Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljam a programozást...

Hogyan tanuljam a programozást? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Vidéki egyetemen tanulok mérnökinformatikus szakon.

Stabil matek/fizika alapokkal kerültem a szakra,de a programozás nem megy olyan jól.

Első félévben C-t tanultunk,most Javát de jönnek elő a hiányosságok.Ami másnak ujjgyakorlat mondjuk,az nekem nem megy,vagy csak nehezen.

Első félévben gyakorlaton elmondták az alapokat, aztán a következő órán adtak egy komplex agyalós feladatot,ami nem fibonacci meg primkeresés szintű volt...

Sikerült abszolválni vért izzadva a tárgyat,de most iszom a levét.Szeretnék megtanulni jól programozni.Holgyan kezdjek neki?Nem azzal van baj,hogy nem érdekel,hanem az alapokban vannak a hiányosságaim.



2017. márc. 17. 22:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
"aztán a következő órán adtak egy komplex agyalós feladatot,ami nem fibonacci meg primkeresés szintű volt..." ezt ugyértettem hogy minden héten zh volt..
2017. márc. 17. 22:54
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, az itt a legnagyobb gond, hogy a programozás olyan, mint egy idegen nyelv megtanulása. Amit meg tudnak tanítani neked, az a nyelvtan, legfeljebb néztek rá egy-két példát, de végül úgyis csak azon fog múlni a dolog, hogy mennyire tud ráállni az agyad arra a gondolkodásra, amit az igényel. Ez igaz arra is, ha felkeresel mondjuk egy magántanárt - ő sem tud annál többet tenni, hogy elmagyarázza, melyik eszköz mire való, hogyan kell használni, de neked kell ráérezni arra, hogyha adva van egy probléma, miként segít téged az az eszköz a megoldásban.


Erre úgy igazából egyetlenegy megoldás van. Kellene valami olyan feladat, amit nem más ad neked, hanem te magad akarsz megcsinálni, mert annyira érdekel a dolog. A saját ötlet ugyanis olyan erővel bír, hogy képes leszel órákat ülni a probléma előtt, agyalni rajta, hogyan lehet azt megoldani, és a végén ott van a WOW-faktor, amikor úgy örülsz annak, hogy sikerült azt a problémát megoldanod, mint még semmi másnak. Akkor azt fogod találni A megoldásnak. Aztán ha később visszatérsz rá, elfog egy érzés, hogy "mi ez a szar? miért így csináltam ezt meg annak idején? hát meg lehet ezt százszor jobban is". És így fogsz megtanulni programozni.

2017. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

"Szeretnék megtanulni jól programozni.Holgyan kezdjek neki?"


Sehogy, sőt, felejtsd el. Nem neked való ez a dolog.

2017. márc. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
5%
A 2. válaszolóra ne hallgass, hülyeségeket hord össze, köze nincs a szakmához.
2017. márc. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 SimkoL ***** válasza:
33%

Az itt a gond, hogy nem mindenki ért meg minden programozási nyelvet vagy lehet a egyiket könnyen a másikat sokkal nehezebben fogja fel. Sem a C, sem a Java igazából nem alkalmas tanuló nyelvnek. Anno a Pascal készült annak a 'beszédes' nevű eljárásaival, függvényeivel és talán a maga egyszerűségével. Talán a C és a Java a két véglet. A C 'primitív' a Java meg túlfejlett. Egy köztes út lenne igazán járható ami lehet C#, Pascal vagy Python, hogy értsd meg az alapokat.

A 'pici' fiam Pascal-t tanult, abban rakták le az alapokat és utána jött a Java, semmi gondja nincs vele. Ha jól 'bevésődtek' az alapok a többi már lexikális tudás - na jó nem teljesen így van, de az elején igen -

2017. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%
A java túlfejlett, a c# meg jó kezdőnyelv??
2017. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

#2 válaszához még annyit tennék hozzá, hogy mindig próbáld meg a feladataidat részfeladatokra bontani, azután azokat is részfeladatokra, és így tovább, a lehető legkisebb egységekig. Így (közel) alapfeladatok szintjére hozható minden probléma, és sokkal egyszerűbben megoldható. Plusz így természetesen gyakorlod az alapokat is, miközben megoldod a feladatokat.


Alapkérdések, amikre "igen" kell legyen a válasz, ellenkező esetben ezeken is érdemes fejleszteni:

1. Google használata készségszinten megy? Ha egy problémát nem tudsz megoldani, ráguglizol?

2. Angol nyelvet érted bár olyan szinten, hogy a nyelv dokumentációjában és a Stack Overflow oldalon eligazodj? Még egyszer, nem azt várja el senki, hogy ha Jehova Tanúi megállítanak, ausztrál akcentust tudj színlelni. Csak(?) olvasott szöveg értése egy szaknyelvi témában.


OFF:

(Lehet ezt a részt bánni fogom, hogy megírtam)

SimkoL: Ez nagyon szép, nagyon jó, nem is támadnám meg, de minden tisztelettel: A kérdezőnek nem segít az, hogy tudja, mi volt régen jó.


54%: Miért is kell negatívan hozzáállni a dologhoz? És honnan tudod, hogy a másik mennyit ért a programozáshoz, illetőleg mivel tudod igazolni, hogy te olyan jó vagy? Persze, megértem, hogy van rengeteg olyan kérdés itt, amire egy rövid guglizás megadná a választ, és azok idegesítőek, de ez nyilvánvalóan nem tartozik közéjük.

2017. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alakpokban vannak hiányosságaid, akkor akár az itkezdoknek.blog.hu is szóbajöhet.
2017. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"És honnan tudod, hogy a másik mennyit ért a programozáshoz,"


Onnan, hogy amiket ír, jelen esetben te, az mind baromság.

Te hülyeséget írsz mindenről ami számnítástechnika, mert nem tanultad soha, nem is értesz hozzá. Mit keresel itt, miért válaszolgatsz, hülyeségeket, azt nem tudom, de jobban tennéd, ha nem tennéd. Világít az amatőrséged.


"illetőleg mivel tudod igazolni, hogy te olyan jó vagy?"


Én hol állítottam, hogy olyan jó vagyok? Mindenesetre, nekem, egyebek mellett ez a szakmám, ebből élek és veled ellentétben, tudom is, hogy mit beszélek.

2017. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bajom volt mérnökön a programozással, progalapot el is buktam. Javanál óra se ért sokat, de a kötproghoz kértem pici segítséget és ott nagyon sok mindent megtanultam. Fogalmam sincs mikor alakult át a gondolkodásom, de már semmilyen problémám sincs vele, pedig eleinte nagyon döcögős volt. Ismételj, gyakorolj, youtube videók. Ajánlom Derek Banas-t nagyon jó videói vannak.


Szerintem teljesen ülj neki akkor a C-s tananyagnak és magadtól dolgozd fel és csinálj meg a lehető legtöbb dolgot.


Ha bármilyen kérdésed van nyugodtan írj.

2017. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!