Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi szükséges egy EMMC chip...

Mi szükséges egy EMMC chip programozásához?

Figyelt kérdés
Ugyebár több telefonban is szokott az meghibásodni, vagy tégla lesz miatta a telefon vagy csak szimplán lassú. Ahogy megfigyeltem nem olyan drágák az EMMC chipek és simán ki tudnám cserélni azt egy telefonban. Ám nem tudom, hogy mit vegyek ahhoz, hogy géphez tudjam csatlakoztatni a chip-et. Ebay-en sok mindent láttam hozzá, de mind más és más és összezavarodtam. Valaki tudna segíteni ebben?

2017. jún. 17. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
És mit szeretnél elérni?
2017. jún. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sokan hozzák hozzám a telefonjukat, hogy nem működik csináljam meg, de a legtöbbel az volt hogy már nem tudtam rá visszarakni az eredeti firmware-t. Szóval az amit el akarok érni az az, hogy ne kelljen senkinek se azt mondani, hogy sajnálom, de nem tudok mit csinálni, hanem igenis rendelek bele egy NAND flash chip-et és felteszem arra a romot, beleforrasztom a telefonba és kész. Ezáltal keresem a pénzt.
2017. jún. 17. 12:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat, engem is frusztrál pl. a sok meghaló G4. De nem véletlenül nem csinálják ezt sokan. Macerás, eszközigényes, sokáig tart egy ilyem művelet, és nem is mindig sikerül. Ahány telefon, annyi eMMC chip, más és más kiosztással, és persze egy BGA IC-t sem lehet olyan könnyen bepattintani egy foglalatba, mint régen a DIP tokozást. JTAG boxszal érdemes próbálkozni, azzal még az alaplapon ki lehet olvasni a flash chip tartalmát, aztán csere után vissza lehet írni, de ha nem tudod kiolvasni, az gáz, mert fontos dolgok vannak benne, amit nem lehet csak úgy átírni egy másik telefonból. Meg aztán sokáig is tart egy ilyen másolás (órákig akár).

Láttam egy videót, ahol egy vietnámi srác egy iPhone 6-on cserélt ki flash chipet (ott asszem nem eMMC-t használnak, de az alapelv ugyanaz), de volt hozzá valami spéci kütyüje, ami elvégezte az adatok átírását. Azon a telefonon még istenes, mert elég nagy a flash chip és ritkásan vannak a BGA érintkezők. Meg nincs is annyi különféle iPhone, mint amennyi androidos modell. De amikor legutoljára utánajártam, mennyibe kerülne egy JTAG box, meg a különféle illesztők hozzá, és mennyi meló lenne vele, akkor le is tettem róla. Nem fizetik ezt meg nekünk. (Vietnámban nyilván kevesebbet ér a szervizes munkaideje is.)

2017. jún. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!