Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora érdeklődés lenne egy...

Mekkora érdeklődés lenne egy Magyar, C# programozásról szóló youtube csatornára?

Figyelt kérdés

Egyetemen is tartottam órát, meg barátoknak is segítettem, emellett ebben az ágban dolgozom, szóval tapasztalatom és szerintem karakterem is van hozzá, de az állít meg, hogy ahogy látom 10.000 néző fölé szinte lehetetlen menni ha magyar nyelven csinálom, angolul pedig telítve van nagyon, és nem is élvezném annyira.


Lenne követőtábora egy alapoktól induló, de aztán pár hónap után már inkább a specializációm felé hajló dolognak itthon?(Xamarin, WPF, architektúrás bűvészkedés)


2017. jan. 2. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
egy nezod lenne, 20 eve nem.programoztam c ben, de szerintem ebbol penzed nem lesz
2017. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A pénz nem nagyon vonzz, tudom, hogy elég szűk réteget céloznék, ami nélkül viszont tudom, hogy abbahagynám, az a visszatérő nézők, a visszajelzés és a növekedés hiánya.
2017. jan. 2. 23:15
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Biztos, hogy népszerű volna, ha lól csinálnád meg, hiszen magyar nyelven tanulni mégis csak könnyebb, mint angolul. Ráadásul magyar nyelven én még jó oktatóanyaggal nem találkoztam.

A 10 k-s hallgatóság viszont biztos nem jönne össze, hiszen egyszerűen nincs annyi magyar érdeklődő.

2017. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem aki egy kicsit is komolyan érdeklődik a programozás iránt, az talál épp elég anyagot a kiinduláshoz. Nem kell N+1 is.


Akit pedig nem érdekel komolyan a téma, az 2-3 videó után feladja.

2017. jan. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kb ez az egy értelmes csatorna van és ez is csak az alapok tizedéig jut el:

https://www.youtube.com/playlist?list=PL224F3AA87C7A48C9

A nézettségből vondd le a magad következtetéseit!


Ha neki akarsz állni csinálj mellé egy honlapot is, ahonnan le lehet tölteni az anyagaidat, meg adj meg valamilyen számlaszámot, amin keresztül tudnak támogatni önkéntesen!

2017. jan. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%

"Szerintem aki egy kicsit is komolyan érdeklődik a programozás iránt, az talál épp elég anyagot a kiinduláshoz. Nem kell N+1 is."


Ez nettó hülyeség.

Egyrészt, ha vki már írt(összeállított, videózott) valamilyen oktató-anyagot, az még nem jelenti azt, hogy jó is, vagy, hogy ne lehetne annál jobbat.

Másrészt, csak C programozással kapcsolatos könyv született több mint 100, angol nyelven.

2017. jan. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

C#-ról van szó, és nem C-ről. Milyen hozzáértő emberek írnak itt, ha nem tudják a különbséget a kettő között?

Kérdésre válaszolva meg hülyeség. Angolul mindent meglehet találni, és amúgy is meg kell tanulni angolul, ha programozó akarsz lenni.

2017. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy angolul meg kell tanulni, egyetértek, de a célközönsége egy programozás alapjait tanító sorozatnak sokkal fiatalabb annál, hogy már eldöntötte volna, hogy mit szeretne kezdeni az életével.


Szerintem messze vagyunk attól, hogy minden 8.-12. osztályos tudjon olyan szinten angolul, hogy értelmezni tudjon egy szakszöveget(bár az msdn-es manual nagyon jól van megírva), és mellé meg is jegyezze/értse amit hallott. Én csak magamból indulok ki, de jó lett volna egy helyről, egy nyelven megtanulni az alapokat, de jó minőségű, könnyen elérhető magyar források nem nagyon akadtak.


Az önkéntes támogatásban itthon nem nagyon hiszek, meg nem is lenne rá szükségem, inkább az lenne a fontosabb számomra, hogy lássam, hogy valahová haladok, a minőséggel javuljon a nézőszám.

2017. jan. 3. 13:19
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem látok nagy jövőt videoról tanulni programozni. Nem lehet rákeresni, copypaste-elni, nehézkes benne tekergetni az unalmas percek között.

Már vagy 30 éve pedzegetik ezt a videoról tanulást, és néha talán még értelme is lenne, de nem véletlen, hogy szöveg alapon tanítanak még minden mérnöki tudományt. Video max. kedvcsinálónak jó, tanulásra majdnem teljességgel alkalmatlan.

2017. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy magyar nyelven reális lenne 10k feletti nézőszám ilyen témában. Nézz szét esetleg a többi programnyelvnél mi a helyzet. Van olyan magyar csatorna akármilyen nyelven, ami eléri ezt a számot? Arról nem is beszélve, hogy rettenetesen sok idő és munka igazán jó tananyagot előállítani, ami fizetés reményének híján igencsak időpocsékolás (Mert közben a te programozói készséged nem fejlődik). Ez csak akkor érheti meg, ha esetleg jövőbeli referenciaként tekintesz a csatornára és a hozzá kapcsolódó weboldalra... ha éppen tréneri pályán gondolsz.


Van egy nagyon jó magyar fickó, aki (igaz angol nyelven) csinál nagyon színvonalas tutorialokat Perl nyelven (videók is vannak, de nem az a fő vonal). Ő vállal cégeknek oktatást.

[link]

2017. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!