Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Levelezőn meglehet tanulni...

Levelezőn meglehet tanulni programozni?

Figyelt kérdés

Szegedre szeretnék jelentkezni programfejlesztőnek levelezőn, de aggódok, hogy mennyire tanulható meg ilyen módon?

Vagy ha hozzáteszem a magam részét itthon akkor menni fog?

(azért mennék levelezőre mert nem tudom megtenni hogy havi x forintért ott lakom és nappalira járok, és itt ahol én vagyok nincs olyan szak az egyetemen ami nekem jó lenne.)


2017. febr. 10. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Lesz egy féléved egy eljárásorientált illetve még egy félév objektumorientált nyelv megismerésére. Ez az idő iszonyat kevés, még arra is, hogy az alapokat elsajátítsd. Ha a helyedben lennék, nem az egyetemtől várnám azt, hogy megtanítson programozni. Az egyetem arra jó, hogy olyan szemléletet és gyomorgörcsöt adjon, amit magadtól sosem szednél össze.
2017. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten meg lehet tanulni, de hogy az elég lesz-e a munkaerőpiacon, az kérdés. Ha kifejezetten programozó akarsz lenni, nem feltétlenül kell egyetemre menni. Vannak olyan tanfolyamok, ahol másfél év, de akár néhány hónap alatt eladható tudást szerezhetsz.
2017. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem az egyetemtől várom, természetesen magamtól gyakorolnám itthon, elég sokat.


#2 Hallottam már ilyesmikről.

2017. febr. 10. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Leadják amit tudni kell csak tömörebben a konzultációkon, a többi rajtad múlik. Akinek nincs érzéke az nappalin sem tudja akinek van az levelezőn is simán . Gyakorlatilag akinek fekszik a dolog az könyvből + youtube megtanulja, akinek nincs, annak nem tudják a fejébe verni...
2017. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Nem kell egyetemre menni!

Elég ha befizetsz egy nagyon olcsó 25 órás tanfolyamra, de bejárnod sem kell, nehogy megtedd! Elég, ha a busz ablakából messziről integetsz a tanárnak, ha esetleg mégis az iskola felé vinne az utad.

2017. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hominida ***** válasza:
90%
A programozás megtanulásához semmilyen tankönyv vagy tanfolyam sem elég akkor, ha nem kapja meg hozzá a tanuló a személyes észrevételeket, tanácsokat, a hibákra figyelmeztető megjegyzéseket. A programozás tanulása egy élő folyamat, próbálkozásokkal és elkövetett hibák elemzésével, komplikáltabb annál, mint amikor az ember otthon megold egy csomó matekpéldát, minta alapján. Ha az egyetem megadja ezt a személyes konzultációs alapot, akkor a többi már megtanulható, ha néha lassan is, tankönyvekből, példákból.
2017. febr. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézd, összességében nyilván jobban jársz ha nappalira mész márcsak a "diákévek" miatt. De ha végképp nem akkor levelezőn is megtanulod HA megakarod... + valamilyen szinten átjárható a két dolog, pl kezdheted nappalin és átmehetsz levelezőre vagy fordítva (részleteket az adott sulitól)
2017. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!