma az, amiből minden más problémája is fakad. Ez nem más, mint a nyelv tervezőinek szemlélete. A Java alkotóit az a gondolat vezérelte, hogy a programozók szerencsétlen, fogalmatlan emberek, akik munkaidejük nagy részét azzal töltik, hogy hibát hibára halmoznak.

(....)

A Java-hívek egyik fő érve a platformfüggetlenség. Mit jelent ez? Azt, hogy a lefordított byte-kód teljesen hordozható! Bármilyen gépen lefuttathatom, ugyanazt az eredményt fogja adni.

"

2016. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
..Szóval?
2016. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs "szóval".

Az van, hogy te is azon amatőrök sorait tarkítod, akik itt nap mint nap előfordulnak és sekélyes ismereteikel és alaptalan vélelmeikkel lakotnak véleményt olyasmiről, amihez vajmi kevés közük van.

Erre bizonyíték az is, amit vélsz, hogy a java népszerűségének az alapja a szintaxisa. Ne haragudj, ennél nagyobb butaságot mostanában nem is hallottam.

2016. dec. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy a népszerűségének alapja a szintaxisa, azt mondtam, hogy közrejátszhat benne. Olyan állításokat próbálsz támadni, amik nem léteznek. Egyébként ha esetleg elvesztél a saját mondanivalódban, az állításom alapja az volt, hogy a platformfüggetlenség nem feltétlenül a fő oka a népszerűségének. Manapság legalábbis nem ezt hozzák fel fő erényének. Egyébként mint azt már szóvá tettem, fikarcnyit sem érdekel a Java, így igen, nyugodtan mondhatod, hogy "amatőr" vagyok az ezt érintő témában.
2016. dec. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!