Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez így egy járható út az...

Ez így egy járható út az egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Első éves mérnökinformatikus hallgató vagyok.Nagyon érdekel a terület, de úgy érzem nagyon elméleti síkon megy az oktatás, így nem fordítok rá elég időt.

Most ebben a félévben picit elrontottam az első zh időszakot,mert egészen a zh hét előttig Udemy kurzusokat/lynda.com meg coursera/edx-ről tanultam tutorialokból.

Valahogy sokkal érdekesebb, és nem kell bemagolni 40 tételt a linux felépítéséről is müködéséről meg hát izgalmasabb mint a Tanenbaum könyvek..

Nagyon szeretném végigcsinálni az egyetemet, és ráadásul jó eredménnyel, mert érdekel a K+F is, de nehezen tudom beosztani az időmet.Előadásokra abszolut nem járok, gyakorlatokra laborokra felkészülök, a jegyzőkönyveket elkészítem, de nem gáz szerintetek az a mentalitás hogy ezekből a könyv benyálazós tárgyakból egyáltalán nem motivál a jó jegy? Nagyon könnyen elmerülök ezekben a szakmaibb dolgokban,de nem szeretném ha a suli rovására menne.



2017. ápr. 9. 10:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
6%

Olyat kéne hazudnod, amit nem tudnak leellenőrizni.

Tannenbaum oprendszerek c. könyve a sokadik (talán hatodik?) kiadását éli meg. A számítógép hálózatok pedig 2008-ban jelent meg magyarul, de már a második, bővített, átdolgozott kiadása is több éves.


Ha már veszed a bátorságot és nyilatkozol Tanenbaum könyveiről, akkor nem ártana legalább meglesned a boríítójukat, mert hogy még egy sort nem olvastál belőlük, arra az életemet rátenném.

2017. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
38%
Nőjetek már fel!
2017. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
És egy 2008-as könyv mikor naprakész? :D Ember, hallod, egy informatikával foglalkozó könyv már mire a nyomdába ér elavult :D Mondd már el nekem, mi a búbánatos furfangos fészkes fene haszna van annak, hogy ezeket szó szerint visszakérdezik? A kérdező által említett 40 tételnek mi értelme van? Ha ez szükséges lesz számára valamikor, akkor szépen fogja a könyvet (na, biztos pont a könyvet...) és elolvassa. Röhej hogy már ebben a szakmában is a magolást tartja pár idióta hasznosnak, még ha csak egy troll is ahogy látszik a százalékán.
2017. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

"Ember, hallod, egy informatikával foglalkozó könyv már mire a nyomdába ér elavult :D"


Ez hihetetlen. Te szörnyen buta vagy nem csak a programfejlesztéshez, de még a számítástechnikához is.


A programfejlesztő szempontjából semmi különbség nincs aegy mai és egy 10 éves gép között.

Amikor én tanultam, akkor a 8051-es architektúrát kellett "vágni". Ez több mint 10 éve volt.

Viszont ma is a 8051-es arcitektúrát oktatják és ami még érdekesebb, előttem 15 évvel is azt oktatták. A 8051-es egy korai Intel processzor, pontosabban mikrokontroller. A mai napig gyártják, veszik és felhasználják.

A mai PC-ken gond nélkül futtathatók 30-35 évvel ezelőtt fejlesztett programok.

A memória ma is memória, ahogy a regiszter is regiszter maradt és úgy általában, a mai PC a korábbi számítógépekkel, arcitekturálisan 100 %-ig analóg.

A számítógépes hálózatokban ma használt TCP/IP protokollcsomag is kb. velem egyidős.

2017. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%
Na, akkor kiegyezünk abban, hogy a korodnál fogva halvány lila büdös fingod sincs mi megy ma az egyetemeken?
2017. ápr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!