Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő gyakornoki...

Szoftverfejlesztő gyakornoki pozícióra jelentkeztem, és pár nap múlva lesz az interview?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy gyakornoki pozícióknál milyen nehezek az interjúk?

Egyik barátommal beszélgettem erről, akinek már volt interjúja, és meg is kapta az állást, és azt mondta, hogy elég könnyű volt.


Pár nem igazán bonyolult adatbázisos kérdést kérdeztek tőle, meg pár "storytime" kérdést, és amire nem is tudta a megoldást, ott is rávezették, és arra voltak kíváncsiák, hogy hogyan közelít meg problémákat.


Nem tudom, hogy szerencséje volt, vagy a gyakornoki pozícióknál tényleg nem olyan nehezek.


Néztem videókat, olvastam cikkeket és könyveket, és eléggé elrémisztett.


Ezek szerint tudnom kéne implementálni sok-sok rendezési, keresési és egyéb algoritmusokat (és komplexitásukat is)., fontosabb adatstruktúrák (kb 6-7-et látok legtöbb helyen) részletes ismerete, optimális algoritmusok fejlesztése problémákra, komplexitás figyelembevételével, stb., stb.


Szóval a kérdésem igazából az, hogy mire számítsak? (C++ fejlesztő gyakornoknak jelentkeztem)


Elég sok ezeket tudni és begyakorolni kevesebb, mint 1 hét múlvára úgy, hogy emellett kb. 1 hetem van tanulni 2 zh-ra és megírni 2 házit.


Elég jó az átlagom (BME mérnökinformatika), eléggé önálló is, de így hirtelen nem tudnám ezeket elmondani. Főleg úgy, hogy ha nem lenne a hobbim is a programozás, vagyis csak az egyetemi tananyagot tudnám, akkor kb. 3 adatstruktúrát és 2-3 rendezést ismernék.


Előre is köszönöm a segítséget!


2017. márc. 25. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
És a dress code? (Egy német multi budapesti szoftverfejlesztő telephelyén)
2017. márc. 25. 18:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy zseninek megalázó, miközben egy analfabétának lehetetlen.
2017. márc. 26. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg erted az egyetemi anyagot es beszelsz angolul is tudsz, akkor nem para. De ha olyat kerdeznek amit nem tudsz ne blokkolj le, kerdezz vissza. Ha vegkepp fogalmad nincs, akkor mondd, hogy ezzel nincs tapasztalatod. A tapasztalataim szerint az jo, ha minel tobb technologiarol legalabb annyit utanaolvasol, hogy mi az es hol hasznaljak. Igy ha rakerdeznek legalabb tudod mondani, hogy: "ez egy big data framework, de meg nem dolgoztam vele". Maris jobb, mint a "fogalmam sincs mirol van szo).

Dress code: nem kell tulzasba vinni, csinos nadrag + ing. Mar ha fiu vagy.

2017. márc. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért ez nagyban függ a cégtől és a profiljától. Telkós céghez hiába készülsz robotikai ismeretekkel... :-)
2017. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!