Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a programozási feladatot PHP-ban?

Figyelt kérdés

Van egy félig meddig kész amatőr programom. A lényeg az, hogy egy csv fájlban vannak kerdesek, utana a válaszlehetőségek(3) es az utolso oszlopban, a helyes válasz. Az egyik fele mar megvan, a fajl be van toltve, ki van iratva, stb stb. Egy ilyen teszt feladatot szeretnek létrehozni a kérdésekből! A lenne a kérdésem, hogy hogyan oldjam meg, hogy a kérdéseket automatikusan léptesse akár sorban akár random szerüen? Meghadtam ugy, hogy rand-al bevittem egy szamot az adott intervallumban, de ha kivalsztam a valaszlehetoseget elkuldom, akkor a random ujra aktiválódik, es a kovetkezo kerdesnek nezi a valaszomat. Szoval az lenne a kerdés, hogy hogyan tudom megoldani hogy a kérdéseket leptetni tudjam! Tudom, lehet hogy ezt nem phpbe kellene, de a suliba ezt tanuljuk!

Köszi a válaszokat!


2017. ápr. 18. 19:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ígyvan, az papíron leírva működik! Az elv a programban is ugyanaz! Ahhoz, hogy az a "képletet" használni tudjam, elobb be kell vinnem egy válozot, ami kezdetben 0. Aztan az if utasítasba a vizsgálat után a magba megy a "képlet". Az első helyes válasznál hozzá is adja az egyet, de a továbbiakban már nem, illetve rossz válasz esetén lenullázza. Valoszínüleg azért, mert az elejen 0-val adom meg a változot! Ide kérnék szépen valakitő egy megoldást! Köszönöm!
2017. ápr. 19. 19:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Jajj édes istenem...

A program azt csinálja, amit mondasz neki.

Ha hibásan írod meg, akkor hibás lesz.

Már írtam, jól írd meg, akkor jó lesz.

2017. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged, elég is lesz! Várok még esetleg más hozzászólókat, hátha nekik is van valami ötletük!
2017. ápr. 19. 20:27
 14/20 anonim ***** válasza:
:D :D :D :D
2017. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Sírok.

Más hobbi nem volt, csak a programozás?

Olyan szép bélyegek vannak.

2017. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Tényleg, nagyon szépen köszönöm a segítséged, nagyon hasznos volt! Azért adj lehetőséget másoknak is, hátha van valami tippjük!
2017. ápr. 19. 20:37
 17/20 anonim ***** válasza:
Létrehozol 2 változót, ha a válasz helyes akkor $helyes=$helyes+1 különben $helytelen=$helytelen+1.
2017. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi, közben már megoldottam, elkészűlt a program! Kíírtam fájlba külön a jó, külön a rossz válaszokat, aztan azokat folyamatosan számolja, es kiirja. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2017. ápr. 20. 19:20
 19/20 anonim ***** válasza:

Gyönyörű megoldás.

Fájlban tartani 1 darab változót.

2017. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem egy darab! Folyamatosan menti az összeset, a kérdéssel és a válasszal egyutt! A vegen pedig vissza lehet ellenőrizni a válaszokat, át lehet ismételni h mi volt rossz! ;) Igaz, nem mondtam, de a program lényege h a művetségi alkalmassági vizsgára segitsen a felkészülésben.
2017. ápr. 20. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!