Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek neki a programo...

Hogyan kezdjek neki a programozásnak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nemrég fejeztem be a középsulit. 1 évig dolgoztam fizikai munkákat,szóval van egy kis pénzem. Rájöttem hogy a programozás most nagyon érdekel. Jól lehet vele keresni. Sokat ülök gép előtt,szeretek pötyögni,szeretek problémákat megoldani,kódolni stb... 1 év múlva tudom csak elkezdeni az egyetemet. Addig dolgozom lesz bőven spórolt pénzem. Addig hogy s mint tanuljam a programozást? Neten van valami amiből tanulhatok rendesen?Vagy hogyan érdemes nekikezdeni? Tudtok adni utasításokat? Lehetőleg ami ingyenes
2017. aug. 28. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

angol megy?

Ha nem nagyon annak érdemes inkább nekiállni, mert 99%ban angol a leírás.

Egyébként mit szeretnél csinálni?

Játék,

honlap,

adatbázis (bankok és ilyenek szerverén tárolt adatok rendszerezése, kb. mint excel csak 100%-ban parancsokkal),

robot,

sima ablakos alkalmazások?

Egyébként én úgy 2 éve kezdtem el javascript nyelvet tanulni, először az alapokat elmagyarázták, majd neten tanulva folytattam.

Programoztál már valaha is? akár scratch vagy valami ilyenben?

Így elég nehéz válaszolni, de bármit szeretnél egy közös van bennük: rengeteget kell gyakorolni hozzá.

2017. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sharkxxx ***** válasza:
2017. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tabaki ***** válasza:
47%

Először a mások által írt programok működésével ismerkedj:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=hogyan+kezd..

2017. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tabaki ***** válasza:
Nem értem a lepontozást, szerintem a keresősor igenis méltó a tanulmányozásra, és éppen kéznél van.
2017. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2# Ez most komoly? Pascal? :)

3#, 4# Mert nem válaszoltál a kérdésre.


Az 1#nek meg igaza van. Ha nincs elég információk nem tudunk rendes választ adni. A kérdezőnek kicsit bőszavúbban lekéne írni, hogy mit szeretne vagy ha nem tudja akkor meg azt.


Azt írtad, hogy szeretsz kódolni, az az programoztál már?

2017. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:
66%

#5:

Ha jól számolom, legalább 880 oldalnyi választ adtam. Lehet, hogy ennek ellenére helyteleníted a flegmaságomat és/vagy malíciámat, de a Kapcsolódó kérdések mutatják, hogy a GyK most jól tippelte meg a témát, amikor Kérdezőt figyelmeztette a kérdés leokézása előtt. Ő ennek ellenére anélkül küldte be, hogy bármi módon utalt volna rá, mi az az új elem, ami hiányzik az amerikai nagyregény össztömegű válaszdömpingből. Ez a válaszadók eddigi munkájának semmibe vétele, nem korrekt eljárás. Ráadásul nem is túl gazdaságos, és ez már magára a programozásra is vonatkozik: Ami már készen van, azt hasznosabb megkeresni, mint elvárni, hogy valaki kifejezetten nekem postázva újra megírja.

2017. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"legalább 880 oldalnyi választ adtam"

Az elég szomorú. Biztosan jó életed van.

2017. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:
66%
Mitől lenne szomorú? Lehet, hogy számodra erőpróba három rövid szó begépelése, de az én vígan pergő jó soromat nem terhelte meg különösebben.
2017. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt nem az a szomorú, hogy képes voltál 800 oldalni választ leírni, hanem, hogy ennyi időt töltesz ezen az oldalon.

Pl.: Én általában félrészegen szoktam csak feljönni. Most is Holldaniában az egyetemi társaimmal voltam szórakozni és lefekvés előtt írom ezeket a sorokat :D Elég szomorú.... elég szomorú.... Nagyon jó életed lehet.... Nagyon jó életed lehet....

2017. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tabaki ***** válasza:

Ehhez alkalmasint kevés a félrészegség... Úgy tűnik, te sem egészen érted a keresősor működését, ami régebben meglepő lett volna egy egyetemistától, manapság talán a posztgraduális képzésekre tartogatják.

Nem írtam le 880 oldalt. Mások válaszaival válaszoltam. A keresőszavak begépelése után a GyK 25 oldalnyi találatot írt ki, a huszonhatodik még csonka, azon csak 5 hasonló kérdés szerepel. Mivel egy teljes találatoldal 35 témába vágó kérdést tartalmaz, ez 35×25+5 kérdést jelent. Feltételezve, hogy mindegyik kérdést csak egy oldalon tárgyalják ki a kollégák, máris megvan a 880. Valójában több is, kevesebb is lehet, nem tulajdonítottam túl nagy jelentőséget ennek a számvetésnek.

Te alighanem nálamnál is pongyolábban intézted a kalkulációt, ezért tökéletesen hamis képet alakítottál ki magadban az életem menetéről. De sebaj, ki-ki olyan ábránddal ringatja álomba magát, ami a szívének kedves. Mivel téged látható kéjérzettel tölt el a sorsom fölötti búsongás, csak tessék, én legyek az utolsó, aki határt akar szabni neki.

2017. aug. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!