Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez így egy járható út az...

Ez így egy járható út az egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Első éves mérnökinformatikus hallgató vagyok.Nagyon érdekel a terület, de úgy érzem nagyon elméleti síkon megy az oktatás, így nem fordítok rá elég időt.

Most ebben a félévben picit elrontottam az első zh időszakot,mert egészen a zh hét előttig Udemy kurzusokat/lynda.com meg coursera/edx-ről tanultam tutorialokból.

Valahogy sokkal érdekesebb, és nem kell bemagolni 40 tételt a linux felépítéséről is müködéséről meg hát izgalmasabb mint a Tanenbaum könyvek..

Nagyon szeretném végigcsinálni az egyetemet, és ráadásul jó eredménnyel, mert érdekel a K+F is, de nehezen tudom beosztani az időmet.Előadásokra abszolut nem járok, gyakorlatokra laborokra felkészülök, a jegyzőkönyveket elkészítem, de nem gáz szerintetek az a mentalitás hogy ezekből a könyv benyálazós tárgyakból egyáltalán nem motivál a jó jegy? Nagyon könnyen elmerülök ezekben a szakmaibb dolgokban,de nem szeretném ha a suli rovására menne.



2017. ápr. 9. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

:D Jó eredménnyel akarom megcsinálni.

Én is így voltam az első 3 szemeszteremben. Utána meg átment TRUE/FALSE-ra. Csak legyen meg a zöld pipa és szevasz.

2017. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Derwer ***** válasza:

Én abba a táborba tartoztam, aki végig tanulta az egyetemet, főleg az órák alapján, de korántsem mindenki ilyen. Sőt azt kell mondjam, hogy az "énfajtám" van kisebbségben, sokkal többen vannak, akik inkább úgy látják mint te: Az egyetem egy szükséges, de nagyon nem elégséges dolog a későbbi szakmai boldoguláshoz.


A jó jegyek egyébként fikarcnyit se fognak számítani, csak, hogy meglegyen a diploma. Ha az megvan, onnan kezdve már a tudás számít. (illetve esetleg a céges minősítések, mint CCNA, és hasonlók)


Esetleg válthatsz egyetemet - nekem a BMF avagy mai nevén OE-NIK bejött, de ez csak egy vélemény - , hátha, ott gyakorlatiasabb a tanítás. De ha még az is lesz, akkor is feleslegesnek fogod tartani a nagyobb részét.

2017. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Én egy kicsit másképp csináltam a dolgokat, igaz, én programtervező informatikusnak tanultam (még nincs meg az államvizsgám). Kezdtem azzal, hogy bevállaltam két év csúszást. Ezért cserébe egyetem mellett elmentem gyakornokként dolgozni (az egyetemi évek alatt két cégnél dolgoztam, havi nettó 90.000-ért), hogy legyen szakmai tapasztalat és referencia mire eljutok az első junior fejlesztői állásinterjúra (na meg hogy legyen némi pénz, amiből hétvégente elmehetek pizzázni, vagy az élményfürdőbe pihenni, befizetni a kolit stb.). Aztán abszolváltam az egyetemen, így a gyakornoki pozícióm megszűnt és extra poénként nem is tudtak junior fejlesztőként alkalmazni a cégnél, ahol voltam. No sebaj, időközben regisztráltam a LinkedIn-re, bejelöltem az összes tanárt, egyetemi havert, megadtam a profilban, hogy mihez értek, és sorra jöttek a fejvadász cégek ajánlatai. Kiválasztottam a nekem tetszőt, elküldtem a CV-t, volt interjú és már azon a héten visszajeleztek, hogy "üdv a csapatban" - jó, oké, ez vidéken van, így nincs egy pesti szintű kezdőfizetésem, bruttó 350.000 Ft-ot keresek + évi nettó 360.000 Ft cafeteria (amit már az első hónaptól kezdve megkapok).


Az egyetemet egyébként úgy indítottam, hogy az első 3 ZH-n rögtön elhasaltam. Szóval én is hamar átálltam a "lesz_rom én, milyen, csak legyen meg" gondolkodásra. Közben pedig az a nagy cél lebegett a szemem előtt, hogy amikor befejezem az egyetemet, ne a semmire kerüljek ki. Az volt nekem a legfontosabb, hogy abszolválás után már legyen szakmai tapasztalat és rögtön legyen munkahely. Szerencsére sikerült.


Ja, azt azért hozzáteszem, hogy előny, ha ismersz pár technológiát, de sokkal fontosabb az, hogy stabil alapjaid legyenek és érdekeljen az informatika, mint szakma (az egyetem mindent meg fog tenni azért, hogy megutáld). A munka során mindig bele fogsz futni olyan elvárásokba, amit nem tudsz, mindig fogsz hibázni, ez teljesen természetes. Ha érdekel a szakma, lesz benned hajlandóság, hogy magadtól is foglalkozz vele. Hibázni pedig azért hibázol, hogy később kijavítsd és tanulj belőle.

2017. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha első éves vagygondolom nem foglalkoztál még vele mélyebben.

