Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android/Java programozás...

Android/Java programozás kérdés. CardView -ek vizsgálata ciklussal lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv. Ha van 10 db cardview-em amelyikek színe onclick -re megváltozik akkor azt lehet valahogy for ciklussal vizsgálni,hogy adott példány backgroundcolor mutatója fehér vagy szürke? Ha egyenként vizsgálom úgy ok, de már 10 db nál is kényelmetlen és hosszú.

Tehát végig szeretnék valami ciklussal menni a cardview1, cardview2,...cardview10 en. Vagy milyen más megoldással lehet pár sorral végigmenni az összes tagon? Remélem nagyjából érthető a kérdés.


2017. márc. 9. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre valók az adatszerkezetek.

Ez ilyen programozás 2. óra anyag, pár hónappal az Android programozás előtt.

2017. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszt. Irnal konkretumokat? Azert tobbet vegigolvastam mar a kb 2. orai anyagnal es nem talatam benne ilyet. De meg adatszerkezetek cimszo alatt sem.
2017. márc. 9. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Tömb...
2017. márc. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez egy motorvezérlő teszteléséhez készülne. Egy rakás cardview (képpel,szövegekkel.A design miatt nem togglebutton mellett döntöttem,de pont úgy működnének) lesz hozzá a menu. Ha tömbbe rakom akkor is valahogy végig kellene mennem egyenként az összes cardview -en,hogy az adott példánya be vagy kikapcsolt állapotban van e.

Ezt szeretném kiváltani:


ColorStateList currentColor01;

currentColor01 = card01.getCardBackgroundColor();

int defCol01=currentColor01.getDefaultColor();


ColorStateList currentColor02;

currentColor02 = card02.getCardBackgroundColor();

int defCol02=currentColor02.getDefaultColor();


(annyiszor ismételve ahány cardview van)


if (defCol01==Color.WHITE) {

card01.setCardBackgroundColor(Color.LTGRAY); }

else {

card01.setCardBackgroundColor(Color.WHITE); }


(Az if-else rész ismételve az összes cardview példányra)



Ez a CV -k toggle on/off állapotát váltogatná. Ezt szeretném valahogy leegyszerűsíteni,hogy ha van 30 db CV akkor ne kelljen mindegyiket egyenként megírni.

Én is tömbbe tenném egyébként az adott pozíció értékét mert későbbiekben kell az is,hogy melyik cardview milyen állapotban van. Erre szeretnék egyszerűbb és rövidebb megoldást kapni. Így működik ahogy leírtam,de mivel végül elég nagy számú lesz a dolog úgy már egyszerűen igénytelenül néz ki az egész kód hiába működik.

2017. márc. 9. 22:20
 5/9 A kérdező kommentje:

hirtelen az jutott még eszembe,hogy az "R.id.cardview01" is egy int érték. Esetleg ezzel valamit lehet kezdeni?


Olyat lehet valahogy csinálni for ciklusnál,hogy

pl az i változó adott sorszámát valahogy hozzáfűzni egy parancshoz? tehát cardview(i).getBackgroundColor();

és az i helyén kicserélné az adott sorszámra?

2017. márc. 9. 22:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem mit nem értesz azon, hogy a CardView-kat tedd be legalább egy tömbbe és azon menj végig ciklussal...
2017. márc. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam,hogy be lehet tenni tömbbe objektumokat. Tök jó. Én C -ben programozok , ott nincsenek ilyen dolgok. Nekem elég szokatlan, hogy tömbbe nem csak string,int,stb. mehet.

Viszont most erre volt igény úgyhogy meg kell csinálni. Kösz a segítséget és bocs az értetlenkedésért! Holnap ki is próbálom.

2017. márc. 9. 23:50
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én C -ben programozok , ott nincsenek ilyen dolgok"

De vannak, sőt, a pointereknek köszönhetően ott aztán bármit tehetsz a tömbbe, még akár függvényeket is.

Arról nem beszélve, hogy te itt most Javaban programozol. Annak kéne a minimumnak lenni, hogy a nyelvet ismered.

2017. márc. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én azt hittem,hogy ez egy olyan oldal ahol meg lehet kérdezni olyan dolgokat amit nem tud az ember. Akik meg értenek hozzá azok válaszolnak. Így eléggé félrevezető az oldal neve :)

Én sehol nem írtam,hogy bármilyen oop tapasztalatom lenne. (nincs is) Szerintem a kérdésből eleve is lehetett látni! Pont ezért kérdeztem meg a dolgot. Kicsit furán jön ki,hogy kérdezek valamit,mert hülye vagyok hozzá aztán kapok gyakorlatilag egy olyan választ,hogy hogy lehetsz ilyen hülye,hogy még ezt sem tudod? :)

Na de mindegy is. Végül is a választ megkaptam. Hálás is vagyok érte. Kösz érte.

2017. márc. 10. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!