Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android studioban lokalizációs...

Android studioban lokalizációs fájl beolvasási az applikáció indítása előtt?

Figyelt kérdés

Sziaszotk, szeretném azt leérni, hogy az indításkor egy config fájlból olvassa ki a nyelvi beállítást, pl. hogy angolul fusson.


Valaki?



2017. júl. 30. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Én pedig azt szeretném, hogy 50 millió forint átcsusszanjon a kártyámra. Valaki?
2017. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hat, az onCreate-nel olvasd be a File-odat, es az alapjan toltsd be a lokalizaciot? O.o


Nem igazan ertem, ebben hol a problema :D

2017. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálom újra, azt hiszem olyasmi volt a hiba, hogy a főmenü maradt defaulton betöltésnél.
2017. aug. 1. 19:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Fájl beolvasással még mindig nem sikerült, máshogy már megy :) De ezzel azért kíváncsi lettem volna :/
2017. aug. 1. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:

A fajlbeolvasas Javaban par sorbol megvan:


FileInputStream is = new FileInputStream("a_file_eleresi_utja");

byte[] content = new byte[is.available()];

is.read(content);

// a content tombben lesz a fajlod tartalma, innen azt csinalsz vele, amit akarsz

is.close();


Ha nagyobb a fajl, celszeru nem egyben beolvasni a tartalmat, hanem lepesrol lepesre while-ban egy buffer tombbe. De mivel config fajl, feltetelezem, nem megabajtos nagysagrendu. Kivetelkezelesre szukseged lesz, mert a fajl megnyitasanal kaphatsz exceptiont.

2017. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy ha ezt tudod, es ugy sem sikerult beolvasni, akkor nem lehet, hogy az a gond, hogy nem adtad meg a manifestben a READ_EXTERNAL_STORAGE engedelyt?
2017. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!