Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az igaz hogy egyszerű programo...

Az igaz hogy egyszerű programozni és bárki képes rá de senki nem akar pedig fél milliót fizetnek kezdőnek?

Figyelt kérdés
És aki be tudja kapcsolni a gépet annak millió a fizu de így sem akar senki mert annyira könnyű? És hogy sok-sok ezer programozóra lenne szükség mert Magyarország informatikai nagyhatalom csak mi ezt nem veszzük észre?!

2017. jan. 19. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem olyan egyszerű mint gondolod....
2017. jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Dongaben ***** válasza:
75%
Igaz! Én anno írtam a Mikulásnak egy levelet, hogy szeretnék egy gitárt...Pár nap múlva apám hozott egyet. Lehet, hogy ő volt a Mikulás?
2017. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%

"Ez nem olyan egyszerű mint gondolod."


Tudja ő, hogy nem az.

2017. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 sédoiglskdjfgélksdjf ***** válasza:
86%

Na, nézzük sorban:

"Az igaz hogy egyszerű programozni" - Nem igaz.

"bárki képes rá" - Nem igaz.

"senki nem akar" - Nem igaz.

"fél milliót fizetnek kezdőnek?" - Nem igaz.

2017. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
csak mert ezen cikkek hatására írnak naponta többször ide hogy tundillik: "progarmozni akarok hogy kezdjek neki?" önjelölt bill gatesek... durva vicc volt ez, akárki találta ki...
2017. jan. 19. 23:45
 6/16 Dongaben ***** válasza:
62%
Nincs ezzel gond! Olyan, mint a foci.:) Mindenki ért hozzá...csak nem annyira, hogy jók legyünk benne.:( De, hátha innen indul meg egy "csodagyerek"...nem tudni.
2017. jan. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 sédoiglskdjfgélksdjf ***** válasza:
80%

Értem, hogy mit mondasz, és igazad is van, de azért azt sem szabad elfelejteni, hogy egyszer Bill Gates fejében is megfordult, hogy szeretne programozni, és valahogy el kellene kezdeni.


Mondjuk az itteni kérdezők kb 85-90%áról süt a tehetetlen dilettantizmus... ennek egyrészt az az oka, hogy az emberekben félelmetes tévképzetek élnek a programozásról ("ott ülnek a gép előtt és csak a gombokat nyomogatják", "Lacika éjjel-nappal a számítógépén lóg, biztosan nagy hacker" stb... ) másrészt az emberek nagyrésze buta és lusta, soha az életében nem szokta meg a kemény munkát, azt meg pláne nem, hogy saját magától, pusztán belső motiváció hatására végezzen kemény munkát. Ami engem a legjobban kiakaszt, az, amikor oktató VIEDÓT kérnek programozáshoz.... :D Olyan, mintha valaki füstjelekből akarnak megtanulni szexelni. Képtelenek olvasni, de a youtube bambulása azért még menne.... teljesen mindegy, hogy mennyire haszontalan, impraktius programozást videón keresztül tanulni.

2017. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűbb, mint a legtöbben képzelik de nem egyszerű. Nem mindenki képes rá, de többen képesek rá, mint amennyien atomfizikusok lehetnének. Az is túlzás, hogy senki nem akar de tény, hogy nagyon nem népszerű már csak 'kockának' se lenni. Nem kapsz félmilliós fizetést, de msc végzettséggel garantált, hogy átlagfizetés fölött indulsz.


Szóval a kérdés tele van csúsztatásokkal, de alapvetően erről van szó.

2017. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 tabaki ***** válasza:
75%
Rajzolni meg énekelni még egyszerűbb, és azzal is milliókat lehet szakítani. Azért van egy olyan érzésem, hogy a kérdéseidben foglalt állításokat már annyira sarkítottad, hogy nemigen hasonlítanak az eredetijükre. Ettől függetlenül rengeteg a tévképzet meg a hamis információ ezen a téren, ezt az itteni kérdésekben is épp elégszer tapasztaljuk.
2017. jan. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha tényleg egyszerű lenne programozni, és tényleg mindenki - képességektől és hozzáállástól függetlenül - képes lenne rá, és emellett tényleg fél millát keresnének havonta, akkor szerinted lenne olyan, aki azt mondaná, hogy "bocs, de nem, én inkább a gyártósoron akarok dolgozni, havi 60 ezerért"?