Neten is tök jó tutorialok vannak sololearn.com-ot nézd meg az alapjait megtanítja elég sok nyelvnek sztem javascript vagy c# a legjobb kezdő nyelv;

De neten is meg lehet tanulni elég jól pl freecodecampnek már vagy 2000 óra tanfolyama van és 1000et kb. tudok belőle 2 év prog után

2017. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szelektálj a tárgyaid között. Már egy félig laikus is mint te, nagyon gyorsan be tudja lőni, hogy melyik tárgy értelmes és melyik tárgy az amire semmire sem volt jó soha. Ami semmire sem jó "tudást" ad, azt nyugodtan lehet hanyagolni, legyen meg a kettest, aztán csókolom, én azért a többinél törekedtem a jobb jegyre mindig.
2017. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

"Első éves mérnökinformatikus hallgató vagyok.Nagyon érdekel a terület, de úgy érzem nagyon elméleti síkon megy az oktatás, így nem fordítok rá elég időt. "


Boritékolom, hogy nem fogsz lediplomázni, ha így folytatod.

A gond az veled, hogy azt sem tudod megitélni, mi a lényeges és mi nem.

2017. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

"Boritékolom, hogy nem fogsz lediplomázni, ha így folytatod.

A gond az veled, hogy azt sem tudod megitélni, mi a lényeges és mi nem."


De, le fog mert a leírás alapján érdekli a téma, maximum csúszik vele 1-2 évet. És tapasztalatom szerint nagyon is jól megtudják ítélni a diákok, hogy melyik tanár az aki értelem nélkül handa-bandázik és szó szerint kér vissza elavult baromságokat, egy sehol sem jegyzett tankönyvből.

A Tanenbaum könyveket mindenhol a szakma alfa és omegájaként kezelték... csak hát már ezer évesek, ráadásul én még mindig tartom magam ahhoz, hogy ezeket nem a pályába éppen belépő 19-20 éveseknek szánták.

2017. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
#7: Amatőröknek nem kellene ehhez hozzászólniuk, érdemit úgy sem képesek mondani. Te meg különösen nagy butaságokat mondasz.
2017. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

7:


"És tapasztalatom szerint nagyon is jól megtudják ítélni a diákok, hogy melyik tanár az aki értelem nélkül handa-bandázik és szó szerint kér vissza elavult baromságokat, egy sehol sem jegyzett tankönyvből."


1. A te ebbéli tapasztalatod nulla.

2. A műszaki egyetemeken nincs olyan tanár, aki értelem nélkül handabandázna.

3. Az egyetemi tankönyvek egyikére sem jellemző, hogy sehol ne jegyeznék őket.


"A Tanenbaum könyveket mindenhol a szakma alfa és omegájaként kezelték... csak hát már ezer évesek"


Tanenbaum 3-4 évenként újraírja a könyveit. De ha nem tenné, akkor is, csak olyasmit tartalmaznak, amit érdemes megtanulni.


"ráadásul én még mindig tartom magam ahhoz, hogy ezeket nem a pályába éppen belépő 19-20 éveseknek szánták."


Ezzel a véleménnyel rohadtul egyedül lehetsz.


Két komment Tanenbaum könyveire, amiket akár én is írhattam volna:


Andrew S. Tanenbaum: Operációs rendszerek: Tervezés és implementáció


"Ez az a könyv, amelyet minden informatikával mélyebben érintkezőnek kötelező elolvasnia. Néhol monoton, néhol nagyon izgalmas, de olyan alavető módon mutatja be minden szoftver alapját, az operációs rendszert, amennyire csak lehetséges. Mindezt pedig olyan szakmai precizitással, amit Tannenbaum és Woodhull professzor uraktól megszokhattunk az elmúlt 30+ évben. Aki elolvassa ezt a könyvet és rászánja az időt hogy megértse a benne foglaltakat, garantáltan rengeteg általános kérdésre saját magától fog választ kapni és nem utolsósorban olyan szakmai eszköztárral gazdagodik, amely - meglepő módon - az éles számos területén alkalmazható, nem csak az informatikában."


Andrew S. Tanenbaum: Számítógép-architektúrák


"Nem olvastam az egészet, csak a vizsgához szükséges részt, ráadásul szakkönyvet nem is szoktam értékelni, itt mégis el kell mondanom, hogy a könyv magyarázatai és logikusan felépített anyaga nélkül valószínűleg soha nem mentem volna át az architektúrák vizsgán. Szóval köszi Tanenbaum :)"

2017. ápr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"1. A te ebbéli tapasztalatod nulla. "


Ezt jól megállapítottad, ezentúl én is élek a kinyilatkoztatás hatalmával.


". A műszaki egyetemeken nincs olyan tanár, aki értelem nélkül handabandázna. "


Kinyilatkoztatás: de, van. Konkrét viccoldalak is épülnek erre (bmeme.hu).


"3. Az egyetemi tankönyvek egyikére sem jellemző, hogy sehol ne jegyeznék őket. "


Dehoooogynem :D A rakás semmitmondó, unalmas, bullshittel tele lévő, aktuális tanárok által írt "könyvek", amiket csak azért írnak meg, hogy aztán ne adják le az anyagot rendesen és évente diákok százai vegyék meg az ócska könyveiket.


"Tanenbaum 3-4 évenként újraírja a könyveit. De ha nem tenné, akkor is, csak olyasmit tartalmaznak, amit érdemes megtanulni. "


Kinyilatkoztatok ismét, mint te: nem.


"Ezzel a véleménnyel rohadtul egyedül lehetsz.


Két komment Tanenbaum könyveire, amiket akár én is írhattam volna: "


Aha. Akkor ezzel a véleménnyel ti meg rohadtul hárman vagytok :D Nem azt mondom, hogy rossz könyvek, de nem pályakezdőknek valók. Bár látom az értő olvasás az nem megy, szóval hiába tépem a számat. Tanuld csak meg a Tanenbaum könyveit az elejétől a végéig, aztán megnézzük mekkora ász leszel a szakmában. :)

2017. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!