Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljam a programozást...

Hogyan tanuljam a programozást? (Egyetem)

Figyelt kérdés

Vidéki egyetemen tanulok mérnökinformatikus szakon.

Stabil matek/fizika alapokkal kerültem a szakra,de a programozás nem megy olyan jól.

Első félévben C-t tanultunk,most Javát de jönnek elő a hiányosságok.Ami másnak ujjgyakorlat mondjuk,az nekem nem megy,vagy csak nehezen.

Első félévben gyakorlaton elmondták az alapokat, aztán a következő órán adtak egy komplex agyalós feladatot,ami nem fibonacci meg primkeresés szintű volt...

Sikerült abszolválni vért izzadva a tárgyat,de most iszom a levét.Szeretnék megtanulni jól programozni.Holgyan kezdjek neki?Nem azzal van baj,hogy nem érdekel,hanem az alapokban vannak a hiányosságaim.



2017. márc. 17. 22:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

#9: "Onnan, hogy amiket ír, jelen esetben te, az mind baromság. "


Megtennéd, hogy leírod pontosan, mi a baromság abban, amit írok? És, hogy miért az? Ez neked is jó lenne, mert megtudnám, és a továbbiakban nem írnám.


"(...) mert nem tanultad soha, nem is értesz hozzá. Mit keresel itt, miért válaszolgatsz, hülyeségeket, azt nem tudom, de jobban tennéd, ha nem tennéd. Világít az amatőrséged. (...) Mindenesetre, nekem, egyebek mellett ez a szakmám, ebből élek és veled ellentétben, tudom is, hogy mit beszélek."


Ezt értékelem, de az igaz megvan, hogy az interneten bárki bármit állíthat? És mivel te csak azt emlegeted, hogy rajtad kívül mindenki milyen szakbarbár, és valószínűleg meg sem fontolod annak a lehetőségét, hogy ez nincs így, hiteledet veszted. Nem látom be, neked ez miért jó.

Még egyszer: Nem vetem el annak a lehetőségét, hogy hozzáértőbb vagy, mint én, de úgy vélem, ha kicsit jobb észérvekkel jönnél, mint hogy "Ne is kezdj neki", meg "hülyeségeket írsz" (ez így ebben a formában nálam fröcsögésnek minősül), akkor az mindenkinek jobb lenne (főleg nekem, mert hasznos dolgokat tanulhatnék).

2017. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Le kell ülni és gyakorolni. Nézd át azokat az alapfeladatokat, amelyek gondot okoztak és utána implementáld fejből, segítség nélkül.

A programozás is olyan mint a matek, meg tudják tanítani az adott nyelvnek az elemeit (matek esetében a képleteket), de az összefüggéseket neked kell begyakorolni. (De a valódi nyelvtanulás is ilyen)

2017. márc. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
A #2-es válaszoló valószínűleg engem (#1) akart leszólni...
2017. márc. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Közben még eszembe jutott a CodeAcademy, ha jól láttam, tanítanak Javát is, szóval ha tudsz angolul, megnézheted, ők mit csinálnak. Meg mondjuk az alapvető dolgok (elágazások, ciklusok stb.) minden nyelvben ugyanazok, szóval végülis, ha a logikát esetleg egy másik nyelvvel is tanulod meg, ugyanúgy kéne működjön, mert csak a szintaxisa más pl. egy for ciklusnak Python és Java nyelvekben, a lényegük ugyanaz.


OFF

#13: Valószínűleg az a kavarodás oka, hogy jelen komment írásakor mindketten 77%-osak vagyunk, és nem olvasta át #7 kommentemet elég figyelmesen ahhoz, hogy lássa, 3. személyben beszélek rólad az elején. Végülis, mindkettőnket elküldött a búsba, mert ő olyan jó, mi pedig csak nyáladzó félőrültek vagyunk hozzá képest (szarkazmus).

Még OFF-abb: Még egyszer újraolvastam #9-et. Állítólag világít az amatőrségem. Nem tudja valaki, hogy számoljam ki, mekkora a fényerőm? Lehet megérné egy napelemet magammal hordanom energiavisszanyerés érdekében.

2017. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Programozni nem fogsz megtanulni iskolában. Az iskolában esetben azt tanulod meg, hogy hogyan kell tanulni. De sok iskolában még azt sem, ahova én jártam, ott abszolút semmi értelme nem volt ennek, elavult cuccot tanítottak, azt is rosszul. Otthon le kell ülni és csinálni. Később ugyanez lesz a továbbképző tanfolyamokkal, elmész egy egyhetes, 4-500 ezres tanfolyamra és gyakorlatilag azt tanulod meg, hogy otthon hogyan tanuld meg az adott témát. És amit végül megtanulsz, az 2-3 év múlva kuka, mert elavult. Ez egy ilyen szakma.
2017. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

én is mérnökinfón vagyok az SZTE-n.

a helyzetem szinte ugyanaz volt, mint a tied, matfiz szakról mentem egyetemre szinte nulla infós tudással. a progalap nagyon nehezen ment, éppen átcsusszantam 2-essel, nehezen fogtam fel a gondolkodásmódját az egésznek. aztán a java már egyszerű volt, könnyen elkaptam a fonalat, abból 4-est sikerült összehozni.


lehet találni kidolgozott példákat (szöveges feladat + hozzá a megoldáskód), azokat érdemes nézegetni, én sokat tanultam ezekből.


egyébként bármi kérdésed adódna, keress bátran, szívesen segítek

2017. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

tanulj online

sololearn.comnak jó tanfolyamai vannak,

egy 20 óra alatt megtanítja a programozás és nyelv naggyát, ha azt megérted utána szerintem menni fog

Egyébként talán a for ciklust legnehezebb tanulni, ott sok a ibalehetőség,

OOPnél csak meg kell tanulni, utána érteni fogod, de egy bonyolúlt ciklus sok hibát rejt

2017. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

keress egy tutorialt. Ha jól állsz az angollal, akkor könnyen találhatsz, de ha németes vagy, akkor sem vagy elveszve. Tanulj belőle, itt meg tudod nézni, hogy mi micsoda.

Ha van időd, például hétvégén, akkor gyakorolj minél többet. Töltsd le régebbi félévek feladatait, vagy kérj gyakorló feladatokat a gyakorlatvezetőtől.

2017. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ezen nem segít más csak a sok gyakorlás. A lényeg, ahogy mondani szokták, a kódolás a kezedben legyen.

Olvasás, videók, konzultáció az oktatóval és sok gyakorlás. Eleinte nehezebb. de aztán egyre könnyebb lesz.

2017. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%

Üljél le azt csináljad.

Nem kell ez a sok dráma meg kérdéskiemelés.

2017. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!