De nézzük sorban!


"egyszerű programozni"

Kinek mi az egyszerű. Na meg milyen szinten? Egy "Hello world"-öt kiírni piszok egyszerű. Operációs rendszert írni meg szerintem nem sok programozónak az.

Én úgy gondolom, hogy egy átlagos képességű ember számára elérni azt a szintet, hogy jó programozó legyen, nem ördöngősség, de nem is egyszerű dolog.


"bárki képes rá"

Sokan egy átlagot nem tudnak kiszámolni Excelben, vagy egy térközt beállítani Wordben, na, ők biztos, hogy nem alkalmasak programozónak. (És ezt senki ne vegye sértésnek, mindenki másban jó, és ez így van jól.)

Ahogy annyi minden máshoz is, a programozáshoz is szükség van bizonyos készségekre. Ha valakinek nehezen megy az algoritmikus gondolkodás, akkor vért izzadva sem fogja tudni azt elérni, amit egy "született programozó" (értsd: akinek megvan hozzá a készsége) el tud érni. Olyan ez, mint az éneklés. Ha nekem bot hangom van, és nincs zenei hallásom, akkor eljárhatok énektanárhoz, beleölhetek több tízezer órát, és egy bizonyos szintig fejlődni is fogok... de soha nem érek a nyomába annak, akinek eredendően van tehetsége hozzá.


"de senki nem akar"

Na, ez a legnagyobb butaság.

Rengetegen akarnak informatikusok lenni. Csak közülük sokan olyanok, akik igazából nem alkalmasak rá, viszont mivel felkapott terület a programozás, meg jól fizet, meg ugye "könnyű", ezért jelentkeznek rá. Ők azok, akik legjobb esetben egy OKJ-t harmatgyengén elvégeznek, és ők azok, akik majd panaszkodnak, hogy csak egy kamu az informatikushiány, hiszen őket sem veszik fel sehová.

Sokan pedig hiába lennének alkalmasak a pályára, a hazai informatikaoktatás jeleskedik abban, hogy elriassza még az egyébként tehetséges jelölteket is.


"pedig fél milliót fizetnek kezdőnek"

Ez megint egy óriási nagy ferdítés. Nettóban 100-200 ezret fizetnek a pályakezdőknek (helytől és a munkakör nehézségétől függően), nettó fél millát a vérprofik keresnek talán.


"És aki be tudja kapcsolni a gépet annak millió a fizu"

Ezt gondolom, költői túlzásnak szántad.


"de így sem akar senki mert annyira könnyű"

Ez is óriási butaság. Én még nem hallottam olyan emberről, aki azt mondta volna, hogy "bocsi, nem kell a pénzed, mert túl könnyű a munka, inkább megyek a gyárba éhbérért."


"És hogy sok-sok ezer programozóra lenne szükség"

Több ezer, de lehet, hogy több tízezer JÓ programozóra lenne szükség, ez igaz.


"mert Magyarország informatikai nagyhatalom"

Hogy informatikai nagyhatalom lennénk? Tény, hogy jó hírük van külföldön a magyar programozóknak, és nem egy híres informatikust adtunk már a világnak, de azért én távolról sem tartom Magyarországot informatikai nagyhatalomnak.

Arra a több ezer informatikusra meg nem azért van szükség, mert nagyhatalom lennénk. Hanem mert egyszerűen a technika fejlődésével ma már mindenhol szükség van informatikusokra.


Azzal pedig, hogy sokan el akarnak kezdeni programozni, abszolút nincs semmi baj. Azzal sem, ha még nem látják át, hogy mi hogyan mennyi. Honnan is tudnák?

De attól, hogy XY, aki lehet, hogy tök tehetségtelen hozzá, belekóstol a programozás világába, semmi baj nincs. Sőt, legalább meglátta, hogy milyen az. Meg aztán ha senki nem próbálná ki, akkor a tehetségek is elvesznének.

2017. jan. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!